Урок на тему: : «А. К. ДОЙЛ – ВІДОМИЙ АВТОР ДЕТЕКТИВНИХ ЦИКЛІВ. ОПОВІДАННЯ «ПІСТРЯВА СТРІЧКА»»

Опис документу:
Ознайомити учнів з особистістю письменника; проаналізувати оповідання «Пістрява стрічка» та на його прикладі увиразнити особливості творів Конан Дойла про Шерлока Холмса; розкрити секрет успіху головного героя на ниві детективних розслідувань; розвивати дослідницькі навички на творчі здібності учнів; формувати прагнення збагатити свій життєвий досвід знаннями про детектив та дедукцію.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
6,979 Мб
612,555 Кб
4,405 Мб
15,157 Мб
44,541 Кб
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
ЗАОЧНА ЕКСКУРСІЯ ЕКСПОНАТИ
Слайд № 1

ЗАОЧНА ЕКСКУРСІЯ ЕКСПОНАТИ

Експонат №1 1859 м. Единбург
Слайд № 2

Експонат №1 1859 м. Единбург

Слайд № 3

Експонат №2
Слайд № 4

Експонат №2

Експонат №3
Слайд № 5

Експонат №3

Слайд № 6

Слайд № 7

Експонат №4 КОНАН ДОЙЛ – УБИВЦЯ
Слайд № 8

Експонат №4 КОНАН ДОЙЛ – УБИВЦЯ

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
МУЗЕЙ ШЕРЛОКА ХОЛМСА в Лондоні Бейкер-стріт,221Б
Слайд № 1

МУЗЕЙ ШЕРЛОКА ХОЛМСА в Лондоні Бейкер-стріт,221Б

Найзнаменитішою адресою у світі, напевно,можна вважати номер 221b на Бейкер-стріт в Лондоні, адже саме тут, завдяки Артуру Конан Дойлю, довгий час ...
Слайд № 2

Найзнаменитішою адресою у світі, напевно,можна вважати номер 221b на Бейкер-стріт в Лондоні, адже саме тут, завдяки Артуру Конан Дойлю, довгий час жив знаменитий сищик Шерлок Холмс та його помічник Доктор Вотсон (в інших перекладах Уотсон). Тисячі людей пишуть листи Шерлоку Холмсу, створюють клуби і проводять збори на його честь

. В 1990 році на Бейкер-стріт відкрився музей Шерлока Холмса, і таким чином у героя Артура Конан Дойла з’явився цілком реальний дім. Його ми і відв...
Слайд № 3

. В 1990 році на Бейкер-стріт відкрився музей Шерлока Холмса, і таким чином у героя Артура Конан Дойла з’явився цілком реальний дім. Його ми і відвідаємо, але Холмса, на жаль, вдома не застанемо. Приватні детективи – дуже зайняті люди!

Вхід в музей коштує шість фунтів для дорослих і чотири - для дітей, а відкритий він щодня, окрім Різдва.
Слайд № 4

Вхід в музей коштує шість фунтів для дорослих і чотири - для дітей, а відкритий він щодня, окрім Різдва.

Справжній номер у будинку-музея - №239, але творці музею добились спеціальної поштової адреси: 221b, Baker Street, London, NW1 6XE. Таким чином, ну...
Слайд № 5

Справжній номер у будинку-музея - №239, але творці музею добились спеціальної поштової адреси: 221b, Baker Street, London, NW1 6XE. Таким чином, нумерація будинків на Бейкер-стріт трохи збилася, проте сьогодні вся пошта, адресована Шерлоку, приходить в цей музей.

На першому поверсі розташований сувенірний магазин. На другому – вітальня і спальня Холмса. На третьому - кімнати Вотсона та місіс Хадсон, господин...
Слайд № 6

На першому поверсі розташований сувенірний магазин. На другому – вітальня і спальня Холмса. На третьому - кімнати Вотсона та місіс Хадсон, господині і власниці будинку.

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Слайд № 14

Слайд № 15

Кімната Місіс Хадсон
Слайд № 16

Кімната Місіс Хадсон

На четвертому поверсі - воскові фігури разних персонажів творів А.К.Дойла.
Слайд № 17

На четвертому поверсі - воскові фігури разних персонажів творів А.К.Дойла.

Слайд № 18

Слайд № 19

Слайд № 20

Слайд № 21

Слайд № 22

Магазин сувенирів
Слайд № 23

Магазин сувенирів

Слайд № 24

Слайд № 25

Наостанок один цікавий факт. Всім відомі радянські фільми про Шерлока Холмса з В. Лівановим і В. Соломіним в головних ролях. Ці екранізації про зна...
Слайд № 26

Наостанок один цікавий факт. Всім відомі радянські фільми про Шерлока Холмса з В. Лівановим і В. Соломіним в головних ролях. Ці екранізації про знаменитого детектива потрапили в книгу рекордів Гіннесса, а в 2006 році королева Єлизавета II прийняла рішення нагородити Василя Ліванова Орденом Британскої імперії за одне з найкращих втілень образу великого сищика.

Пам'ятник великому детективу біля виходу з метро неподалік музею.
Слайд № 27

Пам'ятник великому детективу біля виходу з метро неподалік музею.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: «А. Конан Дойл – відомий автор детективних циклів, популярність його героїв у різних країнах. Шерлок Холмс як безпосередній учасник розв’язання сімейного конфлікту в оповіданні «Пістрява стрічка». Музей Шерлока Холмса у Лондоні».

Мета: ознайомити учнів з особистістю письменника; проаналізувати оповідання «Пістрява стрічка» та на його прикладі увиразнити особливості творів Конан Дойла про Шерлока Холмса; розкрити секрет успіху головного героя на ниві детективних розслідувань; розвивати дослідницькі навички на творчі здібності учнів; формувати прагнення збагатити свій життєвий досвід знаннями про детектив та дедукцію.

Обладнання: тексти твору; експонати «музею А.К. Дойла»; виставка творів письменника; комп’ютер для перегляду презентацій; картки-«уліки».

«Мене звати Шерлок Холмс.

Моя професія – знати те,

чого не знають інші».

А.К.Дойл.

«Блакитний карбункул».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація.

ВЧИТЕЛЬ. Діти, а скажіть мені, будь ласка, чи всі ви сьогодні налаштовані на розкриття таємниць? А що ж таке «таємниця»? Які асоціації викликає у вас це слово?

ТАЄМНИЦЯ – це

  1. Те, що приховується від інших, відоме не всім; секрет.

  2. Те, що не пізнане, не стало відомим або ще не доступне пізнанню.

ВЧИТЕЛЬ. Так от саме розкриттям чергової таємниці від Артура Конан Дойла в його оповіданні «Пістрява стрічка» нам і доведеться сьогодні займатися. На уроці ми проаналізуємо твір, який ви вдома прочитали самостійно; проведемо дослідницьку роботу і щодо головного персонажа багатьох творів письменника, і щодо тих подій, про які йдеться в даному оповіданні.

Але спершу я хочу представити вам невеличкий екскурс в історію виникнення детективного жанру, твори якого ми й вивчаємо останнім часом. Отже, перше у світі «БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ» було засновано Франсуа Еженом Відоком . Це відбулося у Парижі 1833 року. Відок брався за роботу, з якою не могла впоратися поліція. До роботи в приватному детективному агентстві, яке він відкрив після відставки, ним були залучені колишні крадії та грабіжники. Ще в 1828 році Відок опублікував першу свою книгу «Мемуари начальника паризької таємної поліції», а згодом видав ще чотири томи своїх спогадів «Записки начальника паризької таємної поліції». Саме цим книгам Відока ми, читачі, завдячуємо появі новели Едгара Аллана По «Убивства на вулиці Морг» (1841), яку вважають першим детективом в світовій літературі. Саме Едгар По став засновником жанру класичного детектива, створивши його закони.

Діти, пригадайте, що таке д е т е к т и в? (Це слово має 2 значення: 1- літературний твір, зміст якого присвячений розкриттю загадкового злочину; 2 – агент таємної служби розшуку, сищик).

А що нас так приваблює в детективах? (це таємниця, яку ми намагаємося розкрити).

Тож ви сьогодні станете детективами, щоб розгадати загадки А.К.Дойла в оповіданні «Пістрява стрічка». Тож запишіть в зошитах число і тему уроку.

Перш, ніж ви будете розслідувати складну справу «Пістрявої стрічки», ми проведемо з вами розумову розминку.

ЗАВДАННЯ І

Ви маєте виправити помилки, якщо вони є, в моїх твердженнях, використовуючи свої знання і, звісно, логіку.

  1. В детективі злочинець нам відомий одразу. (Ні. Злочинець невідомий до кінця твору).

  2. Злочинець не головний персонаж в детективі. (Ні. Злочинець – один із головних персонажів).

  3. В детективі широко розкриваються теми кохання і політики. (Ні. Це не так. Кохання і політика в детективах згадуються мимохідь).

  4. Детективний твір побудований на емоціях. (Ні. Такий твір побудований на логіці).

ЗАВДАННЯ ІІ

До поданих мною понять доберіть правильне тлумачення:

Детективна література? - художні твори про розкриття злочину.

Злочин? - протиправна, протизаконна дія або дії, за скоєння яких засуджують до покарання.

Інтелект? - розум, здібності людини.

Дедукція - міркування від загального до конкретного.

ВЧИТЕЛЬ. А тепер буде дуже доречним здійснити заочну екскурсію до музею письменника, твір якого ми сьогодні будемо розглядати. За експонатами, які є в нашому уявному музеї, наші екскурсоводи, а це - спробують відтворити життєвий і творчий шлях відомого автора детективів.

Експонат №1 – портрет А.К.Дойла і вивіска «1859 м. Единбург», книги В.Скотта та М. Ріда.

Учень 1: Сер Артур Ігнатіус Конан Дойл народився в 1859 році в м.Единбурзі в родині католиків. Батько – нащадок старовинного аристократичного роду – був архітектором і художником, а мати , яка походила з давнього королівського роду, пишалася своїм походженням, добре знала родоводи англійського дворянства та їх герби. Тому вже в 10 років завдяки матері Артур чудово розбирався в геральдиці. Крім того, мати захоплювалася рицарськими та пригодницькими романами, і це захоплення успадкував майбутній письменник. « Любов до літератури, схильність до письменства йде в мене, я вважаю, від матері,» - писав він у своїй автобіографії. Улюблені письменники Артура Конана Дойла – Вальтер Скотт і Майн Рід.

Експонат №2 – стетоскоп.

Учень 2: Після закінчення єзуїтського коледжу, в якому Артур отримав ґрунтовну освіту і набув чудової спортивної форми, батьки вирішили, що син вступатиме до Единбурзького університету на медичний факультет. Вчився майбутній письменник чудово і навіть заслужив стипендію. 1881 року юнак, здобувши звання доктора медицини, розпочав медичну практику. Влаштувавшись корабельним лікарем, він взяв участь у семимісячному плаванні в арктичні райони, а всі гроші, отримані за цей рейс, віддав батькам. Повернувшись до Англії, Артур Конан Дойл опинився в приморському місті Портсмуті, де в престижному районі Саутсі відкрив приватний медичний кабінет.

Експонат №3 – ручка з пером, щоденник письменника, виставка творів А.К.Дойла.

Учень 3: «Поки пацієнтів немає, але кількість тих, хто зупиняється і читає мою табличку, - величезна,» - написав Конан Дойл у щоденнику, який вів усе життя. Невелика кількість клієнтів дозволяла йому зосередитися на літературній праці. Артур Конан Дойл написав багато творів: оповідань, повістей, романів. Окрім творів про Шерлока Холмса, він є автором історичних романів «Вигнанці», «Білий загін», «Подвиги бригадира Жерара», науково-фантастичних повістей «Загублений світ», «Отруєний пояс», «Маракотова безодня», п’єси «Ватерлоо».

Експонат №4 – вивіска з написом «А.К.Дойл – убивця».

Учень 4: Найвідомішими та найпопулярнішими творами Артура Конана Дойла є твори про знаменитого детектива Шерлока Холмса. Коли популярність цього героя досягла такого рівня, що його славетного автора почали називати «Пан Холмс», Конан Дойл сказав собі: «Досить!» - і вирішив позбутися відомого детектива, дозволивши йому потонути у Рейхенбахському водоспаді. Краще б письменник цього не робив! Це «Вбивство» викликало величезне обурення читачів: Дойла завалили листами й телеграмами, в яких благали автора воскресити улюбленого персонажа. А молоді люди в Лондоні – палкі прихильники Шерлока Холмса – навіть почали носити жалобне вбрання за своїм героєм. І Конан Дойл не витримав! Холмс вийшов неушкодженим із битви зі своїм запеклим ворогом професором Моріарті та знову з’явився у своїй квартирі на Бейкер-стріт 221Б.

ВЧИТЕЛЬ. Дякую нашим екскурсоводам і хочу сказати, що саме зараз у нас мова піде про Шерлока Холмса – одного з головних персонажів оповідань і повістей циклу творів А.К.Дойла, якому присвячено 60 із понад 70 написаних письменником творів. Діти, чи хтось памятає, хто став прототипом образу Шерлока Холмса?

Учень 5: Прототипом Шерлока Холмса став Джозеф Белл – головний лікар королівської лікарні й улюблений викладач письменника. Містер Белл був дуже спостережливим і мав гострий аналітичний розум. Він міг докладно розповісти про життя та професію пацієнта чи навіть перехожого, проаналізувавши лише його зовнішній вигляд, жести, міміку.

ВЧИТЕЛЬ. Своїм умінням за допомогою дедуктивного методу розв’язувати складні питання доктор Джозеф Белл неодноразово дивував своїх студентів (а серед них був і Конан Дойл), тому саме він і став прототипом Шерлока Холмса.

Сьогодні ми з вами проводимо власне розслідування, мета якого, в тому числі, визначити і те, в чому полягає секрет популярності героя А.К.Дойла. Тому зараз ви в парах попрацюєте над анкетою, яка стосується Шерлока Холмса. На анкетах зверху напишіть свої прізвища і заповнюйте їх. А поки ви працювати, буде звучати музика з кінофільму «Пригоди Шерлока Холмса», яку написав композитор Володимир Дашкевич.

Музика 01

Зріст - 6 футів (1м 80 см)

Вік - 40-45 років

Зовнішність - худий, високий, з орлиним носом, з уважними проникливими очима

Стать - чоловіча

Фах - приватний детектив

Сімейний стан - неодружений

Місце проживання - Англія, Лондон, Бейкер-стріт, 221Б

Коло спілкування - доктор Вотсон, хазяйка місіс Хадсон, клієнти, детективи, агент поліції Лестрейд

Звички, схильності - палить люльку, любить музику, грає на скрипці, пише музичні твори, захоплюється шахами, фехтуванням, боксом

ВЧИТЕЛЬ. А звідки усе це нам відомо? ( з творів про Ш.Х.). А які твори про Шерлока Холмса ви читали? («Собака Баскервілів», «Блакитний карбункул», «Спілка рудих», «П’ять апельсинових зернят», «Танцюючі чоловічки», «Пістрява стрічка»). А тепер увага!!!

Звучить музика 02 В. Дашкевича з кінофільму

«Пригоди Шерлока Холмса».

Інсценізація зустрічі Шерлока Холмса з Хелен Стоунер

Холмс: Доброго ранку, пані. Мене звуть Шерлок Холмс. Прошу Вас, сідайте і заспокойтесь, будь ласка, бо Ви, бачу, тремтите. Що сталося?

Хелен: Мене звуть Хелен Стоунер, я живу в домі свого вітчима – лікаря Ройлотта.

Холмс: Так, мені знайоме це ім’я. Прошу, продовжуйте, я весь увага, пані.

Хелен: Мій вітчим одержав диплом лікаря і поїхав до Індії, де здобув широку практику. Якось у його домі було вчинено крадіжку, й він, розлютившись, убив свого дворецького. Ледве уникнувши смертної кари й відсидівши чимало років у в’язниці, він повернувся до Англії похмурою й розчарованою людиною. Ще в Індії він одружився з моєю матір’ю, місіс Стоунер, молодою вдовою. Ми із сестрою Джулією були близнятами. Ми мали прибуток, і мати передала усі права на нього вітчиму з умовою, що він виділить кожній з нас певну суму, якщо ми повиходимо заміж. Невдовзі матір загинула в залізничній катастрофі, після чого лікар Ройлотт дуже змінився: він пересварився з усіма сусідами, зробився пострахом для всієї округи. А ще він має пристрасть до індійських тварин. І зараз у нас по садибі вільно розгулюють гепард і бабуїн… О, моя бідолашна сестра! Вона померла у 30 років!

Холмс: То Ваша сестра померла?

Хелен: Так. Рівно 2 роки тому. Це жахливо! І саме про її смерть я й хочу Вам розповісти.

Холмс: Дуже добре, тільки прошу Вас, будьте дуже точні щодо подробиць.

Хелен: Тієї фатальної ночі лікар пішов до своєї спальні рано, але моя сестра довго чула запах сигар, який йшов з його кімнати. Ніч була жахлива: завивав вітер, у шибки періщив дощ. І раптом серед цього гуркоту я почула пронизливий крик моєї сестри. Я зірвалася з ліжка і побігла до її спальні. Двері її кімнати були відчинені, а сама Джулія з пополотнілим від жаху обличчям простягала до мене руки, неначе шукаючи допомоги. Аж тут ноги в неї підігнулися і вона впала додолу, корчачись у страшних судорогах. Спершу я подумала, що вона мене не впізнала, але коли я над нею схилилася, вона раптом скрикнула тихим голосом, якого я довіку не забуду: «Боже мій, Хелен! ..Це – стрічка!.. Пістрява стрічка!»

ВЧИТЕЛЬ. Отже, Хелен Стоунер, відчуваючи небезпеку, вирішила шукати допомоги у Шерлока Холмса. Після того, як вона сказала вітчиму про намір вийти заміж, в її життя закрався страх, пов'язаний із дивною поведінкою лікаря Ройлотта та дивними подіями в їхньому будинку. Тож, щоб розплутати події дивовижної історії, пов’язаної зі смертю сестри Хелен Стоунер та з нею самою, Шерлок Холмс починає збирати деталі і факти, спираючись на які, він дійшов дедуктивних висновків. У вас на партах лежать конверти з картками-«уліками». Ваше завдання за даною деталлю чи фактом зробити висновок, як це робив Шерлок Холмс.

Деталь № 1 – квиток за лівою рукавичкою міс Хелен Стоунер ( це квиток на зворотну дорогу і з цього Холмс зрозумів, що Хелен приїхала до Лондона потягом вранці).

Деталь № 2 - свіжі плями грязюки на лівому рукаві міс Стоунер

(їх Холмс пояснив тим, що до станції Хелен Стоунер їхала розлогим шляхом на відкритому візку).

Деталь № 3 - укрита синцями рука міс Хелен ( це свідчення жорстого поводження з нею).

Деталь № 4 - Заповіт покійної дружини лікаря Ройлотта (він був складений не на користь Ройлотта, який втрачав статки, якщо Джулія і Хелен вийдуть заміж. І це спонукало його іти на злочин - вбивство дівчат).

Деталь № 5 - запах сигари, сигарний дим (сигарний дим, що проходив до кімнати Джулії, яка була поруч з кімнатою Ройлотта, свідчив про те, що в кімнаті дівчини був душник, але він був дуже маленький, тому слідчий з поліції його не помітив).

Деталь №6 - фальшивий шнур до дзвінка ( Холмс зробив висновок, що шнур - місток, по якому щось могло перебиратися від душника до ліжка Джулії).

Деталь № 7 - ліжко, прикріплене до підлоги (детектив зрозумів, що це зроблено для того, щоб дівчина не могла пересунути його. Ліжко повинно було завжди бути в одному положенні щодо душника і фальшивого шнура до дзвінка).

Деталь № 8 - стілець у кімнаті Ройлотта (дослідивши за допомогою лупи стілець, Холмс прийшов до висновку, що лікар мав звичку ставати на нього, щоб, очевидно, дістатися до душника).

Деталь № 9 - сейф у кімнаті Грімсбі Ройлотта (про нього Шерлок Холмс здогадався ще до того, як його побачив, бо і Джулія, і Хелен чули металеве клацання в кімнаті вітчима. В ньому лікар щось або когось ховав від дівчат).

Деталь № 10 - блюдечко з молоком біля сейфу ( на питання, чи є в будинку кіт, Шерлок Холмс отримав негативну відповідь, то, певно, є якась інша невеличка тварина, яку ховають у сейфі. І це,можливо, змія!).

ВЧИТЕЛЬ. А тепер пригадайте, чи ще хтось, крім Хелен Стоунер, відвідав Шерлока Холмса того ранку? (Так. Це був Грімсбі Ройлотт, вітчим Хелен Стоунер).

А чому містер Ройлотт прийшов до детектива і чим закінчилася ця зустріч? (Він прийшов з погрозами, щоб Шерлок Холмс не втручався не в свої справи, і продемонстрував свою силу,скрутивши кочергу, яку потім легко розігнув і вирівняв Шерлок Холмс).

ВЧИТЕЛЬ. Своїм приходом і своїми погрозами містер Ройлотт лише збільшив бажання Шерлока Холмса розкрити цю заплутану справу. Тож спочатку Холмс дещо з’ясував у Лондоні. А саме, яким був заповіт матері Джулії та Хелен. І яким він був? (коли кожна дочка буде виходити заміж, то вона мала право отримати 250 фунтів із загальних 750 фунтів).

Таким чином, містеру Ройлотту залишалася сама мізерія (якихось 250 фунтів) з тієї суми у випадку, якщо дівчата вийдуть заміж. Шерлок Холмс зрозумів, що гаяти час не можна і разом з доктором Вотсоном поспішив до маєтку, де жила міс Хелен з вітчимом. Що йому вдалося з’ясувати, досліджуючи будинок, ми з вами вже знаємо і пояснили це під час розгляду улік. Про те, що ця справа не тільки заплутана, а ще й дуже небезпечна, свідчать ті запобіжні заходи, до яких вдався детектив в будинку Ройлотта, сидячи з доктором Вотсоном у кімнаті, в яку вітчим переселив Хелен. Чим були озброєні Шерлок Холмс і доктор Вотсон того вечора? (Вони взяли револьвери, а Шерлок Холмс ще й довгу току лозину, щоб нею, як він здогадався, загнати змію назад туди, звідки вона приповзе).

ВЧИТЕЛЬ. І, дійсно, лозина стала у пригоді детективу: як тільки змія з’явилася, а в темряві її було дуже важко побачити, можна було тільки почути, Шерлок Холмс почав люто шмагати по фальшивому шнуру до дзвінка. Що було далі, ви знаєте, але буде доречним звучання на уроці тексту цього чудового оповідання. Тому прошу знайдіть у тексті твору розв’язку цього епізоду, починаючи зі слів «Холмс уже не хльоскав лозиною, а пильно вдивлявся в отвір душника». Знайшли? Зачитайте…

ВЧИТЕЛЬ. А чи все було зрозуміло в цій непростій справі доктору Вотсону навіть тоді, коли вона завершилася ?

От і ми попросимо нашого Шерлока Холмса повідомити нам про деталі цієї справи.

ШЕРЛОК ХОЛМС (учень): Спочатку я прийшов був до цілком помилкових висновків. Присутність циган, слово «стрічка», вжите міс Хелен, коли вона змальовувала побачене нею страхіття, що трапилося з її сестрою, - цього вистачило, щоб я пішов зовсім неправильним шляхом. На своє виправдання можу тільки сказати, що я відразу ж переглянув свою версію, як тільки зрозумів, що небезпека до мешканця кімнати прийшла не крізь вікно й не у двері. Мою увагу зразу ж привернув душник та шнур від дзвінка, що спускався аж до ліжка. Коли з’ясувалося, що ліжко прикріплене до підлоги, то в мене з’явилася підозра, що шнур - це місток, по якому щось могло перебратися від душника до ліжка. Я тут-таки подумав про змію, а коли вважати на те, що лікареві возять з Індії різних тварин, то відчув, що натрапив на правильний слід. Ідея використати отруту, яку не можна виявити хімічним способом, могла прийти в голову Ройлотта, людини хитрої та жорстокої. Мабуть, даючи змії молоко, лікар привчив її повертатися до нього. Я зробив ці висновки ще до того, як увійшов до кімнати Ройлотта. А коли я побачив сейф, блюдечко з молоком, батіжок з петлею та його стілець, мої сумніви остаточно розвіялися. А що я зробив, щоб довести правильність моїх висновків, вам уже відомо: як тільки почулося зміїне шипіння, я зразу ж засвітив світло і напав на змію. Вона полізла назад у душник, вернулася до свого хазяїна, а так як я вдарив її кілька разів лозиною, то це її розлютило і вона напала на першого стрічного - ним опинився Грімсбі Ройлотт…

ВЧИТЕЛЬ. Дякуємо, Шерлоку Холмсе! Тепер і нам все відомо до найменших подробиць. Завдяки вашому дедуктивному методу було розкрито надзвичайно складну справу і врятовано життя молодої жінки. Діти, а що, на вашу думку, дають знання про дедуктивний метод звичайним людям, скажімо, нам з вами? Давайте послухаємо ваші думки. Будь ласка…

ВЧИТЕЛЬ. А чи не жалко вам містера Ройлотта, який загинув від власної змії ?

ВЧИТЕЛЬ. Не може з аслуговувати на співчуття неправедна, груба, корислива людина. Зате заслуговує на захоплення і повагу людина, яка намагається допомогти, порятувати інших людей. І такою людиною був літературний герой творів А.К.Дойла Шерлок Холмс. Тому невипадково, що найпопулярнішим музеєм Лондона є музей Шерлока Холмса на Бейкер-стріт, 221Б, в якому ми зараз і побуваємо.

Перегляд презентації

Музика 03

ВЧИТЕЛЬ. Наш урок добігає кінця. Я всім вам дякую за активну участь у ньому і на останок хочу вам запропонувати продовжити одне з речень:

На уроці я дізнався (дізналася)…

На уроці я навчився (навчилася)…

На уроці я зрозумів (зрозуміла), що…

Найцікавішим на уроці було…

Домашнє завдання: скласти сенкан до образу Шерлока Холмса, а також словесну рекламу до творів А.К.Дойла про Шерлока Холмса.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись