Урок мужності. Уміймо захищати Баьківщину!

Опис документу:
формувати уявлення учнів про обов’язок, мужність, героїзм; викликати почуття захоплення і гордості подвигами українських людей, здійсненними в роки війни і в мирний час; показати роль самовиховання в формуванні моральної стійкості, мужності, почуття обов’язку і відповідальності перед Вітчизною;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок Мужності.Уміймо захищати Батьківщину.

МЕТА: - формувати уявлення учнів про обов’язок, мужність, героїзм;

- викликати почуття захоплення і гордості подвигами українських людей, здійсненними в роки війни і в мирний час;

- показати роль самовиховання в формуванні моральної стійкості, мужності, почуття обов’язку і відповідальності перед Вітчизною;

- викликати прагнення виховувати в собі волю, цілеспрямованість, моральну красу.

Форма проведення: виховна бесіда

Протягом всієї багатовікової історії нашої Батьківщини народ вище за все цінував вірність Вітчизні, мужність і відвагу героїв, які боролися за торжество добра і справедливості. І тому кожного року у день святої Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня ми відзначаємо свято – День захисникаУкраїни і День Українського козацтва. Свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. «Сила нескорених» — саме під таким гаслом  українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня.

Цьому святу ми і присвячуємо сьогодні нашу виховну годину.

Ще в давні часи в усній народній творчості відтворились уявлення про ідеал мужньої, сильної людини. Всі билини оспівують подвиги доблесних і могутніх захисників Землі української - богатирів. Ці відважні витязі стоять на сторожі її кордонів і завжди беруть верх над злими ворогами. Богатирі самотужки борються з незліченними полчищами, налетевшими темною, як чорне вороння, хмарою, і б'ють ворожу силу три дні і три ночі безперервно, «хліба-солі не їдаючи, джерельної води не пиваючи, собі відпочинку не даваючи». Народ бачить в богатирів благородних заступників, які нікому не спускають образ, не терплять брехні і несправедливості. Вони готові прийняти смерть, але не заплямувати себе ганебним вчинком...»

На наш край неодноразово зазіхали вороги: турки і татари, поляки, німці, росіяни. Вони хотіли підкорити собі нашу Батьківщину, володіти її безмежними просторами. Але український народ не корився лихим нападникам, мужньо боровся проти них.

У наш час доля також випробує наш народ на мужність .

З 2014року в Україні триває антитерористична операція на сході країни, де наші воїни захисники мужньо та героїчно захищають свою батьківщину.

Присвятити своє життя захисту Батьківщини – це честь для кожного юнака.

Армія – могутній щит і меч нашої Вітчизни, який завжди зможе дати відсіч нападникам і ворогам.

Збро́йні си́ли Украї́ни  військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України а також беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

  • А ви як вважаєте, потрібні Україні Збройні сили, потрібні їй захисники?

  • Може, хтось із вас мріє в майбутньому стати воїном чи офіцером?

В усі часи вважалось престижним служити в армії та бути готовим до захисту своєї держави. Наші діди та батьки пройшли службу в армії.

Хлопчики, пам’ятайте, що ви не тільки майбутні інженери, лікарі, банкіри, але і воїни. Змалку готуйте себе до військової служби, будьте витривалими, терплячими і не бійтеся труднощів. Будьте благородними в дружбі.

Пам’ятайте про кодекс честі справжнього чоловіка:

Залишити товариша в біді – ганьба.

Відмовитися від друга, якщо той допустив помилку – безчесно.

Якщо ви зустрінете людину з медалями на грудях – поклоніться їй. Завдяки цій людині ви живите на світі – вільні, щасливі і спокійні.

Якщо ви зустрінете офіцера, воїна України – поклоніться йому. Він захищає ваше життя. Він на сторожі вашого спокою і щастя.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»