+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Урок на тему "Слова, які відповідають на питання що? Навчальне приладдя."

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Слова, які відповідають на питання що? Навчальне приладдя.

Мета: сформувати в учнів уявлення про слова – назви предметів, навчити ставити до них питання що?; збагачувати словниковий запас школярів словами шкільної тематики; формувати вміння уважно слухати вчителя, відповідати на його запитання, виконувати сприйняті на слух завдання, орієнтуватися на сторінці букваря; розвивати логічне мислення, увагу, уміння висловлювати свою думку; виховувати патріотичні почуття, формувати вміння акуратно користуватись підручником і навчальним приладдям.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

ІІІ. Робота за підручником, с.4.

1. Завдання 1.

- Розгляньте малюнки.

(дзвоник, школа, ранець) До кожного слова ставте питання що?.

З виховною метою слід звернути увагу учнів на кольори стрічки, зав’язаної на дзвонику, порівняти їх з українським прапором. Потім запитати, для чого люди пов’язують жовто-синю стрічку на сумку, зап’ястя руки чи прикріплюють на одяг.( Щоб виразити свою любов до України і прагнення до миру).

Завдання 2.

- Розгляньте уважно малюнок. Які предмети є у класній кімнаті?

- Назвіть їх , ставлючи питання що?. Наприклад, що? дошка і т.д.

Завдання 3,с.4. Розвиток спостереження,логічне мислення, вміння робити висновок.

- Знайди зайвий предмет.

Спочатку учні називають 1-й, 2-й, останній предмети у верхньому ряду.

- Що роблять з цими предметами? (одягають)

- Як їх можна назвати одним словом? (одяг)

- Який предмет у цьому ряду одягти не можна? (виноград).

Діти роблять висновок, що зайвий у першому ряду виноград, бо він не одяг. Аналогічна робота на вилучення зайвого проводиться з другим рядом предметів.

ІV. Фізкультхвилинка.

V. Продовження роботи за підручником.

1. Засвоєння термінів - навчальне приладдя.

Після обведення на малюнку предметів, які треба брати до школи та пояснення значення терміна навчальне приладдя, варто спонукати дітей назвати навчальне приладдя, розташоване на їхніх партах та в ранцях. Під час називання предметів учні мають ставити питання до цих слів (наприклад, що? ручка).

2. Розпізнавання персифікованих букв.

Учні називають ці букви і пояснюють, чому букву А художник намалював біля акваріума, букву У – з указкою, а букву О – з обручем. Діти мають зробити висновок – тому що назви зображених предметів починаються на ту букву, яка біля них намальована. Потім добирають інші слова на ту чи іншу букву.

3. Подумай і поясни.

- Дівчинка Оля, якій ви допомагали вибирати навчальне приладдя, запрошує вас до себе в гості. Назвіть предмети, які є в її кімнаті, і поставивши до цих слів питання.

Проведіть бесіду, що на малюнку не так, як треба (м’яч на столі, а книжка на підлозі).

Учні можуть висловити припущення, що м’яч поклала не Оля, а її брат, бо хлопчики більше полюбляють футбол. Можна запитати, яку пораду учні хотіли б дати братикові Олі. Що, на їх думку, важливіше – грати у футбол чи читати книжки. Діти доходять висновку, що потрібно і в футбол грати, бо заняття спортом додають здоров’я, і книжки читати, щоб бути розумними.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Діти зображують на смайликові свій настрій, домальовуючи відповідним чином ротик. Якщо в когось смайлик сумний, вчитель з’ясовує причину такого настрою в дитини і на наступному уроці корегує навчальний процес так, щоб цій дитині було цікаво.

Опис документу:
Мета: сформувати в учнів уявлення про слова – назви предметів, навчити ставити до них питання що?; збагачувати словниковий запас школярів словами шкільної тематики; формувати вміння уважно слухати вчителя, відповідати на його запитання....

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти