Урок-гра у 5 класі "Множення натуральних чисел"

Опис документу:
Десь дуже-дуже далеко є країна натуральних чисел. Одного разу добра фея подарувала жителям цієї країни незвичайну чарівну квіточку, яка здатна була виконувати добрі побажання мешканців цієї країни. Та однієї ночі зла фея зачарувала квітку, пелюстки її почорніли, і вона вже не могла здійснювати бажання. Жителі країни просять п'ятикласників допомогти зняти злі чари з цієї квіточки. Отож, на допомогу у подорож до країни натуральних чисел вирушають дві команди: «Розумники" і "Юні математики".

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Мета: закріпити вміння та навики розв’язувати вправи на множення натуральних чисел.

Тип уроку: урок-гра

Обладнання: мультимедійна система (проектор, екран)

  1. Організаційний момент.

  1. Домашнє завдання на наступний урок: повторити п.16,17, виконати №446(3,4), №445, №423*.

  1. Вступна бесіда вчителя. Умови гри.

На останніх уроках ми вивчали «Множення натуральних чисел». Сьогодні ми повинні повторити закріпити вміння та навики виконувати вправи на множення натуральних чисел. ( Діти записують дату і тему уроку)

Але урок сьогодні буде не зовсім звичайний, це буде урок-гра.

Чи ви любите казки? Так ось послухайте казку. Десь дуже-дуже далеко є країна натуральних чисел. Там живуть різні мешканці, і, звичайно ж, натуральні числа. Одного разу добра фея подарувала жителям цієї країни незвичайну красиву чарівну квіточку. Її пелюстки сяяли всіма кольорами райдуги, і ця квіточка здатна була виконувати добрі побажання мешканців цієї країни. Та однієї ночі зла фея захотіла викрасти цю квітку, це їй не вдалося, і тоді вона зачарувала квіточку, пелюстки її почорніли, і квіточка вже не могла здійснювати бажання. Вчора я отримала листа, в якому жителі країни натуральних чисел просять вас допомогти зняти злі чари з цієї квіточки. Чи допоможемо ми ? Отож, у подорож до країни натуральних чисел вирушають дві команди: «Розумники» і «Юні математики». Під час подорожі ці команди будуть змагатись. За кожну правильну відповідь будуть заробляти 1 бал, за неточну відповідь – 0,5 бала. В кінці подорожі ми визначимо переможця.

  1. Як потрапити у країну.

Отож, ми наближаємось до воріт цієї незвичайної країни. Але що це? На воротях великий замок, нас не впускають ( слайд) . А біля воріт лежить якийсь конверт. Прочитаємо, що в ньому. А в ньому лист, в якому написано, що якщо ви дасте правильні відповіді на запитання, то нас пустять у цю країну ( по 3 запитання кожній команді)

  • Як називаються компоненти дії множення?

  • Подайте у вигляді добутку: 2015+ +2015 +2015

  • Чому дорівнює добуток множників, якщо один із них дорівнює 0?

  • Чому дорівнює добуток двох множників, якщо один із них дорівнює 1?

  • Як можна у вигляді суми записати вираз 3x ?

  • Яку властивість виражає ця рівність а • в = в • а? Сформулюйте цю властивість.

  1. Пелюстка 1. Усний рахунок.

  • І так, ми потрапили в країну натуральних чисел і знайшли цю квіточку. Щоб зняти з неї злі чари, ви повинні виконати завдання, які скриті під кожною пелюсточкою. Наприклад, зараз ми побачимо, яке завдання під пелюсткою №1 ( слайд : обчислити усно)

Отже, ми зняли злі чари із однієї пелюсточки, і вона відновила свій колір – червоний.

  1. Пелюстка 5. Математична естафета.

Учні обох команд одночасно по черзі один за одним виходять до дошки і виконують приклади на множення. Яка команда швидше і правильніше виконає завдання, та отримує більше балів.

    • Отже, ми зняли злі чари іще з однієї пелюсточки, і вона відновила свій колір – голубий.

    • А тепер капітани команд самі вибирають пелюсточку для своєї команди, щоб виконати завдання .

  1. Пелюстка 2.Знайти значення виразу із змінною.

Отже, ми зняли злі чари іще з однієї пелюсточки, і вона відновила свій колір – помаранчевий.

  1. Пелюстка 3.Задача.

Отже, ми зняли злі чари іще з однієї пелюсточки, і вона відновила свій колір – жовтий.

.

  1. Пелюстка 4. Розшифрувати прізвище англійського вченого.

Відповідь: Оутред.

Отже, ми зняли злі чари іще з однієї пелюсточки, і вона відновила свій колір – зелений.

Короткі історичні відомості:

  1. Пелюстка 6. Логічна вправа.

На двох пелюстках знайти невідомі числа, знайшовши відповідну закономірність.

Отже, ми зняли злі чари іще з однієї пелюсточки, і вона відновила свій колір – синій.

  1. Пелюстка 7. Знайти значення виразу.

Отже, ми зняли злі чари іще з однієї пелюсточки, і вона відновила свій колір – фіолетовий.

  1. Підсумок уроку.

-Отже, з вашою допомогою квіточка знову засяяла всіма кольорами райдуги і вона тепер, дякуючи вам, може виконувати добрі побажання.

Підраховується загальна сума балів у кожної команди, визначається команда-переможець.

Виставляються оцінки учасникам гри.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Домашнє завдання Повторити п. 16, виконати №405(2), №409. На високий рівень: №416* (1, 2).
Слайд № 1

Домашнє завдання Повторити п. 16, виконати №405(2), №409. На високий рівень: №416* (1, 2).

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Як називаються компоненти дії множення? Подайте у вигляді добутку: 2015+ +2015 +2015 Чому дорівнює добуток множників, якщо один із них дорівнює 0? ...
Слайд № 10

Як називаються компоненти дії множення? Подайте у вигляді добутку: 2015+ +2015 +2015 Чому дорівнює добуток множників, якщо один із них дорівнює 0? Чому дорівнює добуток двох множників, якщо один із них дорівнює 1? Як можна у вигляді суми записати вираз 3x ? Яку властивість виражає ця рівність а • в = в • а? Сформулюйте цю властивість.

Слайд № 11

1 2 3 4 5 6 7
Слайд № 12

1 2 3 4 5 6 7

23500 2400 420 27000
Слайд № 13

23500 2400 420 27000

Задача 1 : Мотоцикліст їде зі швидкістю 55 км/год. Яку відстань він проїде за 3 год? Задача 2 : Кілограм печива коштує 28 грн. Скільки треба заплат...
Слайд № 14

Задача 1 : Мотоцикліст їде зі швидкістю 55 км/год. Яку відстань він проїде за 3 год? Задача 2 : Кілограм печива коштує 28 грн. Скільки треба заплатити за 4 кг печива? 165 км 112 грн

405∙68 + 3200∙96
Слайд № 15

405∙68 + 3200∙96

Слайд № 16

Слайд № 17

Мальвіна дала мені 500 грн і попросила мене купити 2кг цукерок по 77грн за кілограм і 3кг винограду по 38грн за кілограм, і сказала, щоб я не забув...
Слайд № 18

Мальвіна дала мені 500 грн і попросила мене купити 2кг цукерок по 77грн за кілограм і 3кг винограду по 38грн за кілограм, і сказала, щоб я не забувся про здачу. А скільки мені повинні дати здачі, я не знаю. Допоможіть мені!!!

Розшифрувати прізвище англійського вченого математика, який вперше застосував знак множення “х” 1) 35 ∙ 4 2) 1235 ∙ 2 ∙ 0 3) 68 ∙ 205 4) 50 ∙ 48 ∙ ...
Слайд № 19

Розшифрувати прізвище англійського вченого математика, який вперше застосував знак множення “х” 1) 35 ∙ 4 2) 1235 ∙ 2 ∙ 0 3) 68 ∙ 205 4) 50 ∙ 48 ∙ 2 5) 100 ∙ 30 ∙ 10 6)18 ∙ 5 ∙ 4

Вільям Оутред (1575 — 1660) Вперше знак множення «х » застосував англійський математик Вільям Оутред (1575 — 1660) у 1631 році * *
Слайд № 20

Вільям Оутред (1575 — 1660) Вперше знак множення «х » застосував англійський математик Вільям Оутред (1575 — 1660) у 1631 році * *

Готфрід Лейбніц (1646—1716) У 1698 році, видатний німецький математик Готфрід Лейбніц ввів знак множення « • ». У XVII столітті саме цей знак став ...
Слайд № 21

Готфрід Лейбніц (1646—1716) У 1698 році, видатний німецький математик Готфрід Лейбніц ввів знак множення « • ». У XVII столітті саме цей знак став загально- прийнятим для позначення дії множення. Г.Лейбницем був запропонований і знак « : » як символ ділення. * *

Слайд № 22

Слайд № 23

Слайд № 24

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
2
міс.
2
4
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!