Урок математики з використанням ЕОІР у 1-му класі

Опис документу:
Уроку математики з використанням ЕОІР у 1-му класі Тема розділу: Нумерація чисел від 21 до 100 Тема уроку: Додавання і віднімання десятків. Розв’язання задач опрацьованих видів. Птахи. Створення найпростіших виробів у техніці орігамі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Технологічна карта

уроку математики з використанням ЕОІР у 1-му класі

(автор: Солдатко В.В., вчитель середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 міста Сєвєродонецька Луганської області).

Тема розділу:

Нумерація чисел від 21 до 100

Тема уроку:

Додавання і віднімання десятків.

Розв’язання задач опрацьованих видів. Птахи. Створення найпростіших виробів у техніці орігамі.

уроку в розділі

Урок №104

Тип уроку:

Інтегрований

Цілі уроку:

ознайомити учнів із додаванням і відніманням круглих десятків, вправляти у розв’язуванні задач опрацьованих видів; удосконалювати навички усного рахунку ;розвивати навички лічби, логічне мислення, пам’ять, творчі здібності учнів; формувати вміння: уважно слухати, терпеливості; виховувати навички самоконтролю , охайність, повагу та дбайливе ставлення до природи, бажання отримувати нові знання, повагу до традицій українського народу, працьовитість.

Основні терміни та поняття:

цифра, число, десятки, геометричні фігури , задача;

перелітні та осілі птахи, рівнодення; орігамі.

Форми роботи:

- індивідуальна

- фронтальна

- групова

Етап використання ЕОР:

- актуалізація та корекція опорних знань, умінь і навичок;

- закріплення та розвиток знань;

- узагальнення та систематизація вивченого.

Мета використання ЕОР:

активізувати пізнавальну активність учнів; вдосконалювати обчислювальні навички першокласників; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-компетентність учнів.

ХІД УРОКУ

І Організаційний момент.

Привітання :

  • Доброго ранку!

  • Доброго дня !

  • Бажаєте ви !

  • І бажаю вам я!

  • Хай плещуть долоні !

  • Хай тупають ніжки!

  • Кивають голівки!

  • І сяють усмішки !

Психологічний настрій

  • Налаштуємось на урок:

  • Очі дивляться — і все бачать.

  • Вуха слухають — і все чують.

  • Голова думає.

ІІ Актуалізація опорних знань

  • Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожувати і опинимося в незвичайному королівстві. Послухайте уважно та спробуйте відгадати що це за королівство та де можна почути такі звуки . ( Звучить запис «Голоси пташок»)

  • Правильно. Це – ліс. Зараз ми відправляємося в лісове королівство , в гості до охоронця лісу – дідуся-лісовичка . З яким настроєм та поведінкою потрібно йти до лісу? ( З добрим , гарним, спокійним , щоб не нашкодити лісовим жителям).

  • Послухайте казку . Чому саме казку ? Бо в дитинстві все починається з казки…

Слухання казки з переглядом презентації.

Одного разу художник вирішив намалювати ліс. «Що таке ліс? — розмірковував він.— Звісно, ліс — це дерева».

І він намалював дуби, ялини, сосни, куші ліщини, зелену траву і яскраві квіти, а в куточку картини він намалював маленького чоловічка з довгою бородою — дідуся-лісовичка. Бо ж який це ліс без лісовичка?

Повісив художник свою картину на стіну, помилувався нею і кудись поїхав. Коли за деякий час він повернувся, то на картині побачив лише чорні стовбури дерев.

— Що трапилося з лісом? Чому він пропав? — жахнувся він.

— Ти забув намалювати гриби,— озвався дідусь-лісовичок.— Без грибів не буде лісу.

Художник взяв пензля й намалював знову дерева й кущі, траву, квіти, а серед трави — гриби. Проте ліс продовжував усихати.

— Це тому, що у твоєму лісі немає комах,— зауважив лісовичок.
Художник знову взявся за пензля, і на квітах та листячку з’явилися

Яскраві метелики і моторні жуки.

— Ну, нарешті, все в порядку, — вирішив художник і, ще раз помилувавшись картиною, знову кудись поїхав.

А коли він невдовзі з’явився, то не повірив власним очам: на місці розкішного килима з квітів і трав була лише оголена земля. І дерева теж були голі, неначе взимку.

Художник підійшов ближче... і вжахнувся. Весь ліс було вкрито товстим шаром гусені та жуків.

Навіть лісовичок з острахом відсунувся на край картини і вигляд мав дуже засмучений.

— Це ти в усьому винний! — заволав художник.— Ти наказав мені намалювати комах , а вони з’їли весь ліс! Що ж робити? Невже я ніколи не зможу намалювати справжній ліс?

— Ніколи,— мовив лісовичок,— якщо не намалюєш птахів. Тому, що справжній ліс не може існувати без птахів.

Художник не сперечався, взяв пензлі, фарби. Він знову намалював дерева, кущі, траву і квіти. Під деревами й у траві він хитро замаскував гриби, на листя посадив метеликів, бджіл і бабок, а на гілках з’явилися веселі птахи. Працював він довго. Та, коли йому здалося, що роботу закінчено, лісовичок мовив:

— Мені затишно у цьому лісі. Однак я не хочу, щоб він знову загинув.

Але чому ж він тепер може загинути? Адже в ньому все є!

— Не все,— сказав лісовичок.

— Намалюй жабу і ящірку.

І художник намалював жабу та ящірку. І ще різних звірів.

Він закінчив роботу, коли надворі було темно. Художник хотів запалити світло, аби побачити, що ж у нього вийшло, та раптом почув якісь шерехи, форкання, тріск гілок.(звук)

Ось, нарешті, це справжній ліс,— почувся із темряви голос діду-ся-лісовичка. Тепер він буде жити. Тому що тут є все: і дерева, і гриби,
і квіти, і тварини. Це — ліс.

Художник запалив світло й уважно подивився на картину.

Але лісовичок десь подівся.

А може, він просто причаївся у траві або сховався у кущах. Може, він заліз на дерево, і його не видно було серед листя. Та він міг заховатися в лісі де завгодно, адже там живуть тисячі й тисячі мешканців, яких неможливо побачити! Але всі вони неодмінно знаходяться в лісі.

(Ю. Дмитрієв)

— Діти! Ця казка є доказом того, що у світі природи все тісно пов’язане
одне з одним і не може існувати навіть без однієї, найменшої частинки.
У природі все закономірно.

Ліс — одяг Землі, охоронець річок, збирач води, захисник ґрунту від вимивання, лікар, сторож здоров’я людини, дім для тварин.

А сьогодні 21 березня Міжнародний день лісів.

Міжнародний день лісів

Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі функції ,вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей.

На превеликий жаль, динаміка технологічного та економічного прогресу 20-го сторіччя, негативно отзеркалилася на цьому безцінному надбанні нашого людства. Глобальна вирубка лісів, подібно найпотужнішим ураганам і катастрофам, почала тіснити і знищувати цей природний потенціал.

Усний рахунок

Як підсумок відомостей про ліс пропоную вам прочитати прислів’я , але воно зашифроване. Нам потрібно виконати завдання для розумників , які приготувала нам жителька лісу – сова !

Виконання завдання на інтерактивній дошці.

Робота з ЕОІР «Математика, 1 клас, частина 7.Тема 2.

Діти коментують хід виконання завдань.

Розвязуємо та перевертаємо листочки. Читаємо .

Тема 2. Порівняння, додавання і віднімання чисел десятками

Завдання 2.1.

Лічи десятками. Добери пропущені числа.

Зявляється 1 слово.

Завдання 2.2.

Добери відповідні числа до виділених клітинок. (2 сцени)

Зявляється 2 слово.

Завдання 2.4.

Встав знак «більше», «менше» або «дорівнює». (2 сцени)

Зявляється 3 слово.

  • І це дійсно так!

Багато лісу — не губи!

Мало лісу — бережи!

Нема лісу — посади!

Фізкультхвилинка

-Давайте пограємо пальчиками та згадаємо свійських (домашніх) птахів.

До-речі, сьогодні ще день поезії. А поезія – це віршовані твори. Тому промовимо чітко віршик.

Носить півник - співунець

на голівці гребінець! ( показ півника)

А гусак гелгоче,

Ущипнути хоче. (показ гусака)

ІІІ Опрацювання нового матеріалу. Закріплення та розвиток знань.

Хвилинка каліграфії

Виконання завдання на інтерактивній дошці.

Робота з ЕОІР «Математика, 1 клас, частина 7. Тема 2.

Діти коментують хід виконання завдань.

Добери відповідну кількість десятків

- А зараз, діти, відкрийте зошит, правильно розташуйте його, згадайте як треба сидіти при письмі.

  1. Напишемо красиво та каліграфічно цифри : 8 7 4 3 6 5 10 9 2 1 .

  2. Записати числа під диктовку.

5дес.(50), 3дес.(30), 4дес.(40), 7дес.(70), 1дес.(10)

  • Які вони? ( Круглі )

- Ми вже з вами діти знаємо, що десяток – десять одиниць. І його ми використовуємо як лічильну одиницю при лічбі. Не потрібно рахувати кожен предмет , а можна рахувати десятками яйця, ґудзики, жуйки , наклейки і т д. Це дуже зручно.

- Давайте порахуємо разом десятками в прямому та в зворотному боці !

  1. 20 30 40 50 60 70 80 90 100

- Молодці!

- Сьогодні ми з вами продовжуємо додавати та віднімати десятки.

Виконання завдання на інтерактивній дошці.

Робота з ЕОІР «Математика, 1 клас, частина 7. Тема 2.

Діти коментують хід виконання завдань.

Збільш на 10 та добери відповідне число

Зменш на 10. Добери відповідні числа.

Добери вирази з однаковим значенням.

Добери вирази з однаковим значенням

  • Дякую. Гарно! Ми склали рівності , тобто приклади між собою рівні.

  • А сьогодні, діти, ще один важливий день.

Почалася весна за астрономічним, природним календарем.

  • Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20-21 березня наступає момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день називається днем весняного рівнодення. 

  • Давайте порадіємо приходу весни і посміхнемося сонечку.)

  • Фізкультхвилинка (музична)

Робота над задачами.

-Згадаємо з чого складається задача ?

Виконання завдання на інтерактивній дошці.

Робота з ЕОІР «Математика, 1 клас, частина 7. Тема 2.

Діти коментують хід виконання завдань

Склади короткий запис та розв’яжи задачу

Склади короткий запис та розв’яжи задачу

Фізкультхвилинка для очей .

Раз, два, три!

Очі догори!

На чотири, пять і шість

Треба міцно їх стулить.

Знову очі догори,

Рахуємо: раз, два, три!

 

Очі щоб відпочивали

Дивимося вліво-вправо.

Тоді кліпаєм очима.

І знову вправо-вліво.

Виконання завдання на інтерактивній дошці.

Робота з ЕОІР «Математика, 1 клас, частина 7. Тема 2.

Самостійна робота.

Обчисли. Добери відповідні числа

Обчисли. Добери відповідні числа

III. Підсумок уроку

-Ми знаємо що скоро до нас прилетять із вирію перелітні птахи . Це жителі не тільки лісів, а й садів, парків, скверів і т д. У кожного є своя домівка.

Дідусь-лісовичок приготував вам завдання .

Робота в групі .(Правила роботи )

Зєднати номер будиночку пташки з її зображенням.





  • Це не просто числа. Це – швидкість кожного птаха.

  • Хто найшвидше літає?(ластівка)

  • А хто не любить поспішати ? (лелека)

  • А нам з вами, діточки, потрібно поспішати, бо наш урок дуже короткий.

  • На останок : завтра 22 березня – день сорока святих.

  • За українською традицією добрі господині цього дня печуть сорок булок із медом у формі пташок. В різних регіонах України його іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів — «сороки», «жайворонки», «буслики», «птички», «пташки». Вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті — сорок різних порід. Тому калачики чи бублики, пампушки чи кренделі виробляли у формі пташечок із дзьобиками та крильцями, гребінчиками та хвостиками, а часом «садили» їх на бублик, наче на гніздечко. Очі робили з калинових ягід або родзинок. За бажанням обливали печиво медом чи цукровою поливою. Часто пташечок нанизували на невеличкі різочки, лозинки чи очеретинки і так запікали.

На наступному уроці я більш детальніше вам розповім про це свято.

Всі ці пташки , окрім сови , є перелітними. А сова – осіла . Раз вона у нас залишається зимувати, я пропоную її виготовити.

Майстер-клас «Виготовлення совенятка методом орігамі»

Ми вже з вами виготовляли песика методом орігамі.

Орігамі – це складання паперу. (згадали)

У кожного учня заготовки ( 1 квадрат для тулуба , 1 трикутник для дзьоба, 2 круга для очей ).

1.Загнути кути квадрату всередину .
2. Перегнути верхній край трикутника вперед і повернути у вихідне положення.


3. Зробити розрізи по лінії згину.

4.Загнути куточки назустріч один одному.

5. Загнути верхній трикутник вперед .

6. Розрізати нижній кут для хвостика..

7. Кінчики розрізаного хвостика зігнути .

8. Наклеїти очі, клюв .

( Колір обирається любий).

  • Чудові совенята!

  • Давайте прикрасимо ними наше дерево пізнання !


Діти розміщують своїх совенят на дереві.

  • Ось і ожило наше дерево! Це дерево незвичайне, воно показує чого ми вже навчилися і досягли!

  • Бо ми з вами хто ?

  • РОЗУМНИКИ!

  • Ви дуже плідно працювали на уроці !

  • Який маєте настрій?

  • Наш девіз:

Ми навчаємось завзято

І працюєм – залюбки!

Друзі кажуть : бездоганно!

Ми усі - розумники!

  • Дякую вам!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн