Урок на тему "Вода, водиченька, водичка..." (Речення з однорідними членами) 5 клас

Опис документу:
Мета: на основі речень пояснити учням про однорідні члени речення; формувати вміння визначати в реченнях однорідні члени, правильно інтонувати речення з однорідними членами; виховувати бережне ставлення до води. Всі завдання та вправи, вміщені у конспекті, стосуються теми води, через те що день проведення уроку співпав із Всесвітнім днем води

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Вода, водиченька, водичка… (до Всесвітнього дня води)

Речення з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але, і)

Мета: на основі речень пояснити учням про однорідні члени; формувати вміння визначати в реченнях однорідні члени, правильно інтонувати речення з однорідними членами; виховувати бережне ставлення до води

Тип уроку: урок- діалог

Обладнання: вірші про воду, картинки із зображенням водних просторів, підручник, кольоровий папір, олівці, географічна карта

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Відгадати загадку

Відома з віку рідина,

Усяк її вживає,

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває,

Бува, як скло,

Крихка, тверда,

Звичайно, підкажіть- ВОДА

  1. Розповідь про Всесвітній день води

Велике значення вода має для живих організмів. Наприклад, кров людини складається з 90% води, м’язи- з 75%, кістки- 28%, око- 99%

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку

ІV. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу

  1. Пояснення матеріалу на прикладі речень

Весело шумить весняний струмочок і несе воду з полів.

На географічній карті нанесені річки, моря, океани.

__ Проблемне запитання до учнів:

Чи є у записаних реченнях слова, які відповідають на одне і теж запитання і відносяться до одного і того ж члена речення?

  1. Тренувальні вправи.

  1. Гра «Мандруючи річками світу» ( записати назви річок із географічної карти)

  2. Утворити з двома словами ( на вибір) речення з однорідними членами

  1. Запитання до учнів. Для чого живим організмам вода?

  2. Вправа «Річка прислівїв» . Завдання: закінчити прислівя

Вода з гір потекла, ( весну принесла).

Вода найбагатша, вода (найсильніша).

З малого джерела велика ріка (буває).

Де вода, там і (верба).

Вода пливе- час (минає).

---Завдання: Перше речення прокоментувати та зробити його синтаксичний розбір.

  1. Запитання до учнів:

-Яка зараз пора року?

-Що зазвичай відбувається навесні?

- Чого навесні дуже багато?

6. Завдання: визначити однорідні члени речення у поезії

З гір на долину,

Біжу, стрибаю, рину!

Місточки збиваю
Всі гатки, всі запруди,

Що загатили люди,

Бо весняна вода-

Як воля молода.

  1. Вправа «Водоспад загадок»

Завдання: відгадати загадки, визначити однорідні члени речення

Крутиться, вертиться, берега держиться (Річка). Летить орлиця по синтому небу, крила розкрила, сонце закрила (Хмара). Коли мене нема- всі чекають, коли прийду – тікають (Дощ).

Ніжна зірка сніжно- біла

На рукав згори злетіла.

Поки ніс її сюди-

Стала краплею води ( Сніжинка).

Стоїть корито, води налито (Ставок).

  1. Вправа « Море думок».

  • Діти, вода дуже корисна. Але чи може вона приносити шкоду?

  1. Вправа «Джерельце творчості».

Завдання: утворити речення зі словами: РІЧКА, ВОДОСПАД, МОРЕ, ДОЩ, СНІГ. Речення повинні містити однорідні члени

  1. Вправа « Океан поезії»

Завдання: згадати, хто з українських поетів створив поезії, у яких є слова, пов’язані з водою

  1. Гра «Хмаринка знань». (Робота в групах)

Завдання: Утворити речення за схемами

І група.

І

ІІ група.

та

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Вправа «Кораблик запитань». ( Учні роблять з кольорового паперу кораблики, на якому записані запитання про однорідні члени речення і «пускають» одне одному)

2. Вправа « Айсберг знань». На основі речень учні закріплюють набуті знання на уроці

Я беру своє відерце і біжу мерщій по воду,

Бо чекають на городі помідори й огірки.

Цілу ніч вони не спали- раннє сонце виглядали,

Хочуть їсти, хочуть пити, та не вміють говорити.

VІ. Підсумок уроку

Гімн воді

Розляглася вода неозора,

А найкраща вода- прозора.

На землі- калинове намисто,

А найкраща вода чиста, іскриста.

Тут діброва шумить невмируща,

Найсмачніша вода цілюща.

Ось і день промайнув. Ніч коротка,

А найкраща вода солодка.

VІІ. Оцінювання

VІІІ. Домашнє завдання

Підготувати цікавинки про воду

Утворити шість речень з однорідними членами про воду

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!