Матеріал:

Урок - гра "Станції Дружби".

docx
20.02.2022
63 1
4 Клас

1181

0

151

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Мета: розширити і поглибити поняття: друг, дружба; дати уявлення про те, як вибирати друзів; називати ознаки справжнього друга;

виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів, чемне ставлення учнів одне до одного;

сприяти створенню дружнього дитячого колективу.

Обладнання: карта квесту-гри, завдання кожної стежки квесту-гри, малюнок «Дерево без коріння» (для кожного), наочний матеріал, мікрофон, музичне оформлення.

Основні поняття: друг, дружба, ознаки дружби, дружні стосунки.

Очікувані результати:

  1. мати уявлення про вибір друзів;

  2. називати ознаки справжнього друга;

  3. вміти обґрунтовувати важливість дружніх стосунків з однолітками.

Форма проведення:

квест-гра

Перебіг заходу

І. Вступна частина

1.1. Вступне слово вчителя.

1.2. Гра «Передай по колу посмішку».

1.3. Посвята в третьокласники(вручення емблем).

1.4.Фото на згадку.

1.5. Оголошення теми та мети квесту-гри, станції гри,карта квесту.

1.6. Очікування

ІІ. Основна частина

Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»

Якщо відповідь про вас, промовляєм хором враз:

«Це все я, це все я, це мій кращий друг і я»

Якщо ні-то мовчимо і тихенько сидимо.

А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонечку всміхався?

Хто веселий і бадьорий кожен день іде до школи?

Хто з вас працею своєю прикрашає дім і клас?

Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?

Хто уміє берегти ручки, зошити й книжки?

А хто граючи в футбол у вікно заб’є нам гол?

Хто веселу вдачу має і усім допомагає?

Вчитель. Відповіли ви чудово, отже, вирушаємо в дорогу.

Тож, які ще ознаки дружби ми з вами взнаємо виконавши наступні завдання кожної станції квесту-гри. За правильне виконання ми отримаємо ознаки дружби і складемо слово.

1 станція. Мозковий штурм «Дружба – це …»

Вчитель. Діти, скажіть , що ж таке «дружба»? (відповіді дітей)

Характерно, що справжніх друзів у людини звичайно мало. Багато друзів тільки у того, хто користується друзями: чим більше друзів, тим більше вигоди. Такі «друзі» здебільшого тимчасові.

Справжніх друзів пов’язує велика повага один до одного,розуміння, взаємодопомога,щирість та неймовірні пригоди.

Отже,

Дружба – це близькі стосунки, засновані на взаємній допомозі, спільності інтересів, смаків, поглядів.(читають діти)

Гра «Хто з ким дружить?»

(Робота в групах,ділимо на 2 групи жовтих і синіх,пов*язуємо стрічки,кожній групі даємо карточки з казковими героями. За часом 1 хв потрібно знайти пару-хто з ким дружитьі відгадати назву героїв? Перші знайдені пари беруться за руки і піднімають їх вгору. Далі озвучуємо пару героїв)

Ведучий. Давайте пограємо в гру «Хто з ким дружить?» . Але спочатку розділимось по групам-жовтих і синіх. У кожного з вас на руці є кольорова стрічка. Об’єднайтесь за кольорами.

Завдання. Складіть пари друзів.( Малюнки на картках).

Чіп - Дейл,

Вінні - Пух - П'ятачок,

Малюк - Карлсон,

крокодил Гена - Чебурашка,

Буратіно - Мальвіна,

Дім Дімич-Нолик,

Колько -Кося.

(взаємоперевірка)

(після виконання завдання отримують ознаку «Радість»)

2 станція Математична

Вчитель. А на цій станції ми трішки зробимо вправи на логіку.

Перед грою ми проведемо математичну розминку на цікаві запитання. Будьте уважні…

Завдання.

1. Скільки гусей паслось на лузі, якщо у них 6 лап (3)

2. Пара коней пробігла 20 км. Скільки пробіг кожен кінь ? (20 км)

3. Що стоїть між числами 4 і 6 ? (5)

4. У квартирі було 3 кімнати. З однієї зробили 2. Скільки кімнат стало? (4)

5. В отарі 100 овець. Усі крім 9, втекли. Скільки залишилось? (9)

6. З-за куща стирчить 10 вушок. Там сховалися зайчики. Скільки зайчиків? (5)

7. Зменшуване, від'ємник, різниця. Яка дія? (віднімання)

8.Скільки кутів має шестикутник? (6)

9. Біля будинку ростуть дві липи, дві яблуні, дві сливи. Скільки фруктових дерев росте біля будинку? (4 дерева)

10. Під яким кущем сидить заєць під час дощу? (під мокрим)

Вчитель. А зараз ми пограємо з вами у математичне лото. Тут потрібні знання за 2 клас,а саме таблиці множення. Складіть за результатами прикладів з маленьких пазлів картинку. Всі картинки будуть на тему «Незабутні літні канікули». Ви шукаєте відповідь до прикладу і приклеюєте частинку пазла. В результаті у вас вийде цікавий сюжет.

(після виконання завдання отримують ознаку «Багатство»)

3 станція Біблійна

Вчитель. А на цій станції ми поринемо з вами до біблійних історій.

Пригадайте про доброго, трудолюбивого і милосердного героя Ноя. В його ковчезі всі тваринки були дружні, миролюбиві – все виконували злагоджено.

Ми зібрали у головоломці основні слова з цієї історії, на англійській мові. Але їх потрібно відшукати. Слова – підказки ви маєте знайти і обвести кольоровими олівцями.

Так Бог спас тих людей, які Його слухались і правильно чинили, не грішили. Тому і нам ПОТРІБНО СЛУХАТИСЬ БОГА, БО САМЕ ТАКИХ ЛЮДЕЙ БОГ БЕРЕЖЕ.

А що означає слухатись Бога ?

Це означає, що потрібно любити Його і любити також людей, мати лише добрі гарні вчинки, не бути жадібними, хвалькуватими, пихатими, лінивими, не ображатись і не злитись. Адже Бог дуже-дуже любить нас.

Давайте будемо про це завжди пам’ятати і не засмучувати Його не тільки своїми діями, а навіть думками, і тоді Він буде нас завжди берегти, як вберіг Ноя та його сім’ю.

(після виконання завдання отримують ознаку «Добро»)

4 станція Спортивна

Ведучий. А зараз ми трішки розімнемося і позмагаємося. А чи знаєте ви….

Вікторина :

  1. Де зародилися Олімпійські ігри? а) у Росії, б) в Англії, в) у Греції.

( Греції) ;

  1. Чим нагороджували переможців Олімпійських ігор? а) виноградною лозою, б) букетами квітів, в) вінками з гілок оливи. ( вінок з оливи );

  2. Ранкова гігієнічна гімнастика починається з: а) нахилів, б) потягування, в) стрибків. ( потягування) ;

  3. До природних засобів загартовування відносяться: а) сонце, повітря, вода, б) дощ та сніг, в) фізичні вправи.( сонце, повітря, вода );

  4. Яким інструментом користується спортивний суддя? (Свисток).

  5. Як називається початок шляху до фінішу? (Старт) .

Далі ми проведемо з вами естафети .

  1. Естафета з м’ячами (передача м*яча різними способами-над головою,поміж ніжками на відстані один від одного)

  2. Біг з перешкодами (стрибаючи до круга,тримати мяч затиснутим у колінах,повертатися без мяча-інший учасник навпаки,біжить до мяча,а повертається з мячем,затиснутим у колінах)

  3. Попади у ціль (закинути м*яч у кільце круга)

Вчитель. А ще ми повинні бережливо ставитись до свого здоров*я.

Мити руки з милом, носити захисні маски в громадських місцях, дотримуватися особистої гігієни,користуватися антибактеріальними серветками.

(після виконання завдання отримують ознаку «Активність)

5 станція Природнича.

Вікторина « Чи знаєш ти?»

  1. Найменший птах України. (корольок)
    ● Чому сови полюють уночі? (Вони дуже добре бачать у темряві)
    ● Яка пташка може сидіти вниз головою? (синичка)
    ● Який птах усе своє життя перебуває поблизу людської оселі й улітку, й узимку?(горобець)

  2. Для цього річкового будівельника його хвіст – і кермо, і весло. А ще в ньому він накопичує жир на зиму (бобер )

  3. Яка нитка у природі найтонкіша ( павутина)

  4. Найбільша риба,яка живе в прісних водоймах? (сом)

  5. Яку пташку називають білобока? (сорока )

  6. Квітка,яку називають королевою полів? (ромашка)

  7. Квітка лугів, схожа на сонце? ( кульбабка)

  8. В якому лісі немає хвої ? ( у листяному)

  9. Найміцніше дерево ( дуб )

Ведучий. Відгадайте загадки про друзів наших менших. І за правильну відповідь отримайте головні атрибути наступної станції.

  1. По полю, по лісу гасає,
    Овечок хапає та всіх лякає. (Вовк)

  2. Я маленький, я пухнастий, Попелястий,волохатий.
    Я стрибаю, я тікаю, Дуже куций хвостик маю. (Заєць)

  3. В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має.
    Їй на місці не сидиться. Як зовуть її?.. (Лисиця)

  4. Хоч у нього шуба є, Та як холод настає,
    Він тоді не їсть, не п'є, І не ходить, не гуляє,
    А у лігво спать лягає. (Ведмідь)

  5. Хоч не шию я ніколи,
    Та голок завжди доволі. (Їжак)

  6. Тварина рогата
    І рогів багато. (Олень)

  7. Якось я лісочком брів, Звіра дивного зустрів.
    Головою звір трясе, На ній дерево несе.
    Що за диво? Де взялось? Чудо-звір цей, Мабуть... (лось).

  8. У лісі блукає, Голови не піднімає,
    Жолуді збирає. (Дикий кабан)

  9. Не стулить ні на мить очей — Вночі полює на мишей,
    Зате удень відпочива, Ні, це не кішка, це... (Сова).

  10. Що за птичка? Сама невеличка,
    Має білі щічки, Сірі лапки, синю шапку,
    Фартушок жовтенький, Голосок тоненький.
    Та ця ж птичка-невеличка Називається... (Синичка).

(після виконання завдання отримують ознаку «Увага» та конверт з шаблонами листочків)

6 станція Мистецька.

Вправа «Дерево дружби»

Ведучий. Наше дерево потрібно прикрасити. Щоб воно було розкішним,осіннім.

Відгадуючи загадки,ви отримали листочки,якими і прикрасите наше дерево. Роздати дітям малюнок з зображенням дерева без листочків.

Завдання:

- Розмалювати кожному свій листочок і прикрасити дерево дружби.

Вчитель. Як же почуває себе дерево? Так само почуває себе людина у якої багато друзів.

(після виконання завдання отримують ознаку «Життя»)

Складаємо ознаки дружби:

Вчитель. Які ви молодці, виконали всі завдання квесту. Тож давайте зачитаємо, які ознаки дружби ми отримали

Д – добро

Р – радість

У – увага

Ж – життя

Б – багатство

А – активність

ІІІ. Заключна частина

Вчитель. Ось і підійшла до кінця квест-гра «Станціями дружби»

- Чи є у вас друзі?

- Кого ви можете назвати своїм другом?

- З ким би ви хотіли дружити?

Завершення квесту-гри. Вправа «Давайте дружно жити».

Беручись за руки всі тричі промовляють слова: « Давайте дружно жити і нашою дружбою дорожити.» Перший раз на місці, другий - підійшли ближче і обнялися, третій – ще ближче.

Рефлексія

  1. Плещуть в долоньки всі присутні;

  2. Тільки дівчатка;

  3. Тільки ті, хто любить смачно поїсти;

  4. Тільки ті, хто запізнюється на уроки;

  5. Тільки ті, хто добре навчається;

  6. Тільки ті, хто не любить канікули;

  7. Тільки ті, хто любить солодощі;

  8. Тільки ті, кому подобається грати в футбол;

  9. Тільки ті, у кого чудовий настрій.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

+Показати ще (18)

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

0.
docx
731,9 Кб
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Дидактична гра "Дружба - так чи ні?"

docx
Дидактична гра "Дружба - так чи ні?"

1461

Аватар профіля Козачкова Аліна Вікторівна
Гра
3—6 років та 1—2 клас

40 грн

Презентація "Академія Супергероїв Дружби" до Уроку Турботи "Гра для всіх"

pptx
Презентація "Академія Супергероїв Дружби" до Уроку Турботи "Гра для всіх"

73

Аватар профіля Макаренко Юлія Петрівна
Виховна робота
1—6 клас

25 грн

Дидактична гра "Дружба єднає нас"

pdf
Дидактична гра "Дружба єднає нас"

1327

Аватар профіля Волошина Світлана Вікторівна
Дидактичні матеріали
4—6 років та 1—4 клас

41 грн

Картки-бешкетунці — гра для першачків, яка заряджає дружбою з першого уроку!

pdf
Картки-бешкетунці — гра для першачків, яка заряджає дружбою з першого уроку!

511

Аватар профіля Шишова Волошина Оксана Ігорівна
Початкова освіта
1 клас

33 грн

Заняття з елементами гри "Дружба vs Булінг"

zip
Заняття з елементами гри "Дружба vs Булінг"

269

Аватар профіля Сандул Яна Олександрівна
Психологія
1—4 клас

33 грн

Урок-подорож "Станція "Канікули". Старт!"

zip
Урок-подорож "Станція "Канікули". Старт!"

140

Аватар профіля Герасименко Віта Леонідівна
Різне
2—5 клас

50 грн
