• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Музика
  • Урок музики №17 у 3 класі "Ладовий розвиток музики" (за підручником "Музичне мистецтво" Аристова, Сергієнко)

Урок музики №17 у 3 класі "Ладовий розвиток музики" (за підручником "Музичне мистецтво" Аристова, Сергієнко)

Опис документу:
Мета: - Ознайомити учнів із поняттям «ладовий розвитком музики» на основі творчості відомого композитора Франца Шуберта. - Розвивати вокально-хорові навички, уяву, фантазію, вміння аналізувати твори. - Виховати інтерес до творчості зарубіжних композиторів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

3 клас. «Музичне мистецтво» Аристова, Сергієнко

Тема: Ладовий розвиток музики

Мета:

  • Ознайомити учнів із поняттям «ладовий розвитком музики» на основі творчості відомого композитора Франца Шуберта.

  • Розвивати вокально-хорові навички, уяву, фантазію, вміння аналізувати твори.

  • Виховати інтерес до творчості зарубіжних композиторів

Тип уроку: комбінований

Обладнання: фортепіано, підручник, програвач

Музичний матеріал:

  • Ф. Шуберт «Вальс»

  • Ф. Шуберт «Алегрето»

  • І. Арсєєв «Гра в слова»(розучування)

  • І. Кніппер, О. Коваленкова «Чому ведмідь узимку спить»(повторення)

Хід уроку

І. Організаційний момент

Музичне вітання

ІІ Оголошення теми уроку

«Ладовий розвиток музики»

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

Музика не існує без розвитку, навіть коли вона повільна і спокійна.

  • Пригадаймо, що таке лад?

  • Які існують лади?

ІV Актуалізація опорних знань

Але перед тим, як перейти до вивчення нової теми, повторимо те, що вивчали на попередній.

  • Який це композиторський розвиток?

  • Що таке виконавський розвиток?

  • Яку ноту ми вивчали?

  • Яку пісню розучували?

V. Виклад нового матеріалу

Зараз ми познайомимося із творчістю видатного австрійського композитора Франца Шуберта, прослухаємо його 2 твори «Вальс» Та «Алегрето» і спробуємо відчути, як відбувається ладовий розвиток музики. (Слухання)

Запитання до учнів:

  • Визначте, яка тема у «Вальсі» написана у мажорному ладі, а яка – у мінорному?

  • Порівняйте ці частини: яка між ними відмінність?

  • Яка частина у «Алегрето мажорна, а яка – мінорна?

  • Порівняйте їх.

VI Фізкультхвилинка

VII Нотна грамота

Продовження вивчення нот (ЛЯ)

VIІІ Розвиток вокально-хорових навичок

  1. Розспівування

  2. Вивчення пісні «Гра в слова»

  • Демонстрація

  • Розучування пофразово

  • Закріплення

  • Виконання під фонограму

  1. Повторення пісні «Чому ведмідь узимку спить»

IX Узагальнення уроку

  • Що таке ладовий розвиток музики?

  • Якого композитора ми вивчали?

  • Яку ноту розглядали?

  • Що співали?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
2
міс.
1
3
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!