! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Урок-квест "Я і моя сім'я"

Опис документу:
Конспект уроку "Я досліджую світ" для 1 класу є матеріалом для проведення інтегрованого заняття (ЯДС,українська мова та мистецтво). Різновид вправ та стратегій дозволить легко зацікавити учнів,а проблемна ситуація- спонукатиме до креативного мислення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Я досліджую світ

1 клас

Тема: Я і моя сімя

Мета: продовжувати формувати у дітей уявлення про сім'ю як спільноту рідних людей, про приналежність кожного учня до певної сім'ї; виховувати в учнів розуміння свого місця в сім'ї, вчити шанувати й любити своїх батьків та інших членів родини, розвивати позитивне ставлення до рідної домівки; викликати у дітей бажання до ведення сімейних альбомів, календарів, збагачення й збереження родинних реліквій; виховувати шанобливе ставлення до свого роду.

Обладнання: ілюстрації із зображенням родини, сімейні реліквії, сімейні фотографії; малюнок "Дерево роду".

Хід уроку

І. Організація класу

Привітання:      Ви сьогодні вже проснулись?

Мамі зранку посміхнулись?

Клас наш радо вас вітає!

Настрій гарний обіцяє!

-Оберіть,будь ласка,колір вашого настрою.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Вправа «Прогнозування»

На партах картки із зображеннями родини, дітей з батьками,бабусь та дідусів.

  • Скажіть,що обєднує ці зображення? Якою може бути тема нашого уроку? Напишіть ваші відповіді на листочках,але не говоріть вголос.

Сьогодні на уроці ми зясуємо значення нових слів, понять. Роботи у нас багато, і щоб усю її подолати, ви повинні бути: уважними, розумними, організованими, кмітливими. Відправлятися в подорож поодинці дуже небезпечно, тож ми обєднаємося.

Ми впораємося з усіма труднощами, якщо будемо дружно працювати у команді. Тож давайте повторимо правила роботи в команді.

  • Працюйте дружно та завзято.

  • Прислухайтеся до порад товариша.

  • Допомагайте один одному.

  • Не галасуйте, не сваріться.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Орфоепічна розминка

А щоб ротик був слухняним і чітко вимовляв все,що ви захочете сказати, ми промовимо чистомовку.

Чистомовка:      Ат ат ат мама, тато, брат.

Ра ра ра я й моя сестра.

Мя мя мя це моя  сімя.

Ся ся ся а якщо бабуся.

Усь усь усь і старий дідусь.

Ки ки ки дядьки і тітки.

На на на то це родина!

Вправа «Утвори пари слів»

   Діти, а зараз подивіться на дошку і прочитайте стовпчики слів, а потім утворіть пари.

наш                     рід

рідна                   сімя

велика                 народ

родовідне           родина

український       народ

  -Молодці!

-А тепер покажіть і назвіть слова,які ви написали на листочках.

Про що буде йти мова на уроці? (Про родину,сімю)

ІV. Вивчення нового матеріалу

(Телефонний дзвінок)

-Алло. Так,це Андріївка. Так,це перший клас. Але ж вони ще маленькі! Ну,якщо все дуже серйозно, і без нас ніяк не справитисьГадаю,мої першокласники не відмовляться.

-Діти, сталося лихо. На наше Сонце напали злодійки- Біда з Кривдою,вкрали його промінці. Потрібно знайти і повернути промінці Сонечку,бо хто зігріє кожну родину на світі? Ви згодні попрацювати заради спасіння кожної родини?

-Починаймо нашу подорож! Вирушаймо на пошуки! Якщо пройдемо всю стежину і виконаємо всі завдання ,то збережем свою родину, врятуємо Сонечко і знатимемо, на чому тримається кожна сімя.

  1. Стратегія «Кластер»(посередині аркуша пишемо ключове слово «родина»-навколо пишемо все,що означає для дітей це слово-коротко аргументуємо)

2..Ось і перше випробування.,перший камінець на нашому шляху(1).

Зєднай слово і картинку(сімя,народ,родина). Так дізнаємось, на чому тримається родина. Це- ЛЮБОВ(слово-промінчик кріпимо на дошці)

3. «Сімя, склад сімї.» Вправа «Цікава таблиця»

-А ми рушаємо далі.

Другий камінець-нове завдання(2).

У кожного з нас є найдорожчі нам люди. Хто це? Звичайно ж, тато, мама, братик, сестричка – це найрідніші на світі люди, які один одного шанують, люблять і є членами єдиної сім’ї.

-Спробуйте швидко знайти в таблиці знайомі слова,обведіть їх.

ф

р

й

р

ь

к

ж

а

б

п

щ

і

ц

і

щ

о

є

а

а

н

о

д

і

д

у

с

ь

й

б

а

к

о

є

н

с

е

ї

я

у

р

ї

е

ш

я

ь

с

ю

к

с

о

ї

х

ж

т

а

т

о

и

я

д

в

б

а

ф

б

р

а

т

х

і

р

о

д

и

н

а

і

ї

ч

д

-Ще один промінець повернули Сонечку(ПІКЛУВАННЯ)

4.Бесіда з учнями.

- Хто чекає вас, коли приходите додому?

- Чи приємно приходити до своїх рідних, чому?

- Чому ви радієте зустрічі з батьками?

- Що потрібно, щоб з малюка виросла хороша людина? (Турботливі руки, їх любов, ласка).

-А щоб сяяло Сонце- потрібні швидкі відповіді на питання третьої зупинки(3)

5.Вправа закінчіть речення "Склад сім'ї".

1.      Донька моєї мами - то моя ... (сестра).

2.      Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить з роботи ... (тато).

3.      Своїх онуків розуму навчає старенький ... (дідусь).

4.      Найбільше пестять та голублять своїх дітей ... (мами).

5.      Батькам на потіху росте здоровий, розумний їхній ... (син).

6.      Твою матусю донечкою кличе твоя ... (бабуся).

- Повертаємо ще один промінчик .(ПОВАГА)

6. Оберіть людину,про яку ви хотіли б сказати дещо більше, ніж про інших.

. Складіть сенквейн. Наприклад, про дідуся.(з допомогою вчителя)

1.ДІДУСЬ

2.Старенький,сивий,працьовитий.

3.Працює,майструє,навчає.

4.Без дідуся немає нашої родини.

5.Мудрість.

- Ви принесли ваші сімейні фото. Погляньте на них і знайдіть того,кому ви хотіли б подякувати за щось і скажіть ці слова подяки.

Молодці! Промінець-наш! (ВДЯЧНІСТЬ)

7.Стратегія «Фантастичні гіпотези»

-Зараз трішки відпочинемо і пофантазуємо.

*Що б трапилось,якби ви стали старшими за своїх батьків?

* Що б трапилось,якби в світі були лише діти?

* Що б трапилось,якби людина жила тисячу років?

8.«Родовід»

-А ми стежиною підемо ,четверте завдання там знайдемо.

           Чи знаєте ви, що означає слово «рід»? Рід це багато багато поколінь. Це кілька родин від давніх часів і до сьогоднішніх днів.

           Що ж таке родина? Родина – це група людей або рідня, що складається з батьків, дітей, онуків і близьких родичів. Якщо ви прослідкуєте шлях від себе до ваших прабабусь і прадідів, то побачите свій родовід.

- У кожного з вас є свій рід, і ми зараз спробуємо відновити родинне дерево.

Завдання зі стежини(4).

Робота в зошиті.

Прадідусі і прабабусі - це коріння.

1. Хто знає, як їх звали.

Бабусі з дідусями - стовбури. Батьки - гілочки.

А ви - листочки. (Рід).

Вправа "Оживи дерево".

Діти показують дерева і, вказуючи на листочок, гілочку, стовбур, розповідають, хто це в їхній родині.

Молодці! У Сонечка вже більше сили.(ТУРБОТА)

-Може,відпочинемо?

Фізккультхвилинка

Раз! Два! Час вставати!

Будемо відпочивати.

Пострибаємо, як зайчата,

Політаємо, як пташата, 

Потанцюємо трішки,

Щоб спочили ручки й ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер – до праці знову.

9.«Сімейний календар»

Наша стежина привела до наступного завдання(5).

-Подумайте і скажіть:

           Які свята у ваших сім’ях найулюбленіші?

           Чи святкуєте ви дні народження, іменини?

           Кого з рідних запрошуєте на сімейні свята?

           На які свята збарається вся ваша родина?

           Чи є у вас сімейний календарик, у якому записані дні народження всіх членів родини.

-Графічний редактор «Концептуальна таблиця»(За допомогою вчителя заповнюють таблицю)

Характеристика

Мама

Тато

Дідусь

Бабуся

Брат

Сестра

Я

Імя

Риса характеру

Чим займається

За що люблю

-Дозвольте дати вам пораду- разом з батьками створіть свій сімейний календар, щоб памятати всі важливі дати ваших рідних.

-Ось і останній промінець ми повертаємо.(ДОПОМОГА)

  • Родина - це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, школа, весь народ.

Ми з вами український народ, який складається з родин, великих і малих, дружних і працьовитих.

Потрібно вивчати, шанувати свій народ, його мову, землю свою, рідний край, бо ми частина всього цього, нам рідного і близького. І починайте любити і шанувати з найближчих вам людей.

Моя сім’я і дорога родина

— Це тато, мама, бабця і дідусь,

Сестричка, братик і любов єдина,

І я у них також любити вчусь.

- Діти, як ви розумієте, яка сім'я щаслива? (Вправа «Павутинка»)

-Як ви гадаєте, тепер Сонечко теж щасливе?

V. Підсумок уроку.

Рефлексія

-Оберіть колір свого настрою тепер. Чи змінився він? Чому?

Ось і закінчується наша подорож. Ми повертаємося з неї з новими враженнями. Що нового ви дізнались? Кого найбільше вам хотілося зігріти сонячним теплом? (Матусь)

Давайте заспіваємо їм пісню! (Діти виконують пісню « Все починається з мами»)

VІДомашнє завдання. Оформити « Родинне дерево».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Впровадження веб-квестів в освітній процес»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн
590 грн