Опублікував/ла:
Урок 2
Тема: Лічба предметів. Об’єднання об’єктів за спільною ознакою. Поняття «один», «багато».
Мета: навчати дітей розпізнавати і порівнювати предмети за розміром, формою, об’єднувати за спільною ознакою; вдосконалювати навички лічби; уточнити поняття «один», «багато»; розвивати уважність, мислення; пізнавальну, мовленнєву, комунікативну виховувати інтерес до уроків математики.
Хід уроку.
1. Організаційний момент.
Інструктаж з БЖД. Безпечний перехід до парку.
2. Емоційний настрій.
- Запитань навкруг багато.
Як на всі відповісти?
Біля мене ти вставай
І мандрівку починай.
3. Мотивація
- Послухайте загадку:
- У садках, полях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)
- Так, справді мова йде про пору року осінь.
- Які місяці осені вам відомі? (Відповіді дітей)
- Діти, а хто з вас народився восени?
- Скільки всього пір року існує?(4)
- Хто народився влітку (взимку, навесні)?
- Діти, сьогодні у нас буде незвичайний урок, який ми проведемо на природі в осінньому парку. Для того щоб вирушити у подорож, давайте згадаємо правила поведінки на природі.(Діти згадують правила)
4.Відкриття нового матеріалу
- Діти, скажіть чого в парку багато? (Дерев)
- Скільки їх в цьому ряду? Полічимо зліва направо, а тепер справа наліво.
- А які дерева ростуть в парку за розміром? (Високі і низькі, тонкі і товсті)
- Діти, сьогодні ми з вами навчимось об’єднувати у групу за спільною ознакою.
- Відгадайте загадку:
- Золоті метелики з дерева летять,
Крильцями своїми сумно шарудять…(Листопад)
Руханка - етюд «Танок осіннього листя»
- Жовта осінь ходила,
Жовте листя розгубила .
Ми листочки назбираєм
І в пучечок поскладаєм .
Хай із нами під дубочком
Закружляють у таночку .
5. Сприймання та осмислення нового матеріалу.
Ознайомлення з поняттями «один» і «багато».
- Діти, подивіться, скільки листочків на галявині? (Багато)
- Зберемо їх у букет. Один букет для вас, а другий для мене. Візьміть кожний по одному листочку. А тепер складіть їх разом у кошик.
- Скільки у вашому букеті листочків? (Багато)
- Чому у вашому букеті багато листя? (Нас багато, ми всі збирали листя в один букет.)
- А у мене скільки листочків? (Один)
- А тепер кожний візьміть по одному листочку .
- Скільки листочків в Наталки (Марійки, Сашка)? (Один.)
- Що слід зробити, щоб їх знову стало багато? (Скласти разом)
Порівняння предметів.
- Учитель демонструє листочки червоного, жовтого та зеленого кольору.
- Чи є між цими листочками щось спільне? (Це кленові листочки)
- Чи є між цими листочками щось відмінне? (колір)
- Підніміть руки той, у кого жовті листочки.
- Червоні листочки.
- Зелені листочки.
Гра «Хто спритніший?»
Учитель кличе до себе трьох учнів з листочками різного кольору: жовтого, зеленого, червоного.
- Дуже добре, а тепер давайте об’єднаємось у групи за виділеною ознакою – за кольором. Уважно подивіться, якого кольору у листочок у вас в руках? За моїм сигналом кожен біжить до своєї групи.
Гра «Маленький – великий»
Проводиться аналогічна гра. Діти об’єднуються у дві групи «маленькі» і «великі» листочки.
- За якою ознакою ми об’єднувались у групи? (За розміром)
Дидактична гра "Листочки"
Учитель показує зі свого букета листок (кленовий, каштановий, тополиний).
- Чи здогадались ви з якого дерева цей листочок?
- На що схожий кленовий листочок? (На зірочку)
- А листочок каштану на що схожий? (На віяло)
- Погляньте уважно форму листочка тополі
Далі учитель роздає всім і дає команду: "Повіяв вітер, і листочки розлетілися по майданчику". Діти розбігаються в різні боки.
- Учитель: "Аж ось вітер вщух, листячко опустилось на землю". Діти зупиняються, присідають. Учитель: "Тепер я буду збирати листочки".
Учитель піднімає кленовий листочок і каже: "Повій, вітре, і принеси мені кленові листочки". Діти з кленовими листочками підбігають до неї. Учитель запитує, з якого дерева листочок. І так далі з іншими листочками.
- За якою ознакою ми зараз об’єднувались? (за формою)
Дидактична ра «Хто швидше знайде дерево»
Учитель називає дерево і просить його знайти. Наприклад, "Хто швидше знайде тополю? Раз, два, три - до тополі біжи!" Діти знаходять відповідне дерево і підбігають до нього.
6. Закріплення вивченого матеріалу.
Вправа-гра «Відгадаймо».
- Голочок багато, а шити не вміє. (Їжак).
- Чого багато в їжака?
- Один баранець пасе на небі овець. (Місяць і зорі).
- Чого багато на небі Що одне?
Бесіда
- Роздивіться уважно все навкруги. Знайдіть предмети однакової
форми та розміру. (Відповіді дітей)
- Що ви можете сказати про лавки в парку?(Вони однакової форми та
розміру)
- Погляньте на ялинки. (Вони однакової форми та різного розміру)
- Що можна сказати про фонтан? (Він один)
7. Підсумок уроку.
- Сьогодні ми з вами навчились об’єднувати предмети за спільною ознакою.
- Що для вас було нове?
- Що вам сподобалось найбільше?
- Молодці, ви мене вразили. Ви були уважні та кмітливі.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.