Знайомство з професіями «ЗУСТРІЧ З ЛІКАРЕМ»
Тема: Лікар. Хто ти такий?
Мета: формувати уявлення учнів про медичну службу в Україні; познайомити з різними спеціалізаціями лікарів; розвивати вміння звертатися по допомогу до лікаря-фахівця; прищеплювати бажання піклуватися про своє здоров’я.
Хід заходу
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Які органи нам допомагають спілкуватися з зовнішнім світом?
Як треба доглядати за ними?
Подивіться на дітей, яких ви бачите. Охарактеризуйте їх за зовнішніми ознаками. (Відповіді дітей)
Який можна зробити висновок? (Що зовні всі ми різні)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Як ви гадаєте, як ми виглядаємо з середини? Чи хочете ви туди зазирнути?
А як ви думаєте хто нам в цьому може допомогти?
Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує -
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури?
(Лікар) + слайд
Так, це лікар. Сьогодні до нас в гості прийшов справжній лікар. (Представлення). Вона допоможе більше дізнатися про цю професію, та спробувати навіть себе у цій ролі.
ІV. Вивчення нового
Гра «Впізнай професію»
Підніміть руку, хто хоча б раз зустрічався із лікарем. З якої причини. Так, лікарі бувають різних спеціальностей. Спробуйте з’єднати хворобу з лікарем, до якого треба звертатися
Висока температура
Порушення зору
Зубний біль
Біль у вусі
Травма ноги
Біль у серці
Сильний головний біль
Терапевт
Стоматолог
Окуліст
Лор
Кардіолог
Хірург
Невропатолог
Лікарем однієї з цих спеціальностей і є наш сьогоднішній гість. Вгадайте якої саме. У цьому нам допоможуть наші дівчата.
Сценка «У лікарні»
Бесіда
Ми бачимо, що лікар дивиться, пише і здається, що все дуже легко, а насправді це дуже важка праця фізично і інтелектуально. В майбутньому це взагалі професія електроніки і інформатики. Але з чого все починається? Ми з вами відправимося у дуже цікавий і захопливий світ медицини. А починається все з вивчення внутрішнього світу людини.
Сьогодні нам в цьому допоможе модель скелету (показ та розглядання скелету). Вивчення будови людини, її зовнішніх і внутрішніх органів потрібно для лікарів всіх спеціальностей, тому ви на уроках і отримуєте початкові знання, щоб бути освідченою людиною і хто знає... Може дехто з вас в майбутньому обере собі цю професію.
Ми згадали з вами про професію лікаря хірурга. Це дуже відповідальна і складна спеціалізація. Лікар-хірург не має права на помилку і тому перед тим, як лікувати людину він довго вивчає теорію, досвід інших колег, тренується у вправності. Хочу запропонувати вам спробувати самі легкі вправи, які виконують хірургі. Цей лікар працює з інструментами. Інструмент – це ніби продовження його рук. (Демонстрація інструментів)
Конкурс «Вправний хірург» (перенести за допомогою медичного пінцету квасолю, горіхи у кошик)
Конкурс «Врятуй пацієнта» (лікування банана. За допомогою голки зашити шкірку банана)
-Не тільки голку і пінцет використовують хірурги, але й більш складні інструменти.
6. Перегляд фільму
- Хто хоче спробувати себе у ролі лікаря-майбутнього? Для вас завдання скласти папір орігамі, але за допомогою пінцету.
Конкурс «Склади ...»
- Ну як було? Складно? (відповіді дітей)
V. Узагальнення
- Дуже добре, коли людина взагалі здорова. Охорона здоров’я людини та виховання здорових дітей були основними проблемами в усі часи. Тобто до лікарів звертаються не тільки щоб вилікуватися, але й за профілактикою хвороб.
- Як називаються лікарі, які вам в цьому допоможуть? (інструктор ЛФК, масажист, ....)
- Які профілактичні заходи можна робити, щоб уникнути різних захворювань? (відповіді дітей).
- Які медичні та оздоровчі заклади вам відомі? (лікарня, поліклініка, санаторій, оздоровчі центри, табори)
- Чим поліклініка відрізняється від лікарні?
- Чи були ви коли-небудь у санаторії? Яку медичну допомогу отримують у санаторіях?
Вікторина «Які чинники впливають на здоров’я людини?”
Зніме втому, підніме тон, вночі до нас приходить... (сон)
Що вдихаємо-видихаємо і навколо його маємо? (повітря)
Щоб здоровий вигляд мати, що ми маємо вживати? (овочі)
Тече, в’ється, наче стрічка, в ній купаємось, це... (річка)
Мов цілюще джерело, сонце нам дає ...(тепло)
-Що таке здоровий спосіб життя?
- Що треба робити, щоб бути здоровим?
VІ. Підбиття підсумків
Вправа «Мікрофон»
Виразіть одним словом враження від сьогоднішнього уроку
Що найбільше сподобалось?
Що нового дізналися?
Що найбільше впливає на зміцнення й збереження здоров’я людини?
Хто несе найбільшу відповідальність за ваше здоров’я?
Ви сьогодні всі молодці, гарно попрацювали і отримуєте сувеніри напам’ять.














