Урок математики в 1 класі "Послідовність чисел від 0 до 10"

Опис документу:
Урок - подорож з мультиплікаційним героєм на чарівному автомобілі . Протягом уроку учні на основі практичних дій знайомляться з утворенням нуля, визначають його місце в натуральному ряді, виконують різноманітні завдання з використанням інтерактивних технологій, розвитку логічного мислення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: ПОСЛІДОВНІСТЬ ЧИСЕЛ ВІД 0 ДО 10.

Мета – формування компетентностей:

  • предметна: на основі практичних дій з предметами розкрити утворення нуля, визначити його місце в натуральному ряді. Вправити в порівнянні чисел, написанні цифри 0, відніманні рівних чисел. Розвивати уважність, пізнавальний інтерес учнів, логічне мислення, творчі здібності.

  • соціальна: виховувати охайність, старанність в роботі та бажання вчитися

  • здоровязбережувальна: формування знань про правильну поставу, дбайливого ставлення до свого здоровя.

Обладнання: картки, ілюстрації, презентація.

План уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ( 2 хв.)

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ( 2 хв.)

ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. (7 хв.)

Фізкультхвилинка для очей (1 хв)

ІV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (16 хв.)

Фізкультхвилинка (2 хв)

VI. РЕФЛЕКСІЯ( 5 хв.)

Хід уроку

  1. Організаційний момент. Рефлексія

Дзвоник всім нам дав наказ

До робити швидше в клас.

На уроці не лінись,

За завдання швидше берись!

Привітання

  1. Мотивація навчальної діяльності

Першого вересня ми разом вирушили до країни Знань. Два місяці ми відкриваємо таємниці шкільного життя. Сьогодні ми знову чарівним ключиком «відкриваємо» двері - до Країни Математики. На уроці ми будемо виконувати різні завдання. Для цього нам потрібно бути уважними, активними.

Девіз уроку:

Міркуємо – швидко,

відповідаємо – точно!

Рахуємо – вірно,

пишемо – гарно

3 Повторення і закріплення знань, умінь, навичок

Подорож нашу ми здійснимо на чарівному автомобілі. Чарівним автомобілем керує Бурундучок, який буде супроводжувати нас в подорожі.

Отже, вирушаємо. Уявіть, що ми стали також чарівними, маленькими, і всі помістились в автомобілі.

Фронтальне опитування

  1. Перша зупинка «Перевірна». Гра «Так-ні»

  • 5 пальців на руці;

  • 2 вогники у світлофора;

  • у веселки 6 кольорів;

  • тиждень 5 днів;

  • за партою 2 учні;

  • у трикутника – 4 сторони;

  • пряма немає початку та кінця.

  1. Гра «Весела лічба» (Діти лічать від 1 до 10 і від 10 до 1 «ланцюжком», а замість парних чисел називають своє ім'я).

Відеоролик «Весела математика», «Вчимося писати цифри».

  1. Розгляньте будинок, який намалював Бурундучок.

Вам треба заповнити порожні клітинки будиночка.

Які геометричні фігури мешкають у будинку?

  1. Скласти приклад за віршованим текстом. Пропонує Бурундук.

Підпиши малюнок мовою математики.

Їжачок по лісу йшов,

На обід гриби знайшов:

Під березою – один,

А три - під дубочком.

Скільки буде в їжачка

В кошику грибочків. 1 + 3 = 4

Каже мати – квочка:

– В мене три синочки

І чотири дочки.

Скільки ж діток в квочки? 3+4=7

Діти, ви добре виконали всі завдання на зупинці «Перевірка». Але, перш ніж продовжити нашу подорож, у нас є хвилинка відпочинку. Підготуємо оченята та руки для роботи.

Фізкультхвилинка для очей та пальчиків

5 Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Наш автомобіль везе нас далі. Справа в тому, що Бурундучок вирішив зайнятися бізнесом, але має слабкі знання з математики, до того ж ще й не всі цифри вивчив, тож давайте йому допоможемо.

Зупинка «Цифрова»

  1. Полічи усі цифри, які на письмі позначають число 9, одночасно закреслюючи їх.

=

9

6

1

<

>

9

0

4

-

<

9

5

8

9

=

9

+

3

9

7

6

  1. Практична робота.

Складіть приклади за числовими променями.

  1. Поставити крапочки так, щоб при додаванні отримати подане число.

Бурундучок зрадів, що знає всі цифри і повіз нас до банку.

Зупинка «Банкова».

Банкір «Веселик» видав йому кредит у вигляді веселиків номіналом 3 веселика.

Бурундук на радощах, що у нього велика сума грошей, вирішив сходи ти відпочити в спортивному комплексі, поправити свою фігуру. За 3 години перебування він повинен заплатити 3 веселика за надані послуги.

4) Робота в парах

Скільки було у Бурундука веселиків?

Скільки витратив? Скільки залишилось?

Який знак поставимо між веселиками? Чому?

Скільки залишилося? Покажіть.

3 – 3 = 0

Як утворюється число 0?

Наведіть свої приклади.

Як ви гадаєте, Бурундук допустив помилку?

Економний він чи ні?

Засмутився Бурундучок і повіз нас далі.

Зупинка «Порівняльна»

Давайте допоможемо Бурундучку розібратися йому з цифрами (порівняти числа).

Фізкультхвилинка «Черепаха Аха - аха»

Наша подорож продовжується.

Зупинка «Логічна»

  1. Зєднати стрілочками малюнки й відповідні знаки.

6 Рефлексія уроку

Зупинка «Творча»

Давайте порадуємо Бурундука. Наша подорож підійшла до кінця

Ось закінчився урок

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам друзі.

На якій зупинці було найцікавіше?

Щоб ви хотіли побажати Бурундучку?

Розфарбувати малюнок «Подарунок Бурундучка» ( вільний час до дзвоника)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.