Урок на тему: "Абзац. Роль абзацу в тексті"

Опис документу:
Урок української мови в 3 класі на тему "Абзац. Роль абзацу в тексті". Продовження знайомити учнів з терміном "абзац" та його роллю в тексті. Навчити дітей визначати текст та добирати до них заголовки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку».

Урок 06. Абзац. Роль абзаців у тексті

Мета: формувати уявлення учнів про абзац та його оформлення на письмі; закріплювати уявлення про засоби зв’язку частин тексту; розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас школярів; виховувати старанність під час оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Ось дзвінок сигнал подав —

До роботи час настав.

Ось і ми часу не гаймо,

А урок свій починаймо.

II. Актуалізація опорних знань (див. додаток)

III. Повідомлення теми і мети уроку

Щоб тему уроку взнати,

Треба слово розшифрувати.

базац (абзац)

— Ми повторимо, що таке абзац, дізнаємося, як абзаци пов’язані між собою і як слід оформлювати абзаци на письмі.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота над вправою 21 (с. 13–14)

1) Читання тексту.

— Прочитайте текст.

— Про кого в ньому йдеться?

— Знайдіть опис дівчинки. Прочитайте його.

2) Словникова скарбничка.

Поясніть значення слова ластовиння.

— Що любила Юля?

— Про що мріяла дівчинка? Яким саме художником?

Хто такий модельєр? дизайнер?

3) Визначення теми тексту і добирання заголовка до нього.

4) Удосконалення тексту.

— Прочитайте другий абзац тексту.

У яких реченнях потрібно замінити слово Юля словами вона, у неї?

— Для чого замінюємо слова, які повторюються?

— Запишіть удосконалений текст.

5) Звуковий аналіз слова.

Ластовиння [ластовин’:а]

6) Розвиток мовлення.

Складіть речення зі словом ластовиння.

2. Робота над вправою 22 (с. 14)

— Прочитайте текст.

— Про кого в ньому йдеться?

— Скільки частин у тексті?

Як написана кожна частина тексту? (З абзацу)

— Як ви думаєте, навіщо текст поділений на абзаци?

— Прочитайте перший абзац тексту. Про що в ньому йдеться?

Прочитайте другий абзац тексту. Про що в ньому йдеться? (Про роботу продавця.)

— Прочитайте третій абзац тексту. Про що в ньому йдеться?

— Знайдіть слова, які об’єднують ці частини.

3. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 14)

— Що таке абзац?

— Як пов’язані між собою абзаци?

— Як починається кожний абзац?

4. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Самостійна робота (за вправою 22)

1 варіант

— Спишіть абзац тексту, у якому йдеться про роботу продавця.

Підкресліть слово, у якому букв більше, ніж звуків. (Продавець)

2 варіант

— Спишіть абзац тексту, у якому йдеться про роботу продавця.

Підкресліть слово, у якому звуків більше, ніж букв. (Покупкою)

2. Поділ тексту на абзаци. Робота з дидактичним матеріалом

ЧЕРЕПАХА І ЛИСИЦЯ

Прийшла стара черепаха до лисиці за вівсом. Лисиця насипала їй зерна повний мішок. Подякувала старенька і тихенько пішла дорогою. А лисиця прорізала в мішку дірку. Поки черепаха поверталася додому, весь овес і висипався. Незабаром овес зійшов і виріс. Хитра лисиця зібрала новий урожай. (За казкою І. Хоміна)

— Прочитайте текст.

— Як ви вважаєте, це оповідання чи казка?

— З чого це видно?

— За чим прийшла черепаха до лисиці?

— Як повелася лисиця?

— Доведіть, що і в цій казці лисиця хитра, підступна.

— Що сталося з вівсом?

— Хто зібрав урожай?

— Поділіть текст на абзаци.

VI. Підсумок уроку

— На що можна поділити текст?

— Що включає абзац?

— Як починаємо писати кожний абзац?

VII. Домашнє завдання

С. 15, впр. 23.

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку».

© ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2015

Джерела:

1. Володарська М. О. Українська мова. 3 клас. I семестр (за підручником М. Д. Захарійчук,
А. І. Мовчун) / М. О. Володарська, А. І. Настенко, О. М. Пілаєва. — Х. : Вид. група «Основа», 2014. — 144 с. — (Серія «Початкова школа. Мій конспект»).

2. Періодичні видання ВГ «Основа» «Зростаємо разом».

Додаток до уроку 6

1. Перевірка домашнього завдання (с. 13, впр. 20)

— Прочитайте основну частину тексту.

Які дієслова, пов’язані за змістом дібрали до виділених іменників? (Насіннячко впало, прогрілася земля, кульбабка спалахнула.)

Як підкреслюємо дієслова? (Двома лініями)

2. Каліграфічна хвилинка

Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Щоб оцінка була гарна,

Треба вивести старанно

Кожну букву, кожен штрих —

Клас працює, клас притих.

Раз, два, три, чотири, п’ять

Починаємо писать.

Поглянь навколо: чарівниця-осінь

В коралах і у золоті стоїть.

Пожовкле листя і бездонна просинь,

І срібна павутинка вдаль летить.

Виконайте звуко-буквений аналіз слова стоїть.

Слово бездонна поділіть на склади для переносу.

— Поставте наголоси у словах другого речення.

У другому реченні назвіть слова, що відповідають на питання що?.

3. Творча робота

— Розташуйте речення у такій послідовності, як відбуваються події. Запишіть текст. Підкресліть у кожному реченні слова, які виражають послідовність подій.

Почалася велика перерва. Сьогодні вони чергові. Закінчився урок читання.

Діти провітрили класну кімнату і витерли дошку. У класі залишились Петрик та Іринка. Усі учні вийшли на подвір’я.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Вчити читати. Літературна освіта в школі: химери чи лабіринти?»
Мацевко-Бекерська Лідія Василівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.