Урок на тему: Протигрибкові матеріали( герметики)

Опис документу:
Найчастіше, герметик - це пастоподібні речовина, яке при застиганні утворює тягучу водонепроникну плівку. Цей будівельний матеріал добре склеює скло, кераміку і метал. Але такий широкий спектр позитивних сторін, має не кожен герметик для душової кабіни. Вся справа в складі самого речовини, адже основним «робочим» елементом там може бути акрил або силікон. Так і самі герметики поділяють.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

План уроку №10 Дата проведення __________

Тема програми № 2: Матеріали для підготовчих та опоряджувальних робіт.

Тема уроку: Протигрибкові матеріали( герметики)

Мета:

Ознайомити учнів з властивостями протигрибкових засобів.

Розвинути особисті якості забезпечуючи професійну відповідальність.

Виховати усвідомлене прагнення до освоєння своєї професії.

Навчально - методичне забезпечення заняття:

ПК, картки. Підручники: Г.М. Добровольський « Штукатурні і плиточні роботи».

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні звязки: фізика, технологія лицювальних робіт.

Методи навчання, прийоми: лекція ( з елементами бесіди , демонстрація слайдів, робота з підручником)

Хід уроку

I. Організаційний момент -

-перевірка наявності учнів

-підготовленість учнів до оцінювання(наявність ручок, зошитів)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Оголосити тему уроку. Мету вивчення нового матеріалу.

ясування важливості даної теми;

- визначення порядку вивчення теми( роботи).

ІІІ. Актуалізація опорних знань, формування висновків учнями.

( фронтальне опитування )

Запитання

 1. Що таке протигрибкові матеріали?

 2. Для чого вони потрібні?

 3. За призначенням поділяються?

 4. Переваги?

Iv. Вивчення нового матеріалу в формі. (розказу з елементами бесіди).

Який силіконовий герметик краще для душової кабіни. Герметизація душової кабіни.

Душова кабіна - це якраз те, що потрібно для таких умов. Її розміри скромні, у порівнянні зі звичайною ванною. Тому вони так популярні. Але важливо, щоб душова кабіна була правильно встановлена. Адже саме від цього залежить її термін служби. Головне - якісна герметизація душової кабіни. Адже тільки так можна захиститися від підтоплень і освіти цвілі.

Необхідність герметизації душових кабінок

Багатофункціональність деяких моделей душових кабін, дозволяють не тільки використовувати її за прямим призначенням. Такі можуть включати в себе: аудіопрогравачі, масажні системи, сушарки та інші функції.

Але, єдиним залишається одне - це конструкція душових кабін. Такі мають піддон для зливу води і корпус, який виготовляють зі скла або пластику. Дорогі моделі можуть встановлюватися стаціонарно, окремо від стін ванної. Їх корпус замкнутий. Але часто ціна на такі кабіни дорога. Тому популярні вугільні корпусу, які приставляють до стін.

Сама установка душових боксів нескладна. Головне - це виконати необхідні заходи для захисту будівельних матеріалів на підлозі і на стінах у ванній. Між піддоном і прилеглим кахлем, можуть залишатися щілини. Стікаючи по стіні, вода буде проливатися під сам піддон, розтікаючись в калюжі.

Такі наслідки крім незручності, несуть в собі великої шкоди для цілісності встановлених покриттів в кімнаті. А при частому і об'ємному протіканні, є ризик того, що рідина проникне нижче на поверх і створить проблеми сусідам. Та й сама кабінка може постраждати. У самих важкодоступних для обробки місцях може утворюватися:

 • грибок;

 • загатіть;

 • застій води.

Все це породжує утворення гнильних процесів, які не тільки небезпечні для здоров'я мешканців будинку, але і можуть значно знизити термін експлуатації пристроєм.

Захиститися від можливих проблем можна. І зробити це буде легко, якщо знати як провести герметизацію. Головне, роздобути якісний герметик для душових кабін, і промазати їм всі стики пристрої з ванною. Цей будівельний матеріал володіє декількома важливими властивостями, які необхідні для нешкідливого користування цим боксом.

До таких відносять: вологостійкість, пружність, можливість склеювання поверхонь, а також протигрибковий ефект. Цілий комплекс позитивних сторін, можна отримати при правильному виборі герметика. Але, залишається тільки розібратися, якими факторами потрібно керуватися при покупці.

Різновиди герметиків для ванн і душових кабінок

Найчастіше, герметик - це пастоподібні речовина, яке при застиганні утворює тягучу водонепроникну плівку. Цей будівельний матеріал добре склеює скло, кераміку і метал. Але такий широкий спектр позитивних сторін, має не кожен герметик для душової кабіни. Вся справа в складі самого речовини, адже основним «робочим» елементом там може бути акрил або силікон. Так і самі герметики поділяють.

Акриловий герметик відноситься до бюджетних і доступних засобів

Відноситься до категорії доступних за ціною засобів. Вони якісні, але мають більш вузьку сферу застосування. Так, вони призначені для гідроізоляції щілин між акриловим піддоном і стінкою. Акрилові герметики відмінно переносять різкі перепади температури і можуть зберігати свої властивості в інтервалі від -25 до + 80С. Але є один недолік, це неможливість застосування цього матеріалу в місцях, що піддаються деформації.

силіконовий герметик

Відноситься до дорожчих видів. Гідроізоляція піддону душової кабіни може здійснюватися і таким матеріалом. Він не втрачає свої властивості навіть при такій температурі, як + 180С. Якісний продукт може добре склеювати поверхні: з пластику, акрилу, скла, каменю та інших матеріалів. Але такі можливості мають не всі різновиди силіконового герметика.

Силіконові герметики мають свої різновиди.

кислотні

Стривай і дешевий варіант, який має велику кількість недоліків, до яких відносять склеювання тільки не металевих поверхонь і здатність окисляти метал і ін.

нейтральні

Не містить оцет в складі. Тому підходить для будь-яких поверхонь.

Силікон-акрилові

Герметизація душової кабіни цим матеріалом, найякісніша. Такий продукт еластичний (чого не вистачало акриловому герметику), температуростойкостью і має якісні властивості склеювання.

поліуретановий

Такий герметик можна використовувати як для установки душової кабіни, так і для ремонту зношеного силіконового шару. Такий матеріал взаємодіє з усіма покриттями, економний, міцний.

Кожен герметик по-своєму гарний і поганий. Головне, це розуміння того, що економити не потрібно. Промазав стики один раз, можна забути про можливий ризик на кілька років. А якщо герметик НЕ буде якісним, він почне протікати і через кілька місяців. Такі відмовки, що за вартість одного, можна купити два або три дешевших - неактуальна в сучасному будівництві.

Адже, в разі утворення тріщин, цвілі або відклеювання поверхні, доведеться повністю зчищати старий шар.

Нанесення нового такого поверх старого не дасть хорошого зчеплення. А очищення піддону і стінки вручну - це трудомісткий процес, що вимагає багато часу і терпіння.

На чому акцентувати увагу при виборі герметика?

Про те, як герметизувати душову кабіну, є чимало інформації та відомостей. Часто, все відбувається по одній і тій же схемі, частково видозміненій. Питання, який саме герметик підійде для герметизації душової кабіни, є більш вагомим і значущим. Адже саме від правильного вибору   залежить довговічність всієї конструкції.

Перше, на чому необхідно акцентувати увагу - це склад речовини. На балоні з продуктом є перелік всіх компонентів, що містяться в ньому. Якщо матеріал піддону - акрил, то саме акриловий герметик буде найкращим. Для металевих ванночок підійде силіконовий продукт. І чим більше цього компонента в складі, тим він буде швидше сохнути і міцніше пов'язувати поверхні.

фірма виробника

Краще не використовувати продукти з невідомими назвами, так як можна наштовхнутися на неякісний продукт.

колір герметика


Прозорий герметик є універсальним

Його підбирають під склеюються матеріали. Прозорий герметик є більш універсальним.

водостійкість

Саме цей фактор визначає можливість застосування герметика у ванній кімнаті, де постійно підтримується високий рівень вологості.

бактеріологічна стійкість

Через постійного впливу вологи, в щілинах може утворюватися цвіль. А продукт з такою відміткою запобігає її появі.

наявність добавок

Чим менше сторонніх елементів в складі продукту - тим краще.

Рідко можна дешево придбати якісний герметик. Ціна завжди відповідає якості. Не дорогий матеріал не зможе ефективно виконувати свої основні функції, особливо з плином часу.

Зупинивши свою увагу на герметику з відповідним складом, кольором, стійкістю до розвитку цвілі і мінімальною кількістю добавок - можна бути впевненим, що це, саме те, що потрібно для герметизації душової кабіни.

Популярні фірми виробників герметиків

Сучасний асортимент герметиків дозволяє самостійно вибрати найкращий варіант для герметизації власної душової кабіни. Такі товари знаходять свого споживача за різними ціновими категоріями. Дешеві герметики частіше випускаються маловідомими фірмами виробників. Купувати такі товари ризиковано. Часто якість відповідає вартості. Краще, зупинитися на одній з популярних фірм, які за роки своєї діяльності показали свої позитивні сторони. До таких відносять:

Титан

Виробник «Селена» (Польща) випускає як акрилові, так і силіконові герметики.

момент

Вітчизняний виробник якісних будівельних матеріалів. Граматика цієї фірми випускаються в упаковках різного об'єму, що є вагомою перевагою.

Ciki Fix

Один з не багатьох виробників, які пропонують гарний матеріал   за невелику ціну. Випускається в Туреччині.

Ceresit

Німецька фірма зі світовим ім'ям. Їх герметики можуть використовуватися навіть для склеювання акваріумів.

Dow Corning

Виробник герметиків широкої сфери застосування. Мають якісної вологостійкість.

Зупинивши свій вибір на покупці товару від певного виробника, необхідно подбати і про безпеку. Деякі герметики токсичні, тому покупка респіратора або захисної маски не буде зайвою. І також в процесі нанесення речовини необхідно захистити поверхні ванній і плитки від зайвих його частинок. Для цього слід придбати малярний скотч.

Альтернативою цьому може стати спеціальний розчинник для силікону.   Але його покупка буде більш дорогої, ніж звичайна малярська стрічка.

Душова кабінка стає все більш популярною, особливо в невеликих ванних кімнатах.

Більш скромні розміри дозволяють розмістити її навіть в маленькому просторі.

При цьому термін служби кабінки багато в чому залежить від правильного монтажу, в якому не останню роль відіграє вибір герметика.

Навіщо він потрібен

Душова кабінка звичайно являє собою пластиковий або скляний «куточок», прикріплений до стіни, з піддоном для зливу води.

Стіна, в свою чергу, зазвичай покрита керамічними плитками. І якщо окремо кераміка і скло легко протистоять волозі, то на стиках часто утворюються щілини, крізь які просочується вода.

Крім постійних калюж зовні, це може загрожувати зменшенням терміну експлуатації кабінки і появою цвілі через постійної вологості.

Щоб цього не сталося, все щілини необхідно обробити герметиком. Це будівельний матеріал, консистенція якого нагадує густу сметану. При нанесенні він утворює пружну плівку, яка не пропускає вологу і додатково скріплює деталі.   Використовується для нанесення на скло, метал, кераміку і алюміній.

При підвищеній вологості (на кухні та у ванній) застосовують водостійкий герметик. Він відмінно протистоїть краплях і не змінюється під дією ультрафіолету. Для додаткового захисту від цвілі і грибків виробляють протигрибковий варіант.

види

Існує кілька основних типів герметиків для ванної:

 1. Акрилові: це найбільш дешевий і простий варіант.   До його переваг відноситься легкість нанесення, можливість покрити зверху фарбою або лаком, відсутність різких запахів. Він не вигоряє і переносить температуру від -25 до +80 градусів. До недоліків - мала еластичність: його не рекомендується використовувати на швах, які піддаються деформації. Серед акрилу зустрічається водостійкий і Неводостійка варіанти, для ванною підходить тільки перший.

 2. Силіконові: це оптимальний вибір   для приміщень з підвищеною вологістю.   Вони надійно закривають щілини, відрізняються хорошою водостійкістю, надійністю і легко переносять перепади температур, витримуючи від -50 до +200 градусів.

До недоліків варто віднести необхідність акуратної роботи з застосуванням спеціальних пристосувань, оскільки густе речовина не замазується в щілини, подібно акрилу. Також не можна засіліконіть поліакріл і полікарбонат: обидві речовини мають на поверхні крихітні тріщинки. Коли в них потрапляє силікон, він розширюється і робить щілини набагато помітніше.

Візьміть до уваги:   крім будівельного герметика можна використовувати спеціальний силікон для акваріумів: він добре справляється з навантаженнями і не протікає.

Серед силікону виділяються:

 1. Кислотний або оцтовий: це більш дешевий варіант, однак в процесі вулканізації він може викликати окислення металу і іржу. Його можна застосовувати тільки на неметалевих поверхнях і нержавійці.

 2. Нейтральний: більш висока вартість компенсується відсутністю недоліків оцтового силікону.

 3. Силікон-акрилові: цей варіант взяв собі кращі риси двох попередніх. Він досить міцний і довговічний, має достатню еластичність, може використовуватися на різних поверхнях. Нерідко його застосовують в якості клею.

 4. Поліуретановий: досить ефективний і простий в застосуванні. Дуже добре справляється з механічним навантаженням, за рахунок особливостей нанесення витрачається економно. Добре взаємодіє з багатьма матеріалами і може застосовуватися для відновлення пошкоджень шару.

Що важливо при виборі

Крім складу герметика не зайвим буде звернути увагу на деякі інші особливості:

 1. Колір: найкраще підібрати речовину під колір місця нанесення або вибрати прозорий варіант.

 2. Водостійкість: герметик повинен обов'язково бути водостійким - інший не зможе «вижити» в постійній вологості. Купуючи матеріал, необхідно обов'язково переконатися в його стійкості.

 3. Захист від бактерій: бажано зупинитися на протигрибкових та антибактеріальних варіантах. Вони допоможуть запобігти появі цвілі.

 4. Добавки в силіконі: до складу силіконового герметика може входити величезна кількість добавок. Краще, якщо їх кількість не буде перевищувати десятої частини, інакше речовина може виявитися занадто недовговічним і неякісним.

Важливо знати:   при виборі не варто гнатися за низькою ціною: вибравши варіант подешевше, можна потрапити на неякісний герметик, який не прослужать довго.

Популярні фірми

Сьогодні на ринку досить багато фірм, які виробляють герметики.

При виборі варто звернути особливу увагу на виробника: краще зупинитися на компаніях, що добре зарекомендували себе на ринку.

До найбільш відомих належать:

 1. «Tytan» ( «Титан») фірми «Селена» - польський герметик, відмінно зарекомендував себе в роботі з душовими кабінками. Випускається акриловим і силіконовим. До недоліків відноситься розмір упаковки - 310 мл.

 2. «Момент» - відома багатьом фірма, що пропонує якісні силіконові герметики. Випускаються в упаковках різного об'єму.

 3. «Ciki Fix» - турецька виробник, що відрізняється невисокою вартістю і відмінною якістю. Може застосовуватися для приклеювання невеликих декоративних елементів.

 4. «Ceresit» - дочірня фірма відомого німецького виробника побутової хімії. Їм можна герметизувати ванні кімнати, але не може застосовуватися на акваріумах і поверхонь, які будуть стикатися з їжею.

 5. «Dow Corning» - відмінно підходить для герметизації будь-яких поверхонь, які постійно контактують з водою: ванних, душових, акваріумів. Завдяки густий формулою легко проникає всередину щілин і повністю «забиває» їх. Має захист від грибків.

Волога у ванній кімнаті - це далеко не єдина проблема.

Постійна поява пара провокує зростання грибків і плісняви. Доводиться додавати в склади захисні речовини і суттєво покращувати їх структуру.

Найчастіше до складу додають фунгіцид. Зате після подібних дій можна бути спокійним. Цвіль на герметику в ванній не з'явитися.

Грибок на герметику у ванній - це куди більш серйозна проблема, так як спори грибка постійно ростуть і видалити їх не так просто. Втім, сучасні герметики захищені і від цієї проблеми.

Як правило, розробники окремо виробляють лінійки герметиків для ванної. Їх ще санітарними. Популярніше усіх зараз санітарний силіконовий герметик для ванної.

Найкращий і найвдаліший варіант - це силіконовий герметик для душової кабіни або ванни. Тут величезну роль грають особливі властивості силікону.

Використовують герметики переважно для закладення швів між конструкціями. Найпопулярніший метод - це закладення швів між ванною і стіною. Саме через ці щілини під сантехніку затікає вода, яку видалити потім буде дуже складно.

Також герметизації піддаються стики душової кабіни, шви між плитками і плінтусами.

Дуже важливо завжди використовувати герметик для швів у ванній. Без обробки швів вже через кілька місяців ви ризикуєте мати серйозні проблеми з грибками і цвіллю. Їх поява спровокує стояча вода в важкодоступних місцях.

Застосовуються герметики і для роботи на кухні. Варто розуміти, що герметик для кухні та ванної використовується один і той же. На кухні аналогічним чином герметизують стики між раковинами і стінами.

Іноді герметизації піддаються і інші елементи. Ну а взагалі, санітарні герметики зручно застосовувати всюди, де тільки є сантехніка.

Плюси санітарних герметиків: 

 • Граматика не зазнають пара і вологи.

 • Склад герметиків перешкоджає появі шкідливих грибків, цвілі і т.д.

 • Санітарні герметики коштують відносно дешево і зручні в роботі

 • При бажанні герметизирующий шов можна прибрати за допомогою гострого шпателя або канцелярського ножа.

 • З нанесенням герметика впорається навіть людина без досвіду.

 • Більшість продукції подібного типу на надмірну кількість пара, високі температури і їх перепади практично не реагує.

 • Сучасні герметики відмінно чіпляються за будь-яку поверхню. Більш того, існує спеціальний клей герметик для ванної. Цей матеріал здатний склеювати поверхні разом.

Мінуси герметиків:

 • Дешевші зразки з часом забруднюються, що псує їх зовнішній вигляд.

 • Без майстерень навичок складно створити ідеально рівна і красива шов.

 • Герметики досить швидко сохнуть, а після висихання їх складно видаляти. Доводиться віддирати залишки за допомогою інструментів і розчинника.

види матеріалу

Герметики складаються з полімеру, наповнювача і декількох побічних елементів. Як правило, їх розрізняють за типом полімеру. Всі інші частинки опційні і можуть бути присутніми в герметиках будь-яких видів і призначень.

Різновиди наступні:

 • силіконові герметики   по праву можна назвати найпопулярнішими герметизирующими складами для ванної кімнати. Силікон має всі властивості, які так потрібні матеріалами подібного типу. Він еластичний, добре чіпляється за будь-які поверхні, не пропускає вологу і абсолютно не реагує на температури. Варто відзначити і довговічність силіконових швів, які можна експлуатувати протягом 40-50 років.

 • акрилові герметики   формують більш міцний шов. Але це ж і їх недолік. Після висихання герметик утворює речовина, яке більше схоже на пластмасу. Акрилові герметики дешевше силіконових і наносити їх простіше. У їх складі не знайти розчинників і кислот, тому з ними можна працювати без додаткового захисту.

 • Силікон-акрилові склади   - це комбінація двох вищезгаданих речовин. Продукція цього виду поєднує в собі всі їхні позитивні якості. З недоліків можна відзначити тільки значну ціну. З силікон-акрилу створюють герметики з властивостями клею.

 • поліуретанові герметики   у ванній використовують рідше, ніж силіконові. Вони більше підходять для роботи з бетоном, плиткою і штукатуркою. Поліуретановий склад формує міцний і в міру еластичний шов. Адгезія у поліуретанових герметиків вважається кращою в своєму класі.

v. Заключний етап заняття

1. Закріплення матеріалу

 1. Для чого використовувати герметик?

 2. Яких видів вони бувають?

 3. Які відомі компанії виробники?

2. Підведення підсумків заняття.

Рефлексія. Виставлення оцінок.

3. Домашнє завдання – вивчити конспект.

Інтернет. https://isu.org.ua/dobavky-v-beton-yaki-vony-buvayut-i-navishho-zastosovuyutsya/

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»