Урок "Комбінована контрольна робота"

Українська мова

Для кого: 4 Клас

07.04.2020

1299

4

0

Опис документу:
Комбінована котрольна робота 4 клас. (Середній рівень знань). За текстом оповідання С. Мацюцьким."Кому дістався бублик" складається з 5 завдань. 1.Завдання читання тексту мовчки обсягом (338слів) . 2,3,4 Завдання закритого типу з вибором одніє відповіді серед трьох запропонованих. 5.Творче завдання .Побудова зв'язного висловлювання 5-6 речень.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
  1. Уважно прочитай текст.

Кому дістався бублик
На сухому асфальті перед будинком хтось загубив маленького бублика.
Першою побачила його жовтогруда синиця. Зраділа знахідці: дзьобнула бублик раз, вдруге — і розчаровано писнула. Бублик був сухий, твердий як камінь. Синиці з її слабеньким дзьобом не вдалося відколоти й крихти.
Підлетіли два горобці. Задерикувато зацвірінькали, накинулись на апетитний бублик. І теж не вдзьобнули.
За пташками із самої верхівки грубезної верби спостерігав старий грак. Він уже кілька років безвилітно жив на подвір'ї. Старий став… Тепер граки не завжди відлітають у теплі краї: зими стоять сльотаві, сильні морози трапляються рідко. Тож граки й прикинули: навіщо літати за тисячі кілометрів, коли можна й удома зиму перебути. Під осінь вони збираються у великі зграї і починають кочове життя. Удень летять на звалища, на гноярки, де завжди знайдеться їжа, а на ніч, коли холоднішає, повертаються в місто. Серед будинків і тепліше, і затишніше.  
Старий грак вже не мав сил літати разом із своїми молодшими побратимами. Цілими днями він сидів на верхівці верби, а на нічліг забирався в будку двірника. На землю спускався хіба лиш для того, щоб підібрати щось їстівне.
Запримітивши бублика, грак неквапом злетів на асфальт. Горобці й -синиці відступилися перед сильнішим, ображено залементували. Мовляв, така поважна птиця, а зовсім позбавлена ввічливості. Грак навіть оком не моргнув на лайку дрібноти. Діловито підійшов до бублика і дзьобнув його. Але й довгий міцний дзьоб бублика не розколов. Грак задумався, горобці галасували, ніби кричали: «Спіймав облизня, Старий телепню!»
Тим часом грак злетів на паркан, посидів там з хвилину і знову опустився до бублика. Взяв його у дзьоб і кинув у найближчу калюжу. Зачекав, поки бублик набрякне у воді, пом'якшає, і з апетитом з'їв його.
Горобці від здивування аж оніміли. Грак важко змахнув великими крильми, описав дугу над подвір ям і опустився на своє звичне місце на" вербі. А вже звідти голосно крякнув. Мовляв, хто хоче їсти, той мусить метикувати...
Я стояв на балконі і був свідком цієї пригоди. Не раз чув я про кмітливість грачиних родичів — ворон. Вони можуть рахувати, відкривати защіпки на дверцятах, кидають у посудину камінці, щоб підняти у ній рівень води і напитися через вузьке горло. Граки, які живуть у неволі, навіть промовляють окремі слова. Але в природі грачиних здібностей ще не спостерігав. І ось поталанило.
(338слів) За С.Мацюцьким

Дай відповіді на запитання.

2. Що запримітили на асфальті пташки?

А сухарик

Б шматок хліба

В маленький бублик

3.Чому граки не відлітають у теплі краї

А їх дома добре годують

Б сильні морози трапляються рідко

В вони будують теплі гнізда

4. Куди кинув грак бублик ?

А У гніздо

Б У дупло

В У калюжу

5. Запиши власні приклади пташиної кмітливості.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.