Урок на тему : " Правопис особових закінчень дієслів3-ї особи"

Опис документу:
Мета: ознайомити учнів із системою закінчень дієслів 3-ї особи однини і множини; вчити розпізнавати дієслова 3-ї особи, правильно писати й уживати їх у мовленні; розвивати вміння аналізувати та робити висновки, мовлення учнів, їхню увагу; ви-ховувати любов до української мови. Джерела: 1. Володарська М. О., Мазурок Г. П., Пілаєва О. М. Українська мова. 4 клас. IІ семестр

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПРАВОПИС ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕНЬ ДІЄСЛІВ 3-ї ОСОБИ

Мета: ознайомити учнів із системою закінчень дієслів 3-ї особи однини і множини; вчити розпізнавати дієслова 3-ї особи, правильно писати й уживати їх у мовленні; розвивати вміння аналізувати та робити висновки, мовлення учнів, їхню увагу; виховувати любов до української мови.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Вправа 305

Прочитайте листа своєму другові (подрузі). Назвіть дієслова та їхні закінчення. Поясніть написання дієслів

Чи вдалося надіслати вашого листа електронною поштою?

2. Робота над прислів’ями

Прочитайте виразно, поясніть зміст. Спишіть, вставляючи потрібну букву на місці пропусків. Правопис дієслів поясніть.

1) В ліс не з’їзд..ш, то й на печі змерзн..ш. 2) Не пережу..ш — не проковтн..ш. 3) Не дожен..ш і конем, що запізн..ш одним днем.

3. Каліграфічна хвилинка

Вп ере ед вперед

Доберіть до слова антонім. Складіть та запишіть речення, визначте його основу.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про написання закінчень у дієсловах 3-ї особи.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 156–158)

Вправи 306–308

2. Фізкультхвилинка

Хто ж там, хто вже так втомився

І наліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Сонце спить, небо спить,

Навіть вітер не шумить.

Рано-вранці сонце встало,

Всіх промінням привітало.

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібні зронила.

Ми ті слізки пошукаємо,

У травичці позбираємо.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Робота в парах

Спишіть. Вставте пропущені букви.

1) Раніше встан..ш — більше діла зроб..ш. 2) Коня випуст..ш — пійма..ш, слово мов..ш — не пійма..ш.

2. Робота в групах

1-ша група — утворює і записує форму 3-ї особи однини дієслова теперішнього часу;

2-га група — утворює і записує форму 3-ї особи множини дієслова теперішнього часу.

Мати, говорити, везти, ходити, вести, важити, чекати.

Визначте закінчення.

Чим зумовлений вибір голосного у закінченнях дієслів?

3. Поетична хвилинка

Порахуйте дієслова у вірші Л. Лужецької «Дієслово».

Дієслово — слово діє:

Ходить, робить, носить, сіє,

Слово плаче і радіє,

Усміхається і мріє.

Дієслово — слово діє:

Вірить, любить і жаліє,

Не злословить, не лукавить,

Серця ближнього не ранить.

Дієслово — слово діє:

Народилось і зоріє,

Розвивається і квітне,

Слово любе, слово рідне!

Л. Лужецька

4. Самостійна робота

Поставте дієслова неозначеної форми у форму 3-ї особи однини.

Вцілити, вдарити, спіймати, відбити, закинути, покарати, влучати, прагнути, любити.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Яку частину мови ми вивчаємо?

Які граматичні ознаки дієслів ви вже знаєте?

Що ви можете розповісти про закінчення 3-ї особи однини і множини дієслів теперішнього і майбутнього часу?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 309 (с. 158).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методологічні основи організації психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу дитини із особливими освітніми потребами»
Маргарита Сергіївна Чайка
30 годин
590 грн