Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Навчаємось за новим правописом: особливості розвитку мовної компетентності учнів і учениць
»
Взяти участь Всі події

урок - казка на тему "Множення і ділення натуральних чисел"

Математика

Для кого: 5 Клас

28.01.2022

102

4

0

Опис документу:

Урок - казка "Пан Коцький" на тему "Множення і ділення натуральних чисел"

Мета : Удосконалити навички множення і ділення натуральних чисел під час розв’язування вправ ; розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння аналізувати; виховувати культури математичних міркувань, самостійність, взаємоповагу.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТЕМА :Множення і ділення натуральних чисел. Розв’язування вправ

Мета : Удосконалити навички множення і ділення натуральних чисел під час розв’язування вправ ; розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння аналізувати; виховувати культури математичних міркувань, самостійність, взаємоповагу.





ПЛАН І ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

ІІ РОЗВЯЗУВАННЯ ВПРАВ

Вчитель : Діти, всі ви добре знаєте казку «Пан Коцький».Сьогодні я вас її пригадаю.

Жив собі господар і мав старого кота. Дуже йому набридло було вже , стільки раз не зайде – кіт спить. Одного разу господар вигнав його з дому :» Іди геть, ледарю, дармоїде, сплюху!»

На сметані весь запух

В ліс іди, там будеш спати!

Без кота не пропаду

Мишоловку заведу.

Залишив кіт господаря і пішов у ліс. От він мандрує, гуляє і думку гадає :

Чому, я старий став, чому я страждаю?

Чому в мене, Боже, ти силу забрав?

Я миші ловив би і горя не знав.

Коли назустріч Коцькому рухалася Лиска, капітан лісової поліції.Вона поспішала до курника і раптом побачила котика. Привіталася :

Добрий день, котику, куди йдеш?

Скажи мені правдоньку, де живеш?

Чи є в тебе волики, чи є лан?

Чи кріпак ти, котику, чи ти пан?



«Я Благородний пан.У мене було і смажене і варене, а я звичайний кіт.Нема мені де голову притулити «- каже кіт

« То ви той самий чоловік , якого я шукаю. Якщо відповісте на мої запитання, то візьму вас у свою хатку жити»

Запитання :

  1. Що означає число а помножити на число b?

  2. Чому дорівнює добуток будь-якого натурального числа на 0, на 1?

  3. Що означає розділити число а на число b?

  4. На яке число ділити не можна?

  5. Сформулюйте переставну і сполучну властивість множення.

Відповів пан Коцький на запитання і забрала його Лиска до себе. Вона на радощах призначила весілля.

Звірі зібрались на нараду : «Що будемо робити?» Порадилися дати йому в подарунок декілька завдань , перевірити як він знає математику?



Пан Коцький хоче одружитися і прийшов до нас по допомогу.

Перше завдання запропонувала білочка :

У Ніни було 160 горіхів. 18 горіхів вона залишила собі, а решту розділила між чотирма подругами порівну. Скільки горіхів Ніна дала кожній подрузі?

Зайчик запропонував друге завдання:

На пасовищі паслися телята, гуляли каченята.Ніг у телят 392, а лап у каченят на 94 менше, ніж ніг у телят. Скільки телят і скільки каченят паслося на пасовищі?

Настала черга кабана. Він запропонував:

1.Задачі- жарти :

1. Треба розділити 5 яблук між 5 дівчатами так, щоб одне залишилося у кошику

2. Мотоцикліст їхав до села. По дорозі він зустрів три легкових автомобілі і вантажівку. Скільки всього машин їхало до села?

3. Пара коней пробігла 20 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?



2. Виконати дії за схемою :









:5

225

*3

*10

::15

























Завдання від вовчика – братчика :

1.Поросята Ніф-Ніф, Нуф –Нуф бігли від Вовка до а. будиночку Наф – Нафа Вовку бігти до поросят (якщо вони стоять на місці) 4 хвилини.Поромята бігли до будиночку Наф – Нафа 6 хвилин.Вовк біжить у 2 рази бистріше, ніж поросятаЧи встигнуть поросята добігти до будиночку Наф – Нафа?

2. Зафарбувати пелюстки квітки з відповіддю 558 у червоний колір (самостійно)

2790 : 5

27046 : 32

1116: 2

140 :20













Завдання пану Коцькому від ведмедя :

  1. Щоб дійти до школи білочці треба пройти 280 км, а зайчику в 12 разів більше , а дім лисички розміщений на 470 км ближче , ніж дім зайчика. На якій відстані від школи живуть зайчик і лисичка?

  2. ГРА :

Якщо я буду говорити правильні твердження, всі піднімаєте руки вгору і плескаєте в долоні, якщо «ні» - руки опущені.

  1. Тиждень складається з 7 днів.

  2. 14*2=38

  3. 5000:100=500

  4. 44:4=11

  5. 4*125*0=0

  6. 1156 : 1 = 1157

  7. 5 тон = 500 кг

Зібралися звірі і вирішили , що пан Коцький гідний стати чоловіком Лисички.



Вчитель : Молодці діти! Ви допомогли Коцькому одружитися з Лисичкою. Мені сподобалося , як ви виконували всі завдання і допомогли Коцькому.



ІІІ.ПІДСУМКИ ТА ВИСНОВКИ.















Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Урок – казка на тему : Множення і ділення натуральних чисел. Розв’язування вправ
Слайд № 1

Урок – казка на тему : Множення і ділення натуральних чисел. Розв’язування вправ

На сметані весь запух В ліс іди, там будеш спати! Без кота не пропаду Мишоловку заведу.
Слайд № 2

На сметані весь запух В ліс іди, там будеш спати! Без кота не пропаду Мишоловку заведу.

Слайд № 3

Добрий день, котику, куди йдеш? Скажи мені правдоньку, де живеш? Чи є в тебе волики, чи є лан? Чи кріпак ти, котику, чи ти пан? «Я Благородний пан....
Слайд № 4

Добрий день, котику, куди йдеш? Скажи мені правдоньку, де живеш? Чи є в тебе волики, чи є лан? Чи кріпак ти, котику, чи ти пан? «Я Благородний пан.У мене було і смажене і варене, а я звичайний кіт.Нема мені де голову притулити «- каже кіт « То ви той самий чоловік , якого я шукаю. Якщо відповісте на мої запитання, то візьму вас у свою хатку жити»

Запитання : Що означає число а помножити на число b? Чому дорівнює добуток будь-якого натурального числа на 0, на 1? Що означає розділити число а н...
Слайд № 5

Запитання : Що означає число а помножити на число b? Чому дорівнює добуток будь-якого натурального числа на 0, на 1? Що означає розділити число а на число b? На яке число ділити не можна? Сформулюйте переставну і сполучну властивість множення.

Що будемо робити ?
Слайд № 6

Що будемо робити ?

У Ніни було 160 горіхів. 18 горіхів вона залишила собі, а решту розділила між чотирма подругами порівну. Скільки горіхів Ніна дала кожній подрузі?
Слайд № 7

У Ніни було 160 горіхів. 18 горіхів вона залишила собі, а решту розділила між чотирма подругами порівну. Скільки горіхів Ніна дала кожній подрузі?

На пасовищі паслися телята, гуляли каченята.Ніг у телят 392, а лап у каченят на 94 менше, ніж ніг у телят. Скільки телят і скільки каченят паслося ...
Слайд № 8

На пасовищі паслися телята, гуляли каченята.Ніг у телят 392, а лап у каченят на 94 менше, ніж ніг у телят. Скільки телят і скільки каченят паслося на пасовищі?

1.Задачі- жарти : 1. Треба розділити 5 яблук між 5 дівчатами так, щоб одне залишилося у кошику 2. Мотоцикліст їхав до села. По дорозі він зустрів т...
Слайд № 9

1.Задачі- жарти : 1. Треба розділити 5 яблук між 5 дівчатами так, щоб одне залишилося у кошику 2. Мотоцикліст їхав до села. По дорозі він зустрів три легкових автомобілі і вантажівку. Скільки всього машин їхало до села? 3. Пара коней пробігла 20 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?  

2. Виконати дії за схемою : 225 :15 :5 *10 *3
Слайд № 10

2. Виконати дії за схемою : 225 :15 :5 *10 *3

1.Поросята Ніф-Ніф, Нуф –Нуф бігли від Вовка до а. будиночку Наф – Нафа Вовку бігти до поросят (якщо вони стоять на місці) 4 хвилини.Поросята бігли...
Слайд № 11

1.Поросята Ніф-Ніф, Нуф –Нуф бігли від Вовка до а. будиночку Наф – Нафа Вовку бігти до поросят (якщо вони стоять на місці) 4 хвилини.Поросята бігли до будиночку Наф – Нафа 6 хвилин.Вовк біжить у 2 рази бистріше, ніж поросята.Чи встигнуть поросята добігти до будиночку Наф – Нафа?

Зафарбувати пелюстки квітки з відповіддю 558 у червоний колір (самостійно) 2790 : 5 27046 : 32 1116: 2 140:20
Слайд № 12

Зафарбувати пелюстки квітки з відповіддю 558 у червоний колір (самостійно) 2790 : 5 27046 : 32 1116: 2 140:20

Щоб дійти до школи білочці треба пройти 280 км, а зайчику в 12 разів більше , а дім лисички розміщений на 470 км ближче , ніж дім зайчика. На якій ...
Слайд № 13

Щоб дійти до школи білочці треба пройти 280 км, а зайчику в 12 разів більше , а дім лисички розміщений на 470 км ближче , ніж дім зайчика. На якій відстані від школи живуть зайчик і лисичка?

2.ГРА : Якщо я буду говорити правильні твердження, всі піднімаєте руки вгору і плескаєте в долоні, якщо «ні» - руки опущені. Тиждень складається з ...
Слайд № 14

2.ГРА : Якщо я буду говорити правильні твердження, всі піднімаєте руки вгору і плескаєте в долоні, якщо «ні» - руки опущені. Тиждень складається з 7 днів. 14*2=38 5000:100=500 44:4=11 4*125*0=0 1156 : 1 = 1157 5 тон = 500 кг

Зібралися звірі і вирішили , що пан Коцький гідний стати чоловіком Лисички.
Слайд № 15

Зібралися звірі і вирішили , що пан Коцький гідний стати чоловіком Лисички.

Покажіть свій настрій виразами на обличчях
Слайд № 16

Покажіть свій настрій виразами на обличчях

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.