Урок на тему: "Європейські перегони".

Опис документу:
Розширення знань про Європу і країн, що входять до складу ЄС; розвивати громадянську позицію , почуття відповідальності за спільне майбутнє європейського простору; виховувати повагу до національних, культурних надбань європейських народів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Гра-вікторина: Європейські перегони.

Мета: розширення знань про Європу і країн, що входять до складу ЄС; розвивати громадянську позицію , почуття відповідальності за спільне майбутнє європейського простору; виховувати повагу до національних, культурних надбань європейських народів.

Обладнання: медіакомплекс, презентації, аркуші паперу, маркери

Хід заходу

Ведучий І

Доброго всім дня!

Ведучий ІI

Ми раді вітати присутніх в цій аудиторії.

Ведучий І

Сьгодні наша гра – вікторина називається «Європейські перегони».

Ведучий ІI

Чому Європа? Європейський Союз? – запитаєте ви. А відповідь дуже проста – ми є європейцями. Україна прагне стати повноправним мешканцем європейського дому. І не тільки тому, що розташована в центрі Європи.

Ведучий І

Своє право вона виборювала впродовж багатьох віків свого існування, наші культури мають нерозривні зв’язки.

Ведучий ІI

Тому, одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію нашої держави в Європейське співтовариство.

Ведучий І

Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів.

Європа – найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури.

Ведучий І

Європа – один із осередків світової цивілізації, батьківщина Великих географічних відкриттів, промислових революцій, великих міст та промислових агломерацій. Вона є колискою міжнародної економічної інтеграції.

Ведучий ІI

У Європи є велика перспектива перетворення її в район миру та міжнародного співробітництва.

Гаслом нашої гри є слова відомого французького філософа Фужере де Монброна : «Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку».

Ведучий ІI

Тож, пропонуємо вам більш ближче ознайомитися із культурою, історією, традиціями країн Європи, зігравши в гру «Європейські перегони».

Ведучий І

Запрошуємо за ігрові столи наших учасників. Зустрічайте команду:

:Команда 1: Патріоти

Девіз:

«За синє небо за жовте колосся боротися треба щоб краще жилося»

Команда 2: Мрія

Девіз: «Без мрії немає надії.

Без мрії немає життя.

Тож мріймо і будьмо щасливі

.Бо мрія дає майбуття»

Ведучий І

Як і в кожному змаганні у нас теж є своя суддівська колегія. Тож вітайте: (прізвища та імена суддів).

Ми бажаємо вам гарної гри та успіху.

Отже, розпочинаємо.

І тур

А для початку ми пропонуємо зіграти конкурс «Бліц».

Команди по черзі відповідають на запитання. Якщо команда не може дати відповідь – іншій команді надається таке право.

 1. У якій країні тече річка Луара? (Франція)

 2. У якій країні часто стоїть туман та падає дощ? (Велика Британія)

 3. У якій країні найбільше вітряків? (Голландія, Нідерланди)

 4. Головна річка країни у давнину називалася Борисфен? (Україна, Дніпро).

 5. У якій країні тече річка Рейн? (Німеччина)

 6. У якому місті є Ейфелева вежа? (Париж) (Відео)

 7. Які кольори присутні на прапорі Німеччини? (Чорний, жовтий, червоний)

 8. Яка країна є резиденцією Папи Римського? (Ватікан)

 9. З якої країни походить ансамбль «Бітлз»? (Велика Британія)

 10. Як називається столиця Фінляндії? (Гельсінкі)

 11. Яка ріка протікає через Лондон? (Темза)

 12. Скільки зірок на прапорі ЄС ? (12)

 13. Столиця якої країни називається Мадрид? (Іспанія)

 14. У якому місті знаходиться Біг Бен? (Лондон)

 15. Скільки країн на сьогодні утворюють ЄС? (28).

 16. Які кольори присутні на прапорі Італії? (зелений, білий, червоний)

 17. Як називається столиця Швеції? (Стокгольм)

 18. У якому місті знаходиться Колізей? (Італія)

 19. У якій країні вирощують тюльпани? (Нідерланди)

 20. У якій країні проводяться бої биків? (Іспанія) (Відео)

ІІ тур

Ведучий І

ІІ тур називається «Галопом по Європах».

Напевно, ви не один раз дивилися ТВ-передачі про різні міста світу. Зараз ми вам пропонуємо опис двох міст. За три спроби ви повинні відгадати кожне з них. Відповіді ви записуєте після кожного сюжету на аркуш паперу. Перший сюжет оцінюється в 3 бали, другий — 2 бали, третій — 1 бал. На роздуми — 10 секунд. Отже, перше місто. Слухаємо.

Ведучий ІI

І місто

I сюжет

Це місто було столицею величезної імперії, створеної не стільки шляхом завоювань, скільки вдалими династичними шлюбами.

На берегах великої ріки, на якій розташоване це столичне місто, знаходяться столиці ще трьох європейських держав.

Ведучий І

II сюжет

Однією з найбільш популярних пам'яток цього міста стає Будинок Музики. Тут відвідувачі можуть багато чого довідатися про великих композиторів, чиї імена пов'язані з цим містом (серед них Моцарт, Бетховен і Шуберт ).

Ведучий ІI

III сюжет

У цьому місті дуже люблять каву. Кава з вершками названа на його честь.

А візитними картками національної кухні країни, де розташоване це місто, є яблучний струдель в гарячому ванільному соусі і крендель (прецль).

Назва цього міста нерозривно пов'язана з такими поняттями, як вальс (столиця вальсів ), стілець, шніцель. Це столиця Австрії.

(Відень)

(Відео – віденський вальс)

Ведучий І

Цікавий факт

А чи знаєте ви, що широке поширення кави як популярного в Європі напою почалось у Відні з 1683 і пов’язане з ім’ям українського шляхтича та козака Юрія-Франца Кульчицького. Під час облоги турками Відня у 1683 він, перевдягнувшись у турецький одяг, проніс листа про допомогу місту, за що був щиро нагороджений віденцями, у тому числі 300 мішками кави з турецького обозу. Перебуваючи в Туреччині, Юрій ознайомився із технологією приготування напою, яку вміло пристосував до смаків європейців – почав додавати до кави цукор. Так з’явилася знаменита кава по-віденськи.

Ведучий І

ІІ місто

І сюжет

Люди на цій «землі» оселилися в VI столітті в силу необхідності. Вони ховалися в цих місцях від гонінь з боку своїх ворогів - ломбардійців. Ворог не став переслідувати втікачів, визнавши цей хід дуже небезпечним і невигідним для себе. А вимушені переселенці почали облаштовуватися в цій місцевості, що складається з води і суші.

Безліч колишніх островів, на яких стоїть сьогодні місто, раніше були саме острівками, повністю оточеними водою.

Ведучий ІI

ІІ сюжет

Якщо ви прихильник яскравого туризму, то вам не оминути своєю увагою одне з найяскравіших дійств цього міста- карнавал.

Довгий час карнавальні костюми представляли собою лише кілька варіацій простих чорних плащів і довгоносих масок, але з XVIII століття гама костюмів значно розширилася.

Міські вулиці та площі перетворюються в концертні майданчики, повсюдно влаштовуються феєрверки, в старовинних палаццо проходять бал-маскаради.

Ведучий І

ІІІ сюжет

Пішохідні прогулянки або прогулянки по воді, в гондолі або на катері, подарують вам два абсолютно несхожих один на одного види цього міста. І щоб мати про місто повне уявлення, обов'язково треба використовувати обидва способи. Насолоджуйтесь красою Палацу Дожів, мандрівкою на гондолі, відвідайте Морський історичний музей, школу мережива, музей скла.

(Венеція)

(Відео –карнавал)

Ведучий ІI

Це цікаво.

Гондола — традиційний венеціанський гребний човен. Є одним з символів Венеції, яка розташована на 118 островах, через які перекинуто близько 400 мостів. Тому гондола історично була головним засобом пересування по каналах міста, в даний час вони служать для розваги численних туристів. Один човник коштує до 90 тисяч доларів. При виготовленні гондоли застосовується дев'ять сортів дерева. Максимальна кількість пасажирів, що перевозяться на гондолі складає шість чоловік. Допускається наявність маленької пасажирської каюти для приховування пасажирів від сонця і дощу. Через конструкцію човна, веслуючи гондольєр докладає одне і теж зусилля, як для порожньої, так і повністю завантаженої гондоли.

Ведучий І

Поки наші судді підраховують бали, пропонуємо влаштувати салют, як і під час карнавалу. Але він буде незвичайний.

Допоможуть у цьому найсміливіші глядачі. На сцену запрошується двоє людей. Одному дістається роль сірникової коробки, що стоїть праворуч сцени, другому - роль сірника. Стоячи посеред сцени, сірник повинен буде гордо прокрокувати до коробка і, чиркнувши головою по коробку, спалахнути. (Ведучий запрошує глядача в яскраво - червоному одязі, який буде виконувати роль вогника). Наступні чотири глядача стають гнотиком. Вишикувавшись у шеренгу, вони стоять посеред сцени. Далі запрошується глядач на роль гармати. Розмістившись зліва, гармата повинна зуміти голосно сказати «бах». І, нарешті, із залу запрошуються 5-8 глядачів у яскравому одязі. Вони присідають перед сценою гуртком і після сигналу гармати повинні будуть встати зі словами «тілі-тілі», а глядачі голосно аплодують. Після репетиції влаштовується салют, ведучий коментує весь хід дійства: «Гордий сірник крокує до коробка, чиркнув голівкою по коробку, спалахує, з'являється вогник. Сірник з вогником крокує до гнотика. Вогник біжить по гнотику до гармати. Гармата стріляє. Загоряється салют під оплески глядачів».

111 тур

Ведучий ІI

Практично всі країни Європи є членами Європейського Союзу. На його прапорі зображено 12 зірок, які означають абсолютну досконалість і завершеність. Стільки ж зірок і у ІV турі, який має назву «12 зірок».

Обом командам буде запропоновано зображення зірки, навколо якої зазначені вирази, що пов’язані з назвами країн, міст та регіонів Європейського Союзу та його функціонуванням. Ваше завдання: хто швидше назве іменник, який пов'язаний з цими виразами, той отримує 1 бал .

(презентація)

1.Німеччина.., Мюнхен

2. «Ода радості» - 9 симфонія Л.Бетховена

3. Франція, Париж

4. Польща, Варшава

5.Фінляндія

6. Венеція

7. Швеція

8. Ірландія ( смарагдовий острів)

9. Іспанія

10. Бельгія, Брюссель

11. Прапор Євросоюзу

12. Австрія

1v тур

Ведучий ІI

Європа – це видатні постаті, цікаві люди, великі науковці. Завданням нашого наступного туру буде відгадати людину, яка зображена на фото (за це ви отримаєте 1 бал), вказати її професію (2 бали) та країну, де вона народилася (3 бали). За повністю правильну відповідь ви отримаєте 6 балів. Для кожної команди буде показано 6 портретів.

(Презентація)

1. Девід Роберт Джозеф Бекхем - англійський футболіст, півзахисник.

2. Патрісія Каас - французька естрадна співачка і актриса. Стилістично музика співачки - це суміш поп-музики і джазу.

3. Ангела Меркель - німецький державний і політичний діяч. З 21 листопада 2005 року - федеральний канцлер Німеччини. Перша жінка на посаді канцлера в історії Німеччини.

4. Леоні́д Костянти́нович Каденю́к   — перший космонавт незалежної України, Герой України.

5. Ва́нга (Вангелия Пандева Гуштерова) — болгарська жінка, якій приписують дар передбачення

6. Вóльфґанґ Амадéй Мóцарт австрійський композитор, представник класицизму, який визнаний науковцями одним із найгеніальніших музикантів в історії людства

7. Коко Шанель - французький модельєр, що заснувала модний будинок Chanel і зробила істотний вплив на європейську моду XX століття.

8. Леона́рдо да Ві́нчі   — видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.

9. Монсеррат Кабальє - іспанська оперна співачка (сопрано).

10. «The Beatles» («Зе Бітлз») — британський рок-гурт, створений 1960 року в Ліверпулі. Найбільш знаменитий та популярний музичний гурт за всю історію людства.

11. Андре́й Ви́кторович Кузьме́нко  — украинский певец, писатель, телеведущий, продюсер, актёр. Лидер группы «Скрябін». Известен также под псевдонимом Кузьма Скрябин. 

12. Альфред Нобель (1833-1896) — шведский химик-экспериментатор и бизнесмен, доктор философии и академик, изобретатель динамита и других взрывчатых веществ, основатель благотворительного фонда для награждения премией своего имени - Нобелевской премии, принесшего ему посмертную известность.

Ведучий ІI

Перш ніж наше журі оголосить результати конкурсу, пропонуємо вам

пограти з нами в гру.

Гра «Футбольні фанати».

Демонструються герби, емблеми європейських футбольних клубів, які потрібно швидко назвати, вказати країну та прозвище команди (якщо є).

- «Інтер» Мілан, Італія, « чорно-сині», «Хвалькуваті Міланці»

- «Барселона» , Барселона Іспанія, «синьо-гранатові»

- «Манчестер Юнайтед», Манчестер, Велика Британія, червоні дияволи

- «Реал» Мадрид, Іспанія, білі, вершкові, Галактикос

- «Мілан» Мілан, Італія, росонері (червоно-чорні) дияволи

- «Марсель» Марсель, Франція

- ФК «Дінамо», Україна

V тур

Ведучий ІI

Людина повинна вміти відстоювати свою думку, життєву позицію. Саме такі люди потрібні Україні, які в майбутньому можуть стати розумними політиками, вмілими стратегами і тактиками. Цьому і присвячений 5 тур – «Майбутній оратор». Ми завчасно попросили команди висловити свою думку з питання «Чому Україна зробила свій європейський вибір?» . Враховується чіткість мови, логічність, переконливість доказів.

Найвищий бал – 5.

1 учень. «Україна – це серце Європи» – цей вислів добре відомий багатьом нашим співвітчизникам, але не кожен в повній мірі розуміє, що він означає. Що тут мається на увазі: чи географічне розташування нашої країни, чи велика популярність серед народів Європи, чи то неповторний характер українця? Насправді, наша Україна вже є європейською країною. І не тому, що займає на карті Європи центральне географічне положення, а тому, що наш народ з давніх-давен сповідує принципи незалежності та свободи, які притаманні багатьом народам інших європейських держав. Звісно, нашій державі, а насамперед, її громадянам потрібно ще багато чого зробити й змінити, щоб на повних правах нас вважали цивілізованою, демократичною, розвиненою країною. Щоб не плутали нас із Росією, щоб не боялись нас, не зневажали, не вважали варварською й корумпованою країною. Тому що в Україні живуть роботящі, чесні, миролюбні, толерантні, терплячі люди, які вже давно заслужили право називатися європейцями. Ми європейці тому, що нам притаманні волелюбність, відкритість, патріотизм, демократичність, національне самоусвідомлення, ми відрізняємось прогресивністю думок.

2 учень.

Живучи у нашій країні, ми повинні отримувати якісну медичну допомогу, безкоштовну вищу освіту і справедливу судову раду. На сьогоднішній день багато з цих прав не надаються українському громадянину. Тому, дивлячись на високорозвинені країни Європейського Союзу, ми намагаємось поліпшити своє становище у сучасній Європі. Рішення стати членом Європейського Союзу є доволі значущим для нашої держави. Адже для цього необхідні великі зрушення: судова, прокурорська, виборча реформи. А для того, щоб інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС, Україна має виконати усі вимоги щодо безпечності та якості своєї продукції. Заявивши про себе як про перспективну, гарну країну ми змінимо думку Європи про нас. Я впевнена, що підписавши угоду, ми матимемо безліч переваг.

Я вважаю, що ми зможемо домогтися нашого прийняття до Євросоюзу і покращити свій економічний та адміністративний стан. Це залежить лише від нас, громадян України. Потрібно бути справжніми патріотами, щоб наша держава розвивалась і ставала кращою з кожним днем, місяцем і роком. А тому, давайте всі разом любити свою Україну і допомагати їй ставати краще й краще. Сподіваюсь, зовсім скоро ми зможемо назвати себе справжніми європейцями, не обманувши при цьому нікого, а насамперед себе.

Хто швидше

«Вічне місто» ( Рим)

«Туманним Альбіоном» називають…( Великобританію)

«Країна вулканів та гейзерів» ….( Ісландія)

«Батьківщина Дракули» …( Румунія)

«Батьківщина Олімпійських ігор» …( Греція)

«Де народилася Русалонька, героїня відомої казки»…( Данія)

«Країна вальсу»… ( Австрія)

«Країна дамб та тюльпанів» …( Голландія – Нідерланди)

«Країна тисячі боліт» … ( Фінляндія)

«Барселона» це команда ?»» ….( Іспанії)

«Назва «Європейської» капусти ?»… (Брюссельська – Бельгія)

Раунд « Видатні споруди»

Встановити співвідношення споруда - країна

Стоунхендж Великобританія

Колізей Італія

Біг – Бен Великобританія

Ейфелева вежа Франція

Акрополь Греція Брандергбурські ворота Німеччина

Ведучий І

Ось і закінчилася наша вікторина. Перед оголошенням остаточного результату оголошуємо музичну паузу.

Музичний номер.

Ведучий ІI

Просимо шановне журі оголосити результати останнього конкурсу та підсумку гри.

Ведучий І

Ми повинні зрозуміти, що Європа є історично сталим регіоном миру. На такій маленькій території розташовано 44 держави, економіка і культура яких тісно переплітаються між собою. І тому Українська держава, маючи великий природний, економічний, культурний, інтелектуальний потенціал, спроможна посісти належне місце серед народів Європи і світу.

Ведучий ІI

Ми — європейці настільки, наскільки ми — українці; і лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.

Сьогодні ми побували в подорожі країнами Європи.

Ведучий 2:

Але, не забувайте, що в центрі європейського континенту знаходиться наша держава – Україна. І нам над усе найдорожча та країна, де ми народилися, живемо, минає наше дитинство.

Ведучий 1:

Україна – це  наша земля, рідний край з мальовничою природою, чарівною піснею і, зрозуміло, талановитими, працьовитими людьми.

Європа починається у серці кожного українця. І ми – члени європейського співтовариства.

Ведучий 2:

 Українська молодь – за європейський вектор розвитку інтеграції держави. Бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю гідний зайняти в Європі почесне місце. Тож треба діяти, як європейці: послідовно, наполегливо і виважено впроваджувати європейські стандарти життя, творити Європу у своєму домі.

28 ДЕРЖАВ-ЧЛЕНІВ ФРАНЦІЯ • НІМЕЧЧИНА • ІТАЛІЯ • БЕЛЬГІЯ НІДЕРЛАНДИ • ЛЮКСЕМБУРГ СПОЛУЧЕНЕ КОРОЛІВСТВО • ІРЛАНДІЯ • ДАНІЯ ГРЕЦІЯ • ІСПАНІЯ • АВСТРІЯ • ПОРТУГАЛІЯ • ШВЕЦІЯ ФІНЛЯНДІЯ • ЕСТОНІЯ • ЛАТВІЯ • ЛИТВА • ПОЛЬЩА СЛОВАЧЧИНА • СЛОВЕНІЯ • УГОРЩИНА ЧЕСЬКА РЕСПУБЛІКА • КІПР • МАЛЬТА • БОЛГАРІЯ РУМУНІЯ • ХОРВАТІЯ

9

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»