Урок на тему : " Перевірка мовних знань"

Опис документу:
УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У 4 КЛАСІ . ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Дієслово») Мета: перевірити знання учнів за темою «Дієслово»; розвивати мислення, увагу, орфографічну пильність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Дієслово»)

Мета: перевірити знання учнів за темою «Дієслово»; розвивати мислення, увагу, орфографічну пильність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

1 варіант

1. Познач правильне твердження.

а) У реченні дієслово найчастіше є підметом;

б) у реченні дієслово найчастіше є присудком;

в) у реченні дієслово найчастіше є другорядним членом.

2. Познач групу слів, яка складається тільки з дієслів неозначеної форми.

а) Дружать, вивчають, говорять;

б) дружить, вивчає, говорить;

в) дружити, вивчати, говорити.

3. Познач групу дієслів теперішнього часу:

а) малював, перечитає, літає;

б) говорить, слухає, співає;

в) бажає, іде, біжить.

4. Встав пропущені букви у закінченнях дієслів.

Співа..мо, бач..мо, виход..те, воз..ш, перемага..мо.

5. Від поданих іменників утвори дієслова в неозначеній формі.

Догляд —

хвороба —

стрибок —

життя —

6. Постав дієслова у форму 2-ї особи однини.

Косити —

збирати —

ловити —

дружити —

7. Зміни текст таким чином, щоб події відбувалися в минулому часі.

Біля моєї хати цвітуть мальви. Вузенька стежка біжить до криниці. Там росте калина, шумить молоденька тополя. За хатою цвітуть вишні і яблуні.

2 варіант

1. Познач правильне твердження.

а) Початковою формою дієслова є майбутній час;

б) початковою формою дієслова є неозначена форма;

в) початковою формою дієслова є теперішній час.

2. Познач групу слів, яка складається тільки з дієслів неозначеної форми.

а) Працюють, думають, знають;

б) працювати, думати, знати;

в) працювали, думали, знали.

3. Познач групу дієслів теперішнього часу.

а) Купую, бачив, спить;

б) будує, вчиться, біжить;

в) забуде, скаже, стриже.

4. Встав пропущені букви у закінченнях дієслів.

Говор..ш, друж..мо, вивча..мо, збира..ш, одяга..те.

5. Від поданих іменників утвори дієслова в неозначеній формі.

Малюнок —

зустріч —

плавання —

молодість —

6. Постав дієслова у форму 3-ї особи однини.

Косити —

збирати —

ловити —

бігти —

7. Зміни текст таким чином, щоб події відбувалися в теперішньому часі.

Весна співала навкруги, бриніла ніжним вітерцем. Усе в лісі раділо, а береза плакала.

Берези, з яких брали багато соку, засохли і швидко загинули.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Чи вдалося успішно впоратися з усіма завданнями перевірної роботи?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Географічні задачі»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.