Урок математики у 2 класі ВІДНІМАННЯ ВИДУ 50 - 34. КРУГОВІ ПРИКЛАДИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Математика

10.04.2021

91

0

2

Для кого: 2 Клас
Опис документу:
навчати учнів прийомів обчислень випадків виду 50-34; вдосконалювати обчислювальні навички, пов'язані з прийомами обчислень різного виду; розвивати логічне мислення; формувати вміння грамотно й аргументовано обґрунтовувати власні дії; виховувати допитливість.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок математики у 2 класі

 ВІДНІМАННЯ ВИДУ 50 - 34. КРУГОВІ ПРИКЛАДИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАч

Мета: навчати учнів прийомів обчислень випадків виду 50-34; вдосконалювати обчислювальні навички, пов'язані з прийомами обчислень різного виду; розвивати логічне мислення; формувати вміння грамотно й аргументовано обґрунтовувати власні дії; виховувати допитливість.

Ключові компетентності:

вміння вчитися:

навчально-організаційні вміння і навички:

  • дотримується режиму розумової праці під час виконання навчальних завдань;

загально-мовленнєві вміння і навички:

  • виділяє під час читання і слухання важливі за змістом слова; нове, незрозуміле;

контрольно-оцінні вміння:

  • оцінює свою діяльність за орієнтирами поданими вчителем;

загальнокультурна:

  • дотримується правил поведінки на уроці;

здоров'язбережувальна:

  • розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

соціальна:

  • співпрацює в команді.

Предметні компетентності

( конкретизовані навчальні цілі, очікувані результати)

Тип уроку: комбінований урок-подорож( закріплення знань, умінь і навичок).

Обладнання: підручник «Математика 2 клас» 2012., автор М.В. Богданович, карта подорожі Математичним океаном, картки з геометричним матеріалом, фішки (кораблики),сигнальні картки,малюнки ліків,тварин

Хід уроку

  1. Організаціонний момент

1.Пролунав дзвінок -

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класi

Діти - просто молодці.

2.Ранкова зустріч

Вправа «Комплимент на першу літеру ім. я сусіда»

II. Мета і завдання уроку

Сьогодні ми вирушаємо у подорож безмежними математичними просторами, до Африки , де чекають на нашу допомогу хворі тварини. Щоб зібрати ліки,ви повинні виконати завдання.

Ваші парти –це кораблі,а ви їх капітани.І щоб мандрувати без перешкод,ви повинні (девіз на плакаті,читають діти) Міркувати — швидко!

Відповідати — правильно!

Рахувати— точно!

Писати — гарно!

III. Актуалізація опорних знань
Який фрукт допомогає запобігти захворюванню,ви дізнаєтесь,коли розташуй те від найменшому відповіді (лимон)

28+28=56 о

80-20=60 м 74-24=50 н 67+13=80 л 94-24=70

За кожну правильну відповідь дитина отримує картинку з ліками.

Робота в зошитах

Хвилинка каліграфії

-Запишіть скільки см. в одному дм.

-Запишіте двозначні числа, в яких кількість десятків на 2 більше одиниць

Запишіть с дошки цифри, на 2 зменшуючі кожне число.

5. Порівняння іменованих чисел

5дм4см*45см 2сут*48час

75мин*1час 5мин 1час*50мин

99см*1м 1год*10мес

Складіть по короткому умові завдання і вираз для її вирішення.

Було - 95 кг

Продали - 12 кг і 15 кг

Залишилося -?

IV. Повідомлення нової теми

1. Підготовча робота по вивченню нового матеріалу.

- Уявіть у вигляді суми розрядних доданків числа: 25, 38, 46, 57, 69, 73, 82, 91.

- Усно обчисліть вирази завдання 370 (с. 60, підручник).

2. Виконання завдання 371 (с. 60, підручник).

Учні пояснюють алгоритм обчислення 50 - 34 =.

Уявімо число 34 у вигляді суми розрядних доданків 30 і 4; зручно з 50 віднят50 - 34 = (50 - 30) - 4 = 20 - 4 = 16.

3. Виконання завдання 372 (с. 60, підручник).

Завдання виконується усно з докладним коментуванням.

4. Виконання завдання 1 (с. 46, ч. 1, зошит).

5. Виконання завдання 2 (с. 46, ч. 1, зошит).

Учні виконують обчислення з коментуванням.

V/. Физкультминутка.

VI. Закріплення матеріалу

1. Виконання завдання 375 (с. 60, підручник).

2.Учні виконують завдання 3 (с. 49, ч. 1, зошит).

Перевірка здійснюється фронтально.

3.Рішення задач на розвиток логічного мислення.

* На гілки сиділо кілька птахів, 8 відлетіло, залишилося 5 птахів. Скільки птахів сиділо на гілці?

* З лісу потрібно привезти 9 колод. На машину можна покласти не більш 4 колод. Скільки разів доведеться з'їздити в ліс, щоб привезти все колоди?

* Господиня в кошику несла 100 яєць. А дно впало (читайте не "а дно», а близьке до слова «одне»). Скільки яєць залишилося в кошику? (Ні одного)

* На груші росло 50 груш, а на вербі - на 12 менше. Скільки груш росло на вербі? (На вербі не ростуть груші)

* Що легше: 1 кг вати або 1 кг заліза? (Однаково)


VII. Домашнє завдання № 373 (с. 60, підручник), № 377 (с. 61, підручник).

VIII. Підсумок уроку

- З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці? На дошці прикріплені відповіді даних прикладів, дитина знайшовши свою відповідь прикладу, перевертає картку. В результаті читаємо «послання« від жителів лісу.

35+10=45-Д 64-30=34-М

80-20=60- Я

67+13=80 -К

94-24=70 -У

16+8=24-Є

IX. Рефлексія
-На плакаті акваріум з різнокольоровими рибками. Візміть зеленуякщо все зрозумів,на уроці, жовтий-зрозумів (а), але не всеі, червону-нічого не зрозумів (а). –

Всім дякую за урок, ось уже дзвенить дзвінок.

Використані джерела

http://zakinppo.org.ua/kabineti/kabinet-doshkilnoi-pochatkovoi-ta-inkljuzivnoi-osviti/

http://www.bookland.com/preview/3220027

http://svetlana-kovaleva.blogspot.com/p/blog-page.html

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Математика

10.04.2021

91

0

2

Для кого: 2 Клас