Урок музичного мистецтва Вольфганг Амадей Моцарт

Опис документу:
Урок є досить серйозним і пізнавальним, вчитель розповідає про життя Моцарта,яке було таким яскравим і так швидко згасло.В уроці використовує відео фрагменти з фільму про Моцарта, також пропонує послухати його геніальні твори.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок музичного мистецтва Вольфганг Амадей Моцарт

Тема уроку: Вольфганг Амадей Моцарт

Мета уроку: познайомити дітей з великим австрійським композитора. який своїм талантом і музикою підкорив увесь світ.

Обладнання: дошка,проектор,ноутбук,зображення композитора.

Хід уроку

  1. 1. Організація дітей до уроку музичного мистецтва.

2. Оголошення теми уроку. Хто ж такий, запитаєте ви мене цей великий композитор?

А я вам відповім: це геній,який мав абсолютний слух і унікальну пам'ять. Сьогодні я вам розповім як життя такого великого композитора схоже на феєрверк,яскраве, красиве, і таке коротке.

( На проекторі,фото маленького Моцарта,поки вчитель розповідає фото змінюються).

В 1756 році у місті Зальцбург в родині музиканта, скрипаля і композитора народився син.

Леопольд Моцарт – так звали батька, саме він став для сина першим вчителем,дав йому музичну освіту,навчив грати на клавесині та скрипці.

Коли маленькому Вольфгану було 4 роки він вже досить технічно грав на клавесині, а в 5 почав писати твори, які сперш записував батько, а згодом і він сам.

В 7 років він написав перший концерт для клавесина, у 8 років – перша симфонія, а у 11 років – опера.

З 6 років Моцарт разом з батьком і старшою сестрою поїхали в Європу на гастролі,почали з Відня виступали перд імператором 3 рази вдень. Він грав,імпровізував,читав з листа,так 3 роки вони подорожували різними країнами (Німеччина,Бельгія,Голландія,Англія,Швейцарія,Франція).

В 7 років почали друкувати його твори в Англії,а в Італії поставили його оперу. Всі називали його диво - дитям.

У 13 років архієпископ, в якого працював і його батько примушує працювати на нього і грати в оркестрі.

В цьому ж віці хлопець часто подорожує до Італії, де відзначають його талант.

В 14 років Папа Римський вручає йому орден «Золотої шпори».

Болонські професори дають звання академіка, в Італії ставлять його опери.

Після повернення в Зальцбург помирає архієпископ, а новий не хоче його нікуди відпускати, забороняє писати опери.

В 19 років Моцарт був автором 10 опер, 30 симфоній,2 кантати,меси,сонати,концерти.

В цей період в нього з’являються романтичні настрої.

Саме на ці роки припав пік його творчої кар’єри. 1780 – він пише свої безсмертні опери, такі як «Весілля Фігаро» «Дон Жуан» «Чарівна Флейта» «Маленька нічна серенада», в той час його робота була дуже популярна і саме тому за неї він отримав досить хороший заробіток. Фрагменти цих опер я пропоную вам послухати (за часом 4 фрагменти 14 хвилин).

Ще я дуже хочу показати вам фрагмент із фільму «Моцарт і Сальєрі», коли Моцарт увійшов до зали де були вельможі,придворний музикант,король і Моцарт вкотре показав свою геніальність,навіть не маючи жодних нот. Простеньку мелодію яку написав Сальєрі Моцарт обіграв і створив зовсім новий твір.

(Показ фрагменту 4 хвилини)

Нажаль період творчого підйому композитора тривав лише кілька років, помер його батько – Леопольд Моцарт,який був йому підтримкою і другом, а згодом захворіла і його дружина, на лікування якої потрібно було не мало грошей.

За своє життя композитор був одружений лише раз. Одружився у 26 років на Констанції Вебер, хоча батько був проти. Дружина композитора була вагітна 6 разів, та вижили лише двоє хлопчиків, причому другий народився після смерті Моцарта.

Через кілька років дружина знову захворіла і фінансове становище родини стало ще скрутнішим. Він вирішив дати концерт у Франкфорді,його сприймали на «Ура», та великого заробітку йому цей концерт не дав.

В 1791 в Моцарта стався справжній творчий підйом. Він написав відому багатьом «Симфонію №40», яку я вам пропоную послухати (триває 4хв.22сек.)

В тому ж році композитор дуже захворів, в нього розпухли ноги і руки, стали часті приступи рвоти. Помер композитор від ревматичної запаленої лихорадки,хоча до цього часу існує версія,що його отруїв придворний музикант – Сальєрі,який заздрив Моцарту і був далеко не таким талановитим.

Перед смертю композитор почав писати твір «Реквієм»,який чим далі тим все більше відбирав у нього сил. Останні сторінки він надиктовував Сальєрі,а той наче під гіпнозом записував їх. Він завершив твір,після чого помер. Його поховали в ямі в якій було ще кілька трун,оскільки, на щось краще родина грошей не мала. На його похорон прийшли лише дружина,син, помічниця по господарству і Сальєрі. Прожив композитор лише 37 років, таке яскраве і коротке життя.

Прошу вас послухати його останній твір «Реквієм» (триває 4 хв.44сек.)

Дякую за урок.