Урок математики для 3 класу на тему "Множення на 100. Розв’язування простих задач способом складання рівнянь."

Опис документу:
Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило множення на 100; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв’язувати прості задачі способом складання рівнянь; дати змогу учням ройти шлях пошуку істини, формувати випереджувальний логічний пошук; уточнити знання про геометричні фігури; розвивати грамотну математичну мову,оперативну пам’ять, вміння аналізувати; виховувати почуття взаємодопомоги, прагнення до знань, викликати радість пізнання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Множення на 100. Розв’язування простих задач способом складання рівнянь.

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило множення на 100;

формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв’язувати прості задачі способом складання рівнянь;

дати змогу учням ройти шлях пошуку істини, формувати випереджувальний логічний пошук;

уточнити знання про геометричні фігури;

розвивати грамотну математичну мову,оперативну пам’ять, вміння аналізувати;

виховувати почуття взаємодопомоги, прагнення до знань, викликати радість пізнання.

Обладнання: план уроку,мультимедійний супровід, картки і маркери для роботи в парах і групах,підручник.

Хід уроку

І. Організація класу

  1. Привітання

- Доброго дня, діти, сідайте!

2. Перевірка гоовності до уроку

- Приберіть все зайве з ваших парт та приготуйтесь уважно слухати.

3. Емоційне налаштування

- Сядьте всі зручно і налаштуємось роботу:

«Люблю я свій розум

Увагу і пам’ять

Працює мій мозок

І вчусь я старанно

Сприймаю все нове

І мислю логічно

Вчителя слово

Здійсню я практично»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- А щоб все це ми здійснили давайте дамо рекламу нашому уроку.

- Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок?

- А ви на уроці якими повинні бути?

- Я дуже задоволена, що ви такі мудрі і впевнена, що сьогоднішній урок принесе нам радість спілкування один з одним.

- Діти, сьогодні ми з вами вивчимо властивлсті множення на 100. Не лякайтесь такого великого числа, адже, якщо ви будете уважними, то все буде вам під силу.

ІІІ. Актуалізація знань, умінь та навичок

1. Каліграфічна хвилинка

- Зошит швидко відкривайте

Ручку правильно тримайте

За поставою слідкуйте

І уважно всі працюйте.

- Назвіть будь-яке трьохцифрове число. Прпишіть каліграфічно рядок числа ___ через клітинку.

  1. Усні обчислення

17 * 1 89 * 0

42 : 1 36*10

0 : 29 50 : 10

- Які властивості множення і ділення допомогли вам розв’язати приклади.

ІV. Вивчення нового матеріалу

- Пригадайте. Як ми виконуємо множення і ділення на 10? Наприклад, 20:10? 3*10?

- Сьогодні ми з вами ознайомимось із множенням і діленням на 100.

- Давайте дослідимо як швидше, простіше помножити число на 100.

- Щоб помножити число на 100, потрібно праворуч приписати до нього 2 нулі.

1. Робота за підручником. (с 94-95)

Завдання 590

- Розгляньте запис і поясність, як виконали множення. Порівняйте результат множення з першим множником. Зробіть висновок.

Висновок. Щоб помножити число на 100, потрібно праворуч приписати до нього два нулі.

Наприклад: 8*100=800; 4*100=400; 10*100=1000

Завдання 591.

- Зараз ми письмово розв’язжемо декілька виразів з коментуванням правил.

5*100=500 10*8=80 9*100-260=530

7*100=700 100*4=400 40:10+167=171

9*100=900 100*6=600 40*10+130=530

2 .Фізкультхвилинка (ВІДЕО)

Завдання 592

- Знайдіть значення виразу 6*а+180, якщо а=10; 100

6*10+180=240

6*100+180=780

Після перевірки всіх систем компп’ютер може отримати цілісне завдання.

Задача 594

Робота над задачею:

- Про що йдеться в задачі? (Про те що невідоме число зменшили у 100 разів).

- Що означає, що невідоме число зменшили у 100 разів? (Це означає, що його поділили на 100).

- Скільки одержали в результаті одержали (8).

- Про що запитується в задачі?

Аналіз задачі:

- Позначимо невідоме число буквою х. Нагадайте, що відбулося з цим числом? (Його поділили на 100 і отримали 8).

- Запишіть рівняння. (х:100=8).

- Розв’яжемо рівняння і дізнаємося про шукане число.

Розв’язання задачі:

х:8=100

х=100*8

х=800

800:8=100

Задача 596

Коротка умова:

Ц К В

? 3 р. 30 грн.

? ? 40 грн.

? 8 р. ?

Робота над задачею:

- Про що задача?

- За скільки рибок заплатили 30 гривень?

- Про що запитується в задачі?

Аналіз задачі:

- Знаючи вартість покупки та кількість куплених рибок, що ми можемо знайти?

- Якою дією?(ділення)

- Знайшовши ціну однієї рибки, чи можемо ми знайти. Скільки рибок можна купити на 40 гривень?

- Якою дією?(ділення)

- Знаючи ціну за однц рибку та, скільки їх потрібно придбати, чи можемо ми відповісти на питання задачі?

- Якою дією?(множення)

Розв’язання задачі:

  1. 30:3=10(грн) - ціна рибки;

  2. 40:10= 4(р.) - можна купити;

  3. 8*10=80(грн)

Відповідь: 4 рибки можна купити на 40 гривень; 8 рибок будуть коштувати 80 гривень.

Задача

За 10 год. роботи оператор набирає 60 сторінок тексту.

Скільки таких сторінок він набере за 100 год?

Коротка умова:

10 год. - 60 с.

100 год. - ? с.

Робота над задачею:

- Про що задача?

Cкільки годин працює оператор?

Скільки сторінок за цей час набирає?

- Що треба дізнатися в задачі?

Аналіз задачі:

- Чи можна відразу відповісти на головне питання? Чому?

- Знаючи, скільки сторінок оператор набирає за 10 годин, що ми можемо знайти?

- Якою дією?(ділення)

- Знайшовши, скільки оператор набирає за одну годину, чи можемо ми відповісти на питання задачі?

- Якою дією?(множення)

Розв’язання задачі:

  1. 60:10=6(с.) - за годину;

  2. 100*6=600(с.)

Відповідь: 600 сторінок оператор набирає за 100 годин.

V. Підсумок уроку

  1. Підсумкова бесіда

- Настав час підвести підсумок уроку.

- Над якою темою ми працювати?

- Що нового відкрили для себе?

- Наведіть приклади.

- Що було для вас на уроці особливо цікавим?

- З якими труднощами ви зустрілися?

- Чи відчували ви потребу в допомозі шкільного комп’ютера?

- Чи задоволені ви своєю роботою?

VІ. Домашнє завдання

Щоб закріпити знання добуті на уроці запишіть, будь ласка. домашнє завдання. (с.95 №597,598)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
1
міс.
1
9
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!