Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Урок-квест "Закріплення знань про частини мови"

Українська мова

Для кого: 2 Клас

02.02.2020

3325

289

0

Опис документу:
Повторення вивченого про частини мови в ігровій формі. Здобувачі освіти отримують закодовані завдання, розшифровують код, де вказано місце знаходження кожного наступного задання. Виконують вказане завдання і отримують новий код для виконання наступного. Перемагає той, хто першим дійте фінішу
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ВІДДІЛ ОСВІТИ КАХОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КАХОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР

МАЛОКАХОВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ

СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

КАХОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Педагогічна технологія

"Росток"

на уроках української мови

у 2 класі

Каховка

2019

ЗМІСТ

Урок-квест у 2 класі на тему «Повторення вивченого про частини мови»

Урок у 2 класі на тему: "Основа речення. Другорядні члени речення. Виділення головних і другорядних членів речення"

Педагогічна технологія "Росток" у 2 класі – Малокаховський навчально – виховний комплекс « загальноосвітня школа I - III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Каховської районної ради Херсонської області. – 2019 р.

Автор:

Анастюк Н.В. учитель початкових класів Малокаховського НВК

У збірнику подані конспекти уроків, які включають сучасні інтерактивні методи з використанням ІКТ. Значна кількість вправ, широкий вибір способів перевірки знань, застосування ігрових моментів на уроці, грамотне врахування вікових особливостей школярів

Рекомендовано для вчителів початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів.

Клас: 2-Б

Предмет: українська мова

Тема: закріплення знань про частини мови

Мета:

- формування предметних компетентностей:

повторити й закріпити вивчений матеріал про частини мови;

закріплювати вміння розрізняти частини мови за допомогою питань;

вправляти учнів у застосуванні набутих знань;

розвивати мовлення,словниковий запас,вміння давати повну відповідь на поставлене запитання,розвивати уважність,відповідальність;

виховувати інтерес до знань,любов до рідної мови,до природи;

- формування ключових компетентностей:

учити організовувати свою працю для досягнення результату;

продуктивно працювати з різними партнерами в групі та команді;

формувати уміння ухвалювати колективне рішення.

Тип уроку: урок-квест

Демонстративний матеріал: ілюстрації,таблиці

Роздатковий матеріал:картки з завданнями

Технічне забезпечення: ноутбук

Перебіг уроку

І. Самовизначення до діяльності

1)Привітання,побажання гарного настрою

- Зараз прошу вас присісти на підлогу і повторювати за мною:

- Я маленький бутон квітки (голову закрити руками).

- Моя стеблинка тягнеться до сонечка (витягнути тіло).

Мої бутони розкриваються (розкрити кулачки).

- Я красива,сильна квітка! (руки поклали на груди).

-Я дарую людям радість і красу (простягнути руки вперед).

Ви талановиті,діти,коли-небудь ви приємно здивуєтесь,які ви розумні,як багато вмієте,якщо будете постійно працювати над собою,ставити нові цілі і прагнути їх досягнення.

Сьогодні наш урок трохи незвичний.

В мовний світ ще один крок

Допоможе зробити нам квест-урок.

Це час міркувань,наполегливий час

Й завдання давно вже чекають на вас.

Сьогодні у нас цікава гра – змагатись буде дітвора

В умінні міркувати,дружно й плідно працювати.

2) «Дерево очікувань» (діти пишуть свої очікування від уроку на листах і прикріплюють на дерево).

3)Включення учнів у навчальну діяльність,визначення основної мети уроку

- Сьогодні на уроці ми вирушаємо в далеке плавання морями й океанами на пошуки скарбів.Тема сьогоднішнього уроку: «Повторення вивченого про частини мови».Під час подорожі ми зустрінемося з різними перешкодами і нам доведеться показати свої знання та вміння з даної теми,щоб подолати їх.Відправлятися в подорож дуже небезпечно поодинці,то ж ми об’єднаємося в дві команди.Кожна команда отримає зашифровану назву (анаграму) свого корабля.Склавши слово,ви дізнаєтеся,як називається ваш корабель.

якма («Маяк»)

зирб («Бриз»)

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності

- Ми знаходимось в порту,звідки розпочинається наша подорож.Нам треба дістатися до «Острова Скарбів».Та у мене для вас є неприємна звістка.Щойно у пошуках скарбів вирушив корабель піратів.Але,я впевнена,що ми допливемо швидше,бо нам допоможуть міцні знання,кмітливість та взаємодопомога.Ми впораємося з усіма труднощами,якщо будемо дружньо працювати в командах.

Тож давайте повторимо правила роботи в команді:

- працювати дружно та завзято;

-прислуховуватись до порад товариша;

- допомагати одне одному;

- не галасувати,не сваритися.

Тож вирушаймо!

ІІІ. Основна частина

1)Пірати нас збили з курсу.Треба розчистити собі шлях від мушлів.Щоб їх прибрати зі шляху,треба знайти всередині мушлі слово,поставити до нього запитання і визначити до якої частини мови воно належить.Потім дібрати якомога більше слів,які б належали до тієї ж частини мови,що й знайдене слово.Та команда,яка виконає це завдання швидше,отримає нагороду.

2) – Ми приплили на острів «Грамотій».Від місцевих жителів ми отримали два конверти з завданнями: прочитати вірш Б.Лепкого «Бори сині,ріки чисті» і виписати з нього по два приклади усіх частин мови.Та команда,яка першою справиться з цим завданням,отримає від жителів курс на подальшу подорож і нагороду.

Бори сині, ріки чисті, Завтра так само, як нині,

Ниви рівні, колосисті, Вдома, як і на чужині,

Чи у щасті, чи в неволі Рідний краю, рідні люди,

Не забуду вас ніколи. Я вас люблю все і всюди.

- Молодці! Ви отримали курс на подальшу подорож!

3) – На нашому шляху мис «Дієслівний».

Підберіть іменники до дієслів.Запишіть.

Іде,мрячить,мочить,ллє…(дощ)

Дує,свище,виє...(вітер)

Пливуть,закривають,вкривають…(хмари)

- Молодці!Повний вперед!

4)Завдання на швидкість

Знайти місце в класі,вказане на папірці.Там заховані слова,що розсипались

Складіть з ними речення і отримайте нагороду та дозвіл на подальшу подорож.

Кораблі,на,дружна,була,команда(На кораблі була дружна команда.)

Простір,це,океан,безмежний(Океан-це безмежний простір.)

ІV. Фізкультхвилинка
- По курсу острів «Мавпочок».Вони запросили нас в гості.Тут ми можемо відпочити і разом з мавпочками потанцювати.

5)Побувавши в гостях і перепочивши,ми подорожуємо далі.Нас зустрічають дельфіни і вказують на острів «Ребусів».Вони розумні тварини і роблять розв’язувати цікаві завдання,але з розгадуванням ребусів їм не впоратися.Допоможемо їм?

і100рія 40а 100лиця

ли100пад 5’ниця ві3

ак3са г1а 7я

- Молодці!Я вами пишаюся.Продовжуємо подорож Мовним океаном.

6)Бухта «Таємнича» (кросворд).

У клітинках кожного рядка кросворда по горизонталі запишіть відсутні слова.Відгадати допоможуть речення,в яких пропущені відповідні іменники (М.І. Кальчук «Українська мова»,3 частина,с. 45,впр. 100).

V.Рефлексія діяльності

- Острів по курсу якийсь дивовижний.Давайте до нього підійдемо ближче.Так це ж острів «Дружби»!Давайте прочитаємо вірш.

Хоч плавати нелегко через моря наук,

Знання допомогли нам,як рятувальний круг.

Острів «Дружби» вказує нам шлях до острова «Скарбів».Тут знаходяться скриньки з вашими скарбами.Відкриємо їх і порахуємо монети.(Діти рахують монети-шоколадки,розподіляють їх між собою).Вони допоможуть вам відновити сили після важкої подорожі.

Дві команди добре грали,

Хоч без морського досвіду гравці.

Відповіді показали,

Що усі ви – молодці!

VI.Рейтингова панорама

Ось ми і закінчили роботу. Я дякую вам за працьовитість, організованість. І хочу закінчити урок словами.

Не цурайтесь мови, люди. Соловейком хай співає

Рідного джерельця. В українській хаті.

Хай вона струмочком буде, Бо ж вона така багата

Хай дійде до серця. І така чудова.

Хай вона в піснях лунає Неповторна і крилата

Кожен день і в свята. Українська мова!

Тема: основа речення.Другорядні члени речення

Мета:

-формування предметних компетентних компетентностей:

ознайомити учнів з поняттям»головні члени речення,під-мет,присудок»;учити знаходити їх в реченнях,розвивати

вміння і навички встановлювати зв’язок слів у реченні.

-формування ключових компетентностей:

уміння вчитися:учити учнів виконувати самостійні завдання

продумувати послідовність їх виконання;формувати в них

відповідальність за виконане завдання;

-інформаційні:навчати учнів переносити життєвий досвід

у нову ситуацію;

-соціальні:розвивати вміння ухвалювати рішення щодо

власної поведінки у різноманітних життєвих ситуаціях;

виховувати любов до природи,до рідної мови.

Хід уроку

І.Самовизначення до уроку

Привітання

1.Щоб знання великі мати,

Треба мову нам вивчати

Наполегливість,терпіння,

А тоді прийде уміння.

Станеш ти тоді знавець.

Люди скажуть: «Молодец!»

2.Побажання гарного настрою:

Посміхніться.Прикладіть долоньку до ротика,подумайте і пошліть усмішку кому хочете.

3.Гасло уроку:

Дружньо можна зробити велику справу.

4.Очікування.

ІІ.Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності

1. «Гронування» (мова).

2.Каліграфічна хвилинка:

У Уч учн ні шк лі вч ться

У школі вчаться учні.

— Вимовте звуки у слові учні. Поділіть на склади слова школі і вчаться.

— Зі скількох слів складається перше речення?

— Назвіть головні слова в реченні.

Висновок. Речення складаються зі слів, які відповідають на певні питання. Усі слова, до яких можна поставити питання від інших слів, є членами речення.

3.Фронтальне опитування.Гра «Мікрофон»

- З чого складається речення?

- Як пишуться слова в реченні?

- З якої букви пишемо перше слово в реченні?

- Які бувають речення за метою висловлювання?

ІІІ.Виявлення причин утруднення і постановка навчальної задачі.

1.Повідомлення теми і завдань уроку.

— Сьогодні ми продовжимо вивчати тему «Речення».

— Прочитайте запис на дошці. Скажіть, над чим ми будемо працювати.

- У кожному реченні є слова-командири – головні слова.Без них не було б речення.Сьогодні на уроці ми навчимося визначати їх у реченнях,підкреслювати.

2.Вправа-доповнення (вправа 15).

ІV.Побудова проекту виходу із утруднення.

1.Аналіз завдання та визначення проблеми.

Вправа-дослідження 16 (с.12)

— Прочитайте речення.

— Про шо говориться в першому реченні?

— Назвіть слово, яке підказує, про що говориться. (Жовтень.)

— На яке питання відповідає цей член речення? (Що?)

— Про що говориться в другому реченні? На яке питання відповідає цей член речення?

2.Виведення правила.Читання правила і осмислення (с.13)

3.Актуалізація розумової діяльності

Робота з таблицею на дошці.

4.Формування алгоритму рішення завдання

а)Учні читають теоретичний матеріал про підмет на с.13.

Висновок. Член речення, який вказує, про кого або про що говориться в реченні, називається підметом.

— На які питання відповідає підмет?

— Ми визначили підмет у реченнях. Тепер дізнаємося, що говориться про підмет в реченні.

— Відшукайте члени речення, які вказують, що саме говориться про підмет. Ставте питання від підмета.

— На які питання відповідають ці члени речення?

б)Учні читають теоретичний матеріал про присудок на с.13.

— Чи є в цих реченнях, крім підмета і присудка, ще якісь слова, що відповідають на певні питання? Назвіть їх.

Висновок. Підмет і присудок — головні і важливі члени речення. Вони передають основний зміст висловлювання. Це головні члени речення. Вони становлять основу речення. Усі інші члени речення називаються другорядними, хоча вони теж є важливими для вираження думки.

Попрацюймо разом (вправа 18).

— Прочитайте текст. Визначте в реченнях головні члени речення.

— Ставте питання від підмета до присудка.

— Пограємось у гру про те, шо можна побачити, відчути в осінньому лісі.

Керівник групи отримує картку, на якій зображені малюнки.

Він повинен поставити запитання, а решта — дати відповідь.

— Що можна побачити в лісі? Як виглядає трава?

V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні

1.Вправа 17 (с.12) виконується колективно з коментуванням

2.Вправа 18 (с.12) виконується самостійно.

3.Складання речень за схемою

.......... _____ ====== ......... .

— За поданою схемою самостійно покажіть зв'язки між членами такого ізьміть до уваги! Питання між головними членами речення можна ставити від підмет до присудка і навпаки — від присудка до підмета.

Підкреслюйте так:

Підмет _____________

Присудок 

Другорядні члени речення .........................

д) Робота зі схемою-опорою.

— Доповніть подані речення другорядними.

На небі світить яскраве сонце.

е) Списування (вправа 19).

— Спишіть. Визначте головні члени в кожному реченні. Підкресліть їх.

— Усно поставте питання від головних до другорядних членів речення.

VI.Фізкультхвилинка

VІІ.Включення у систему знань і повторення

1.Письмо під диктовку.Записати текст і попрацювати в парі,визначаючи основу речення і другорядні члени.

Дерева прокинулись від зимового сну.Розпустила сережки

береза.Понадували бруньки дуб і граб.Заплакали живицею

сосна і ялиця.Викинув зелені китиці клен.А на узліссі зацвіла

дика груша.

2.Скласти прислів’я з двох частин і підкреслити основу й другорядні члени речення

"Землю красить сонце, а людину праця".

"Праця годує, а лінь марнує".

VІІІ.Рефлексія

1.Гра "Сонячний зайчик"

Учитель каже, що він упіймав «сонячного зайчика» і пропонує передати його по колу, щоб кожна дитина могла зігріти його своїм теплом.

2."Незакінчені речення"

"Сьогодні на уроці я ..."

"На уроці мені сподобалось ..."

"Я дізнався ..."

Повідомлення домашнього завдання з попереднім інструктажем

Правило с.13,вправа 20.

Список використаних джерел

1.Кальчук М.І., Кучинський В.М., підручник "Українська мова, 3 частина, 3 клас

Суми: ТОВ НВП "Росток А.В.Т." 2017

2.Володарська М.О., Ковальчук Н.О., методичний посібник "Українська мова»

Тернопіль: Навчальна книга – «Богдан» 2018р

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.