Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Урок математики в 1 класі

Математика

Для кого: 1 Клас

19.01.2022

98

7

0

Опис документу:

Публікація містить презентацію та конспект уроку математики в 1 класі "Узагальнення й систематизація знань учнів по темі" Числа 11- 20"", метою якого є вдосконалення обчислювальних навичок учнів у межах 20 без переходу через десяток. Представлені форми і методи сприяють формуванню життєвих компетентностей учнів.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

1 клас Математика

Тема: Узагальнення й систематизація знань учнів по темі « Числа 11-20»

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 20 без переходу через десяток; закріплювати знання нумерації чисел, вміння розв՚язувати прості задачі, вправляти у побудові відрізків; розвивати логічне мислення, уміння порівнювати, аналізувати, математичне мовлення, виховувати інтерес до вивчення математики, культуру поведінки в громадських місцях.

Очікувані результати:визначає десятки й одиниці у складі двоцифрового числа;

виконує додавання та віднімання чисел другого десятка;

обчислює значення виразів в межах 20;

користується лінійкою для вимірювання довжини предметів;

креслить відрізки заданої довжини;

розв՚язує прості сюжетні задачі.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань

Форма проведення уроку: « математичне кафе»

Хід уроку

Ι. Організаційна частина

( Діти стоять у колі)

1.Ми гостей вітаєм радо.

В нас цікаво – справа звична.

І запрошуємо вас

У «Кафе математичне».

2. Діти займають місця по черзі відповідно числам на парті ( 12, 15, 17, 19, 20) ( В порядку зростання чисел.)

3. Повторення правил поведінки на уроці:

правило тиші, правило піднятої руки, правило вільної ноги, правило поваги до відповіді товариша.


ΙΙ. Оголошення теми уроку

  • Сьогодні тема дня в математичному кафе: « Узагальнення знань по темі « Числа11-20»».

  • Створення проблемної ситуації:

Щоб дізнатися, чим ви будете смакувати, потрібно знайти числа другого десятка. ( Робота на картках. Серед даних чисел учні знаходять числа другого десятка і обводять їх.)

Отже, страви , якими ви будете смакувати, приготовлені здебільшого із чисел…( Викликаний учень називає числа другого десятка).

  • Оголошення плану уроку:

  • « Салат усних обчислень»

  • Коктейль « Цифровий»

  • Піца « Компоненти»

  • Омлет « За смаком»

  • Бутерброд «Задачний»

  • Спагеті « Тоненькі»

  • Як ви вважаєте, чим ви будете займатися на уроці?

( Очікування учнів)


ΙΙΙ. Узагальнення і систематизація знань

1.Усний рахунок ( « Салат усних обчислень»)

  • Вправа « Незакінчене речення».

Двоцифрові числа складаються з … .

Щоб утворити попереднє число, потрібно… .

Щоб утворити наступне число, потрібно … .

Двоцифрові числа більші від … .

  • Вправа « Проплескай пропущене число».( Слайд 4)

  • Вправа « Назви відповідь»

  • Обчислення виразів ( « 6 цеглинок»).( Слайд 5)


2. Каліграфічна хвилинка ( Коктейль « Цифровий»).( Слайд 6)

Відшукати цифру в склянці з цукром і записати рядок

Вибрати «Королеву» серед записаних цифр.


3 . Математика разом з другом ( Піца « Компоненти») ( Слайд 7)

Вибрати і обчислити вирази на знаходження суми (1 пара), різниці ( 2 пара).

( 15+1= !6-10= 14+3= 10+4= 20-1= 18-5=)

Фізкультхвилинка ( Вправа для очей)

4. Математика самостійно ( Омлет « За смаком») ( Слайд 8)

Завдання на вибір.

Обчисли Порівняй Встав пропущені числа

10+1= 10+8 * 16 * + 3=15

14-2= 14-1* 15 17 - *= 13

15+3= 20-1* 19 18+*=20

16-10= 17-10*11 *+ 6=16

Фізкультхвилинка ( Слайд 9)

5. Робота над задачею ( Бутерброд «Задачний») ( Слайд 10)

Скласти і розв՚язати задачу за коротким записом.

6. Геометричний матеріал ( Спагеті « Тоненькі»). (Слайд 11)

( Діти отримали по 2 спагеті).

На що схожі спагеті? Які математичні завдання з ними можна виконати?

( Діти вимірюють довжину, порівнюють, креслять відрізки).

ΙV. Рефлексія ( Слайд 12)

  1. Стратегія « + - Цікаво». ( «Книга скарг і пропозицій»)

Що вдалося на уроці? Які проблеми ви8икли ? Що цікавого дізналися або хочете дізнатися по цій темі?

  1. Самооцінювання ( « Потрібна допомога», « Вмію», « Можу навчити інших»).

Дякую за співпрацю на уроці.




















Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Ласкаво просимо до «Математичного кафе»
Слайд № 1

Ласкаво просимо до «Математичного кафе»

Узагальнення і систематизація знань по темі « Числа 11-20»
Слайд № 2

Узагальнення і систематизація знань по темі « Числа 11-20»

Коктейль « Цифровий» Піца « Компоненти» Омлет « За смаком» Бутерброд « Задачний» Спагеті «Довгенькі» Салат з усних обчислень
Слайд № 3

Коктейль « Цифровий» Піца « Компоненти» Омлет « За смаком» Бутерброд « Задачний» Спагеті «Довгенькі» Салат з усних обчислень

11 12 13 15 17 19 Салат із усних обчислень
Слайд № 4

11 12 13 15 17 19 Салат із усних обчислень

Слайд № 5

Коктейль « Цифровий»
Слайд № 6

Коктейль « Цифровий»

Піца « Компоненти» сума різниця
Слайд № 7

Піца « Компоненти» сума різниця

Омлет « За смаком» Обчисли 10 + 1 = 14 – 2 = 15 + 3 = 16 – 10 = Порівняй 10 + 8 * 16 14 - 1 * 15 20 - 1 * 19 17 - 10 * 11 Встав пропущені числа * +...
Слайд № 8

Омлет « За смаком» Обчисли 10 + 1 = 14 – 2 = 15 + 3 = 16 – 10 = Порівняй 10 + 8 * 16 14 - 1 * 15 20 - 1 * 19 17 - 10 * 11 Встав пропущені числа * + 3 = 15 17 - * = 13 18 + * = 20 * + 6 = 16

Руханка
Слайд № 9

Руханка

Бутерброд « Задачний»
Слайд № 10

Бутерброд « Задачний»

Спагеті « Довгенькі»
Слайд № 11

Спагеті « Довгенькі»

Рефлексія Потрібна допомога Вмію Можу навчити інших + - Цікаво
Слайд № 12

Рефлексія Потрібна допомога Вмію Можу навчити інших + - Цікаво

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.