• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Урок математики у 2 класі Спаський Н В К,Чернівецька обл.,Сторожинецький район,вчитель початкових класів Тесліцька Оля Миколаївна

Урок математики у 2 класі Спаський Н В К,Чернівецька обл.,Сторожинецький район,вчитель початкових класів Тесліцька Оля Миколаївна

Математика

Для кого: 2 Клас

03.03.2019

529

0

5

Опис документу:
Урок на тему:"Вправи і задачі на закріплення таблички множення числа 5", метою якого було закріпити вивчені випадки таблички множення числа 5, використовуючи різноманітні інноваційні технології навчання, розвивати математичну компетентності молодших школярів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок математики

У 2 класі

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5.

Мета: Формувати в учнів вміння розв язувати приклади та задачі, застосовуючи вивчені випадки таблиці множення на 5, знаходити результат множення зручним для себе способом; закріпити вміння порівнювати вирази на множення, знаходити периметр геометричних фігур. Вчити висловлювати власну позицію, приймати обґрунтовані рішення; розвивати критичне мислення, математичну кмітливість. Надати учням допомогу в розширенні та реструктуризації вже набутих знань під впливом нової одержаної інформації про птахів. Виховувати інтерес до математики та гуманне ставлення до зимуючих птахів .

Тип уроку:Урок закріплення знань.

Наочність:

Картки «сподівань уроку »; картки з прикладами; фото зимуючих та осілих птахів; таблиця «нагодуй пташок», схеми і малюнки до задач; математичні пазли та планшети для усного обчислення; девіз уроку; сертифікати-оцінювання «Розумник-рятівник 2018», презентація уроку.

Обладнання: Ваги; лінійка; годівничка; монети номіналом 5; ноутбук.

План уроку

І. Організаційний момент:

Привітання

ІІ. Мотивація навчальної діяльності:

1. Девіз уроку

2. Вправа «сподівання і очікування»

ІІІ. Актуалізація знань:

3.1. Інтерактивна вправа «Мозкова атака»

3.2. Повторення таблички множення на 5 (муз.пісенька)

3.3. Усні обчислення на «Математичних планшетах»

ІV. Закріплення та реструктуризація вивченого матеріалу:

4.1. Вправа «Вчитель» (розповідь учнів про птахів, які зимують на Україні, на основі знань з природознавства)

4.2. Розв язування прикладів (Вправа »Нагодуй пташку»)

4.3. Робота з лічильним матеріалом ( монетками номіналом 5)

4.4. Порівняння виразів на множення, вправа «Пташині дзьобики»

4.5. Робота в групах :

І – знаходження маси корму для пташок

ІІ – знаходження периметра годівнички

4.6. Робота за підручником( задачі)

V. Підсумок уроку. Рефлексія. Оцінювання.

VI. Домашнє завдання.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.(1 хв)

Наш урок математичний.

І цікавий , і незвичний

Ледарів у нас немає.

Кожен руку підіймає.

1,2,3,4,5-

Починаєм працювать!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

А почнемо урок з девізу

2.1Девіз до уроку: (слайд 1)

На уроці, щоб добре все знати,

Ми будемо міркувати,

А також рахувати,

Задачі розв’язувати,

Свій розум розвивати.

2.1 Очікування від уроку( 1 хв)

На дошці кольорові картки-нагадування (учні вибирають олівець відповідного кольору, до якого повернуться в кінці уроку щоб обговорити урок)

-Хто сподівається почерпнути нові знання (показує червоний олівець);

-Хто хоче почути цікаву і корисну інформацію (зелений);

-Хто сподівається здивувати нас своїми знаннями (жовтий);

_Хто хоче почути гарну оцінку своєї роботи(синій).

Вчитель: А я сподіваюся, що наш урок пройде творчо, цікаво і продуктивно.

Отож приступаємо до здійснення наших планів.

III.Актуалізація опорних знань

3.1 Фронтальне опитування. Інтерактивна вправа «Мозкова атака»(1хв)

- Які нові дії ми вивчали на попередніх уроках? ( Множення і ділення)

- Що таке множення? ( Додавання однакових доданків)

- Чи можна замінити дію додавання множенням і навпаки?

- Назвати компоненти дії множення.

- Що таке ділення?

-Назвати компоненти дії ділення?

- При якій з цих арифметичних дій результат завжди більший, менший?

3.2 Повторення таблички множення 2-5 (слайд 2)

Пісенька «Таблиця множення» (3хв)

3.3 Усні обчислення на «Математичних планшетах» (1хв) (слайд3)

Вчитель: Всі ми знаємо, що математика – це гімнастика для нашого розуму. Так, як щоденно потрібно виконувати вправи ранкової гімнастики для нашого тіла, так і наш розум треба постійно тренувати.Тому, давайте повправляємось в усному обчисленні за допомогою наших планшетів.

- перший множник 5, другий множник 2, знайти добуток

- ділене 10, дільник 2, якою буде частка?

- запишіть результат прикладу 5 *5

- суму чисел 3 і 2 помножити на 9

- перший множник 3, другий- 5, який добуток?

3.4 Хвилинка каліграфії (2хв.)

Вчитель: Ну, а далі без зупинку

Проведемо каліграфічну хвилинку!

Нам треба розставити числа в порядку зростання і записати їх каліграфічно, тоді побачимо фото наших зимових мешканців, про яких сьогодні й поговоримо.

(На дошці картки з числами: 10 15 20 25 30 35 40 45.)

(Діти встановлюють закономірність, після чого вчитель перегортає по одній картці . На зворотному боці- фотокартки пташок, які зимують на Україні.)

IV. Розширення та реструктуризація знань (5 хв)

4.1.Розповідь з елементами бесіди про зимуючих пташок. (слайд4)

Вправа «Вчитель» (Учні розповідають про зимуючих птахів, на основі знань уроків природознавства).

- Хто впізнав нашого гостя?(шишкар). А чи знаєте ви, що шишкар виводить часто пташенят не навесні, як більшість пташок, а взимку?

Учень 1

- Хто впізнав наступного гостя?(Синичка). Ця маленька пташечка велика трудівниця. Готуючись до зими вона може назбирати до 15 кг насіння та зерна. Синиця за добу з`їдає стільки ж, скільки важить сама. За добу синичка годує своїх пташенят тисячу разів.

Учень2

- Хто впізнав наступного гостя?(Сойка). Сойка теж завчасно готується до зими. Раціон сойки дуже різноманітний, проте взимку сойки харчуються переважно жолудями. Тому восени вона набирає 5-7 кг жолудів та ховає їх в дуплах дерев , між коріннями та під пнями.

Учень3

- Хто впізнав наступного гостя?(Повзик). Невеликий рухливий птах менший від горобця. Взимку можуть приєднуватись до зграйок інших птахів, переважно синиць, проте самі зграй не утворюють. Гніздяться в дуплах, проте на відміну від дятлів, свої дупла видовбати не взмозі .Тому вони використовують старі дупла дятлів, або займають природні порожнини дерев.

Учень4

- Хто впізнав наступного гостя?(Щиглик). Надзвичайно спритна пташка, яка при цьому ще й невтомно співає. На землю щиглик сідає вкрай рідко, воліє літати. Восени та взимку зграї щиглів подорожують від поля до поля, покинутими луками, де збирають насіння чортополоху, лопуха та інших бур’янів.

Учень5

- Хто впізнав наступного гостя?(Сорока). Вони знищують у величезній кількості шкідників лісу. Винищують також гризунів. Люблять сороки поласувати ягодами брусниці, горобини, калини, голубики, чорниці, малини, ожини. При наближенні людини або тварини, сорока починає голосно скрекотати. Це сигнал тривоги для інших.

Учень6

- Як назвати цих птахів одним словом?(Зимуючі , осілі.)

V. Закріплення, узагальнення й систематизація вивченого матеріалу.

5.1.Робота за таблицею «Рятуйте»(3хв.)

Вчитель: Наші гості-птахи завітали до нас з проханням. Щоб зрозуміти пташину мову, треба виконати наступне завдання, знайти значення виразів і розшифрувати слово.

5*2+10

5*8+10

15+(5*3)

35+(5*1)

45-(5*0)

25-(5*2)

(5*4)+15

20 50 30 40 45 15 35

Р Я Т У Й Т Е

- Розшифруємо слово. Запишіть нижче відповідні букви. Яке слово отримали?(Рятуйте)

- Що загрожує пташкам? (Голод)

-Чому їм важко знайти їжу взимку?

- Так навіть ті , хто робив запаси , не завжди можуть знайти свої схованки . Так , наприклад, з 10 синичок до весни доживає тільки 2. Що ми можемо зробити? Що перш за все нам знадобиться?(Годівничка)

Але Чаклунка-Завірюха її зачаклувала. Щоб її розтопити треба пройти наступні завдання уроку, перш за все нагодувати пташок.

5.2. Розв язування рикладів .

Вправа «Нагодуй пташку»(4 хв).

  • З`єднайте пташку з їжею.(приклади на множення) (слайд 5)

  • Який приклад принесла синичка ? Запишіть. Знайдіть до нього пару. Чому дорівнює? Отже, чим нагодуємо синичку та дятла?(Салом)

  • Який приклад принесла сойка? Запишіть. Знайдіть до нього пару. Отже, чим нагодуємо сойку та повзика ?(Жолудями)

  • Який приклад приніс снігур? Запишіть. Знайдіть до нього пару. Чим погодуємо снігура та омелюха ?(Горобиною)

  • Який приклад без пари? Чому? Чим погодуємо?(Чечітку соняшниковим насінням.)

  • Яких із цих пташок ми не побачимо влітку?(Чечітка, снігур, омелюх. ) Це- зимові гості. Їх батьківщина- північ.

Переходимо до виконання наступних цікавих завдань:

Фізхвилинка (1хв)

5.3.Робота з «Математичними пазлами» (викласти доріжку пташкам до годівничок з пазлів) (2хв)

(замінити дію додавання прикладами на множення)

5.4. Робота з індивідуальним матеріалом-монетами номіналом5(1хв)

(замінити дії множення додаванням однакових доданків)

5.5.Вправа «Пташині дзьобики» (Порівняння виразів на множення і ділення за допомогою знаків »більше» «менше» «дорівнює»(1хв)

3*4?5*3 4*4?4*5 2*2?4:2 5*8?5*9 4*7?5*7

Робота в групах (3хв)

5.6. Ігрупа - Знаходження периметра геометричної фігури

(периметр годівнички)

ІІгрупа - Знаходження маси корму для пташок (за допомогою ваги)

V. Робота за підручником(над задачами) (4 хв)

- За малюнком склади і розв`яжи задачі на знаходження суми та добутку

Картка 2 (слайд6)

Картка 3

Картка 4 (слайд7)

6.2.Перегляд відео про життя пташок взимку (слайд 8, відео)

VI.Підсумок уроку (2 хв)

Вчитель:

Всі ви гарно працювали,

Математику вивчали,

Часто руки піднімали,

Всі завдання розв язали.

Та пташкам допомагали! Молодці!

Я дуже задоволена вашою роботою на уроці!

Але давайте повернемось до самого початку і обговоримо, чи здійснились ваші сподівання щодо уроку?(відповіді дітей)

  • Сьогодні ми з вами використовуючи знання таблички множення, провели велику роботу по допомозі пташкам взимку. Цю годівничку ми повісимо на дереві шкільного подвір`я. Але я сподіваюся, що на цьому ми не зупинимося. Що ще ми можемо зробити? Адже взимку лютий холод і голод завдають великої шкоди маленьким і безпомічним пташкам. Я сподіваюсь, що надалі ми з вами будемо гуманно відноситись до пташок, підгодовувати їх і не дамо їм загинути від голоду взимку.

  • Оцінювання: (вручення сертифікатів «Розумник-рятівник 2 класу 2018»)

  • Чи помітили ви, що сьогодні наша сорока не з порожнім дзьобом? Вона принесла сертифікати учням 2- класу, які засвідчують про те, що всі ви засвоїли таблицю множення числа 5, довели, що знаєте як допомагати пташкам взимку. Тому, ваші вміння і знання оцінюються на високому рівні і присвоюються звання «Розумник- рятівник 2 класу 2018». Вітаю!

  • Домашнє завдання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця