Урок на тему "Прогноз погоди. Кліматичні ресурси."

Опис документу:
Мета уроку: навчальна: актуалізувати знання учнів про клімат, погоду та її прогноз; сформувати знання про метеорологічні служби в Україні та їх завдання; формувати вміння аналізувати дані метеорологічних спостережень, складати прогноз погоди за синоптичними картами, давати господарську оцінку кліматичних умов і ресурсів України; Джерело:інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

8 клас

Урок №26

Дата:

Прогноз погоди. Кліматичні ресурси.

Мета уроку:

навчальна: актуалізувати знання учнів про клімат, погоду та її прогноз; сформувати знання про метеорологічні служби в Україні та їх завдання; формувати вміння аналізувати дані метеорологічних спостережень, складати прогноз погоди за синоптичними картами, давати господарську оцінку кліматичних умов і ресурсів України;

розвивальна: формувати науковий світогляд, розуміння важливості оволодіння системою знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному житті; розвивати уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;

виховна: виховувати інтерес до метеорології, повагу до праці синоптиків.

Обладнання: підручник, кліматична карта України, атлас.

Тип уроку: комбінований.

Очікувані результати: учні зможуть: складати прогноз погоди за синоптичними картами, народними прикметами; оцінювати кліматичні ресурси та сфери їх використання в Україні.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Дидактична гра «Так або ні?».

Визначте, чи правильні твердження.

1. Майже на всій території України панує субтропічний континентальний клімат.

2. Континентальність клімату в Україні зростає із заходу на схід.

3. Найбільша кількість опадів в Україні випадає в Карпатах.

4. Кліматична зима завжди починається 1 грудня.

5. В Україну може проникати арктичне повітря.

6. Із надходженням циклону настає похмура та волога погода.

7. «Вісь Воєйкова» проходить приблизно по лінії Львів — Вінниця — Запоріжжя.

8. В Україні можна спостерігати сильні грози, шквали, штормові вітри.

9. В Україну доходять циклони з Північної Атлантики.

10. Найбільший кут падіння сонячних променів в Україні спостерігається 22 червня.

Перевірка домашнього завдання.

Учні обмінюються кросвордами, які вони готували вдома, та розв’язують їх.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Вступне слово вчителя.

Поняття клімату та погоди тісно взаємопов’язані. Багаторічні спостереження за зміною погодних умов визначають кліматичні особливості території. Однак якщо клімат певної території відносно сталий природний компонент, то погода відрізняється мінливістю та, на перший погляд, непередбачуваністю.

З давніх-давен люди помічали та запам’ятовували особливості, що допомагали визначити зміни погоди. Народна мудрість зберегла безліч прикмет, пов’язаних з їх прогнозуванням. Сьогодні мінливий характер погоди досліджують за допомогою різноманітних наукових засобів.

На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтеся, як і з якою метою складають прогнози погоди, яку роль відіграють синоптичні карти у прогнозуванні погоди, які завдання розв’язує метеорологічна служба, як впливають погодно-кліматичні умови на здоров’я та господарську діяльність людини.

Також ви з’ясуєте, чи збігається прогнозування погоди за народними прикметами із тим, що оголошують в інтернет-джерелах та ЗМІ.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Прогнозування погоди (с. 108).

Розповідь учителя.

Завдання.

Гра «Метеоролог».

2. Прогнозування погоди за народними прикметами та порівняння з прогнозом в інтернет-джерелах, ЗМІ (с. 112).

Дослідження.

3. Кліматичні ресурси (с. 109).

Розповідь учителя.

4. Вплив погодно-кліматичних умов на здоров’я людини (с. 111)

Робота в парах.

Запитання.

V. ОСМИСЛЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Запитання.

1. Хто і як складає прогноз погоди?

2. Що таке синоптична карта? Для чого вона використовується?

3. Чим важливі агрокліматичні ресурси?

4. Що зараховують до енергетичних кліматичних ресурсів?

5. Які кліматичні ресурси можуть бути використані в нашій місцевості?

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

У цілому клімат України є сприятливим для розвитку сільського господарства, життя і відпочинку населення. Водночас різкі зміни температур та інші несприятливі метеорологічні явища можуть мати негативні наслідки для здоров’я населення і господарства. Тому оцінка кліматичних особливостей території і прогнозування погоди дуже важливі для життя людей і господарської діяльності.

(Учитель аналізує та оцінює роботу учнів на уроці.).

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацюйте § 22 підручника.

2. Творче завдання (за бажанням). Здійсніть дослідження за темою «Зміни клімату України».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.