Урок Любов творить чудеса

Опис документу:
Мета: навчальна: з’ясувати сутність поняття «любов»; формувати уявлення про прояви Божої та людської любові; активізувати бажання турбуватися про ближніх; розвиваюча: розвивати навички читання на пам’ять, творче мислення, акторські здібності; вміння аналізувати вчинки людей та робити висновки; виховна: виховувати почуття чуйності, доброти, любові в родині та між іншими людьми

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Капелько І.І.

Білківська ЗОШ І-ІІІ ст..

Християнська етика, 2 клас

Тема: Любов творить чудеса

Мета: навчальна: з’ясувати сутність поняття «любов»; формувати уявлення про прояви Божої та людської любові; активізувати бажання турбуватися про ближніх;

розвиваюча: розвивати навички читання на пам’ять, творче мислення, акторські здібності; вміння аналізувати вчинки людей та робити висновки;

виховна: виховувати почуття чуйності, доброти, любові в родині та між іншими людьми.

Обладнання: хмаринки зі словами до гри «назви зайве», сонечко із промінчиками, фломастер, пазл «серце», папірці з прислів’ями,підручник, картинки для ребуса.

Комплекс використаних методів та прийомів: бесіда, розповідь, проблемні питання, випереджальне домашнє завдання, ігрові прийоми, робота в малих групах.

Епіграф

Любили тебе без якихось причин.

За те, що онук. За те, що ти – син.

За те, що малий. За те, що ростеш.

За те, що в батьків обличчям ідеш.

Нехай ця любов зігріває всяк час,

В житті це опорою стане не раз

Структура уроку

  1. Організаційний момент – 1 хв.

  2. Актуалізація опорних знань учнів – 10 хв.

  3. Мотивація навчальної діяльності – 5 хв.

  4. Повідомлення теми і мети уроку – 2 хв.

  5. Сприйняття і засвоєння нового матеріалу - 15 хв.

  6. Підсумок уроку – 5 хв.

  7. Домашнє завдання – 1хв.

  8. Оцінювання учнів – 1хв.

Хід уроку

1.Організація учнів до уроку.

Добрий день! Сідайте, діти.

Домовляймось не шуміти.

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати.

І, щоб не було мороки:

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

2. Актуалізація опорних знань.

1.З яким настроєм ви прийшли на урок?

2.Яким ви хочете бачити наш урок?

3.Що ви зробили,коли прокинулись вранці щоб ваш день був хорошим?

Вчитель. А, зараз, Саша, Альбіна і Андрій розкажуть вам, що вони зробили вранці, щоб їхній день був хорошим

КлименкоО.

Як прокинувся раненько,

Тата поцілував і неньку

Посміхнувся дідусю

Привітав родину всю.

Ільченко А.

Ласка, ласкою озветься

Кожен радо посміхнеться

День почнеться з доброти

А посієш її ти

Собко А.

Усміхнімся всім навколо:

Небу,сонцю, квітам, людям

І тоді обов’язково-

День для нас привітним буде

День турботою почнеться

Все довкола усміхнеться

Вчитель. Ось, що вони робили для того, щоб їхній день був хорошим. Отже, щоб день був хорошим, потрібно бути усміхненим, добрим, ласкавим, привітним, і тоді кожен день буде хорошим.

А зараз,я вам пропоную пограти в гру «Назви зайве». Оскільки в нас сьогодні гарний і сонячний настрій, то давайте знайдемо «хмарки», що можуть зіпсувати нам день. (учні по черзі підходять до дошки, обирають «хмарку», яка може зіпсувати день і аргументують свій вибір)ДОДАТОК 1

Слова на «хмарках»:

Тепло, безладдя, гнів, гордість, лінь, вдячність, радість, працьовитість,бійка, ласка, чуйність, щедрість, добро.

Вчитель. Отже, ми ще раз згадали ті моральні якості, які повинні бути притаманні кожній людині.

3.Мотивація навчальної діяльності

1. Сценка.

(Виходить жінка із запаленою свічкою і хлопчиком).

  • Матусю, а правда, що небо на залізних стовпах тримається?

  • Так, мій синочку, правда.

  • А чому так багато зірок на небі?

  • Це коли людина на світ приходить, Бог запалює свічку. І горить та свічка, доки людина не помре. А як помре, свічка гасне, зірочка падає.

  • Бачив?

  • Бачив, матусю, бачив. Матусю, чому одні зірочки ясні, великі, а інші ледь видно?

  • Бо коли людина зла, заздрісна, скупа, її свічечка ледь-ледь горить. А коли добра, любить людей, робить їм добро, тоді її свічечка горить ясно, і світло це далеко видно.

  • Матусю, я буду добрим. Я хочу, щоб моя свічечка горіла найяскравіше.

  • Старайся, мій синочку.

2. Евристична бесіда.

- Погляньте на цю свічку. Яка в неї красива вогняна зачіска!

- Вам приємно дивитися на її полум’я?

- А якщо піднести руки до полум’я, що ми відчуємо?

- Як ви гадаєте: може людина світитись, як свічка, і дарувати тепло, любов іншим людям?

- За якої умови це може статися?

- Тож сьогодні на уроці ця свічка залишиться з нами і буде нагадувати, якими ми повинні бути.

4. Повідомлення теми і мети уроку

Вчитель. Тему сьогоднішнього уроку дізнаємось, розгадавши ребус, зображений на дошці.

Тема сьогоднішнього уроку «Любов творить чудеса». На сьогоднішньому уроці ми з’ясуємо сутність поняття «любов»; розглянемо її прояви, розвивати навички читання на пам’ять, вміння аналізувати вчинки людей та робити висновки; виховувати почуття чуйності, доброти, любові в родині та між іншими людьми.

А зараз, погляньте на епіграф нашого уроку

Любили тебе без якихось причин.

За те, що онук. За те, що ти – син.

За те, що малий. За те, що ростеш.

За те, що в батьків обличчям ідеш.

Нехай ця любов зігріває всяк час,

В житті це опорою стане не раз

5.Сприйняття і засвоєння нового матеріалу

Вчитель. Дійсно, діти, любов не раз в житті стає нам опорою, але проявляється вона в двох проявах – це прояв Божої любові, та прояв людської любові.

  • Діти, хто створив наш світ? (Бог, Творець)

Бог, не просто так створив цей світ, він створив його з великою любов’ю, наділив людей найкращими моральними якостями: дав людині розум, щире серце, добру душу. Пам’ятає ваш улюблений вірш «Як Бог створив світ»?. Протягом всього життя Бог піклується про нас, оберігає від усяких негараздів, захищає від зла – це все і є прояв Божої любові.

А зараз давайте пограємо в гру «Сонечко». (На дошці прикріплено сонце, на кожному промінчику записується яким для нас є Бог: могутній, сильний, мудрий, добрий, люблячий, терпеливий, щедрий).ДОДАТОК 2

Ось ми і склали з вами «сонечко» моральних якостей. Мені хотілося б, що всі ці якості у вас все більше й більше розвивалися.

Бог присутній поміж нами.

Він на небі й на землі.

Все Він бачить, все

Він чує, Усім світом Він керує.

Господь любить усіх нас,

Він із нами повсяк час.

А тепер, я запрошую вас на фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка

Дав Господь нам рученята,

Щоб для нього трудились.

Дав Господь нам оченята,

Щоб на світ Божий дивились.

Дав Господь нам ноженята,

Щоб по світу ми ходили.

Дав Господь нам розум,

Щоб добро творили.

Дав Господь нам душу й серце,

Щоб Бога і людей любили.

Робота з текстом підручника та запитаннями по тексту.

Висновок: Ми повинні завжди піклуватися і любити своїх батьків, родичі, друзів.

  • А як ви думаєте, ми повинні любити тільки Бога і людей? Відповідь на це запитання ви зможете знайти переглянувши невеличку інсценізацію.

Сценка.

Спитала птаха в сонця

В прозорій вишині:

  • Де небо найчистіше?

  • Де краше жить мені?

А сонце усміхнулось:

  • Ми, як одна сім’я.

  • Коли нас люблять люди,

  • Щасливе з ними я.

Спитала квітка сонця:

  • Коли мені цвісти,

  • Щоб ти для нас тепліше

  • Світило з висоти?

А сонце усміхнулось:

  • Ми, як одна сім’я.

  • Коли щасливі квіти.

  • Щасливе з ними я.

Спитали діти в сонця:

  • Як світ нам зберегти,

  • Щоб в злагоді і щасті

  • Жили і ми, і ти?

А сонце усміхнулось:

  • Ми, як одна сім’я,

  • Якщо любов між нами.

  • Щасливе з нами я

Вчитель. Отже, ми повинні любити все, що створено в нашому світі: і Бога, і людей, і природу.

А зараз, я пропоную вам попрацювати групках. (гра «Пазл». Учням роздається пазл «серце», вони складають його і роблять висновок). ДОДАТОК 3

6. Підсумок уроку

Вчитель. Сьогодні на уроці ви були активні, радісні. І не тільки тому, що нас зігрівала маленька свічечка, а насамперед тому, що кожний із вас привітний, добрий, чуйний і люблячий. Тож скажіть будь ласка:

  • Чи потрібна людям любов?

  • Чи може любов та піклування творити чудеса?

І хотілося б закінчити урок таким віршем:

Господі людині дав гаряче серце

І вічну душу, сповнену любові,

Щоб та любов зростала, як деревце,

Щоб згодом світу дать плоди чудові.

Ми любимо матусеньку і тата,

Ми любимо усю свою родину,

Ми любим землю, щедру і багату,

Ми любимо безмежно Україну.

Ми любим Богом даний білий світ,

Тож бережіть любові диво цвіт!

7. Домашнє завдання: скласти усну розповідь на тему «Мій прояв любові».

8. Оцінювання учнів

Дидактичне забезпечення

Гра «Назви зайве»

Тепло, безладдя, гнів, гордість, лінь, вдячність, радість, працьовитість,бійка, ласка, чуйність, щедрість, добро.

Гра «Сонечко»

Гра «Пазл»

9

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!