• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Інформатика
  • Урок гра " Морський бій" +Тематичне оцінювання з тем : « Інформаційні технології в суспільстві», «Мережеві технології», комп'ютерні презентації».

Урок гра " Морський бій" +Тематичне оцінювання з тем : « Інформаційні технології в суспільстві», «Мережеві технології», комп'ютерні презентації».

Опис документу:
закріплення навичок роботи з комп’ютером та основних пристроїв ПК; проконтролювати рівень засвоєння ма¬теріалу з тем: « Інформаційні технології в суспільстві», «Мережеві технології», комп'ютерні презентації». вдосконалення навичок самостійної роботи; розвиток уваги, орієнтованість на розв’язання конкретних проблем й одержання чітких відповідей на питання;перевага короткострокових варіантів роботи; ро¬бота в команді;виховання пізнавальних потреб, інтересу до предмета;виховання дисциплінов

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тематичне оцінювання з тем :

« Інформаційні технології в суспільстві», «Мережеві технології», комп'ютерні презентації».

гра «Морський бій»

Мета:

навчальна:

  • закріплення навичок роботи з комп’ютером та основних пристроїв ПК;

  • проконтролювати рівень засвоєння матеріалу з тем: « Інформаційні технології в суспільстві», «Мережеві технології», комп'ютерні презентації».

розвивальна:

  • вдосконалення навичок самостійної роботи;

  • розвиток уваги, орієнтованість на розв’язання конкретних проблем й одержання чітких відповідей на питання;

  • перевага короткострокових варіантів роботи; робота в команді;

виховна:

  • виховання пізнавальних потреб, інтересу до предмета;

  • виховання дисциплінованості;

  • контроль за ТБ, за правильною поставою.

Обладнання: гральне поле; таблиці для команд-учасниць; таблиця для обліку балів; пам’ятки для учнів.

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

Учні об’єднуються у дві команди, добирають назви (Наприклад, «Супербайт», «Військово-морські хакери»). Обирають капітанів.

Повідомлення правил гри

  1. На полі вчителя розташовані кораблі двох кольорів, а також складені питання, що контролюють певну клітинку (рис. 1). Всі кораблі «однопалубні» (розміщені на одній клітинці).

15

5

15

10

5

10

10

5

5

15

5

10

10

15

5

15

15

10

10

5

5

15

10

15

5

10

10

5

6

5

4

3

2

1

А б в г д е

Кожна команда одержує табличку з розташуванням її кораблів . Координати «чужих» кораблів гравцям не відомі

  1. Команду, яка починає гру, визначає конкурс капітанів Команда називає координати свого «пострілу». Якщо на відповідній клітинці є корабель, то ця команда одержує 15 балів і продовжує свої «постріли». Якщо в зазначеній клітинці немає корабля, вчитель пропонує команді питання, яке зазначене в цій клітині. У випадку правильної відповіді команда одержує відповідну кількість балів. За будь-якої відповіді хід переходить команді-суперниці.

На обдумування команді дається від 30 с до 1 хв (для питань, складністю 5 і 10) або 1-2 хв (для питань, складністю 15)

  1. Набрані бали виводить на табло спеціально призначений учень.

  2. Гра триває доти, доки всі кораблі однієї з команд будуть «потоплені». Перемагає та команда, яка набрала максимальну суму балів.

Якщо після «знищення» всіх кораблів неможливо остаточно визначити переможця або команди бажають продовжити гру з метою змінити результат «двобою», то командам пропонується «знешкодити» декілька мін. Міни не розташовуються на «полі бою». Міни — це питання {додаток), за правильну відповідь на які дається по два бали, а за неправильну — віднімається один бал або із гри виходить учасник, який дав неправильну відповідь.

  1. Застосування вмінь та навичок

З правилами ви ознайомилися, а тепер треба визначитися, яка команда першою розпочинатиме бій. Тож проведемо жеребкування.

  1. балів

Яка програма використовується для створення презентацій?

Фрагмент презентації, в межах якого виконується робота над її обєктами це…

З чого складається презентація?

Як виділити об'єкт?

Розкажіть послідовність дій для створення папки.

Укажіть пристрої інформаційної системи, що використовуються для введення даних.

Як створити слайд?

Сервіс, призначений для перегляду карт і супутникових знімків усього світу, називається…

Стою з дискетою й гадаю,

Де їй місце? Я не знаю.

10 балів

Розставте у відповідності

А) 1)Поле «Час слайду»;

Б) 2) Кнопка назад;

В) 3) Кнопка далі;

Г) 4) Індикатор «Час презентації»;

Д) 5) Кнопка пауза.

Поставте у відповідність назвам клавіш їхні призначення.

А) Ctrl, Alt

1) клавіша видалення символа ліворуч від курсора

Б) Enter

2) клавіша видалення символа праворуч від курсора

В) Tab

3) клавіші керування, використовуються для зміни призначення

інших клавіш

Г) Backspace

4) клавіша введення команди

Д) Del

5) клавіша табуляції, призначена для

переміщення текстового курсора на декілька позицій вправо

Як вставити малюнок в слайд?

Вкажіть правильну послідовність етапів створення якісної презентації

    1. Складання плану

    2. Пошук матеріалів

    3. Визначення мети

    4. Створення презентації

Щоб у мережі можна було обмінюватися повідомленнями, кожний комп’ютер отримує унікальну адресу, що називається…

Як називається результат інтелектуальної діяльності та засоби індивідуалізації, які охороняються законом?

Інформатика – це наука…

Виділяють такі етапи розвитку інформаційних технологій:

  1. Ручний

  2. Механічний

  3. Фізичний

  4. Електричний

  5. Електронний

Це слово використовується в інформатиці і стосовно автомобіля. В інформатиці ним називають кнопку на робочому столі Windows, в автомобілі — процес запуску двигуна. Назвіть це слово.

Переставте літери в слові грапорма й отримаєте слово, що пов’язане з інформатикою.

Укажіть основні складові комп'ютера.

15 балів

Назвіть етапи створення комп’ютерної презентації.

Чому можна відновити видалений файл? Як це зробити?

Комп’ютерна мережа це - .....

а) мережа, доступ до якої має окрема людина або декілька людей, об’єднує власні електронні пристрої користувачів

б) сукупність комп’ютерів і других пристроїв, об’єднаних каналами передачі даних.

в) мережа, в якій апаратні і інформаційні ресурси є загальнодоступними, хоча права доступу до ресурсів можуть різнитися для різних користувачів

Виберіть правильні рекомендації для створення якісної презентації:

  1. Кожен слайд відображає одну думку

  2. Заголовки слайдів короткі

  3. Пояснення широкі і об’ємні, складаються зі складних речень

  4. Яскраві слайди привертають увагу.

  5. Тло нейтральне.

Назвіть види оптичних дисків, з яких можна видаляти дані та на які можна багато разів записувати дані.

Установіть відповідність між термінами та їхніми означеннями.

А) дисплей

1) пристрій виведення, який управляє рухом одного чи кількох олівців для нанесення ліній на аркуш паперу

Б) плотер

2) пристрій для введення звукової інформації

В) принтер

3) пристрій для введення текстових і цифрових повідомлень

Г) мікрофон

4) пристрій виведення повідомлень, який працює за принципом телевізора

Д) клавіатура

5) друкуючий пристрій

Як перейти до показу вбудованих об’єктів на слайді?

Задзвонив , коли на годиннику було . Я якраз писав . Це подзвонив . Він попросив дати почитати. Я йому кажу: «Сідай краще до , встанови і працюй з ».

8

1

2

3

4

7

5

6

1. З телевізором – два брати,

Та для різних справ, малята

Як комп’ютера вмикаємо,

То на нього поглядаємо.

2. На килимку живе, довгий хвостик має.

3. Ох і радість, ох і сміх!

Із коробки вилізає

Текст на подив для усіх.

4. Дощечка біля екрана,

Буквам-кнопкам вона мама.

Ох, розумна натура!

Що це? Це…

5. Всесвітня мережа, або павутина.

Знайдеш у ній все –

Про людей, про машини.

Відкриє вона тобі свій секрет!

А зветься вона, знаєш ти, …

6. Хто підкаже, де читати,

Де листа почать писати?

Хто хазяйка монітора?

Та це ж рисочка …

7. Програми треба поновить –

Комп’ютер буде довго жить,

А щоб життя його не збилось,

Не допускай до нього …

8. Може він порахувати,

Поспівати, почитати.

Може в різні ігри грати.

Самим кращим другом стати.

ДОДАТОК

Питання-міни

  1. Як додати звукові ефекти до текстових та графічних об'єктів презентації.

  2. Як додавати до презентації об’єкти: слайди, текстові написи, списки, зображення, схеми, діаграми.

  3. Як людина сприймає інформацію?

  4. Як додати малюнок до слайда?

  5. Класифікації комп’ютерних мереж.

  6. Що таке інформаційна система?

  7. Назвіть класи інформаційних систем?

  8. Як додавати до презентації звук і відео?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Особливі діти в закладі освіти: характеристика нозологій, педагогічні підходи»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн