ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ (3- Г КЛАС)
Тема:Закріплення знань про дроби. Знаходження частини від цілого. Розв’язування рівнянь та задач.
Тип уроку: Урок-квест
Сюжетна лінія: «Майстерня сюрпризів: Готуємося до свята Матері».
Мета:
Навчальна: закріпити поняття чисельника та знаменника, вміння порівнювати дроби з однаковими знаменниками, знаходити частину від числа; удосконалювати навички розв’язування рівнянь та побудови відрізків.
Розвивальна:розвивати логічне мислення, математичне мовлення, увагу та дрібну моторику.
Виховна:виховувати любов і повагу до матері, почуття відповідальності та вміння працювати в команді.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ТА МОТИВАЦІЯ
Незабаром найніжніше свято року — День Матері. Сьогодні ми перетворюємося на помічників у «Майстерні подарунків». Наше завдання — зібрати «Пелюстки вдячності» за деякі виконані математичні завдання, щоб наприкінці уроку створити святкову квітку для мами із цих пелюстків.
Давайте ми налаштуємося на роботу:
- Ми дружні! (діти кладуть руки один одному на плечі)
- ми розумні ( вказують пальцем на скроні)
-ми уважні (прикладають руки до вуха)
-у нас все вийде (впевнено підіймають палець клас)
-що ми робимо? - навчаємось
-Для кого? - для себе
- Для чого нам це? - для нашого майбутнього
- ви готові? - так
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Математичний диктант «Листівка вдячності» (Пелюстка №1)
Для того, щоб ми успішно пройшли всі станції нам потрібно пригадати, що ми з вами вивчали:
УСНО ( кроками 1 представник з кожної команди)
Як ми називаємо число над рискою дроба? Чисельник
Як ми називаємо число яке знаходиться під рискою дроба? Знаменник
Що означає риска дробу? Ділення
Що означає чисельник? (скільки ми взяли)
Що означає знаменник? ( на скільки частин поділили)
Як ми називаємо числа при додаванні?
Як знайти невідомий доданок?
Як називаємо числа при відніманні?
При множенні?
При діленні?
