урок " Гострий зір"

Фізична культура

Для кого: 1 Клас

04.02.2019

1146

0

0

Опис документу:
Формування предметних компетентностей щодо профілактики порушень гостроти зору; розвивати інтерес до виконання відповідних вправ; формувати в учнів мотивацію дбайливого ставлення до органів зору; сприяти усвідомленню здоров'я як вищої життєвої цінності, навчати продуктивно працювати з різними партнерами у групі.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Клас: 4

Тема: Інтегрований урок з інтерактивними методами навчання.

Предмети: Фізична культура: «Спортивний клуб Фізкультуркіна» «Гострий зір». Основи здоров'я «Щоб очі добре бачили».

Практична робота. Комплекс вправ для очей.

Мета: формування предметних компетентностей: сприяти формуванню в учнів потреби у дотриманні санітарно-гігієнічних правил щодо профілактики порушень гостроти зору; розвивати інтерес до виконання відповідних вправ; формувати в учнів мотивацію дбайливого ставлення до органів зору; сприяти розвитку бажання пропагувати здоровий спосіб життя у своїй родині; формування ключових компетентностей: вміння вчитися: планувати свої дії, доводити роботу до кінця, самоорганізовуватися до навчальної діяльності; здоров’язбережувальної: сприяти усвідомленню здоров'я як вищої життєвої цінності, розумінню взаємозв’язку з природним і соціальним середовищем;

соціальної: навчати продуктивно працювати з різними партнерами у групі.

Обладнання і матеріали: оформлення дошки : фото Фізкультуркіна, план зустрічі, народна мудрість «Хто про очі дбає, той горя не знає», ватман;

для вчителя: кубик «настрою», квитки членів клубу Фізкультуркіна, фото рисі, клей, хусточка, відеоролик гри «Дартс»; для учнів: набір для гри «Морський бій», зошит «Спортивний клуб Фізкультуркіна» , пазли-підказки, підручник «Основи здоров'я», люстерка по кількості учнів, 2 набори гри «Дартс».

Місце проведення: спортивний зал

Орієнтовний план уроку

Вступна частина

5 хв

Основна частина

20 хв

Виконання вправ

10 хв

Заключна частина

5 хв

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Вправи для психологічного настроювання учнів.

Гра-імітація «Кубик настрою». (З різних боків кубика – смайлик із зображенням усмішки: насупленого обличчя, злого виразу обличчя. радісного, здивованого і т. д. Учні передають кубик і відтворюють те, що зображено на смайлику.)



Любі хлопчики й дівчатка!

Будьте чемні, вправні, дужі,

До науки не байдужі,

Тож навчайтеся завзято,

І здоров'я вам багато!

2. Вправа «Очікування»

- Від сьогоднішнього уроку я очікую …

ІІ. Основна частина.

  • Сьогоднішня наша зустріч проходить у спортивному клубі Фізкультуркіна. Але потрапити до нього зможе лише той, хто отримає квиток. Розшифруєте закодоване слово - отримаєте квиток до клубу.

  1. Інтерактивний метод «Морський бій».

( Учитель пропонує учням, скориставшись таблицею, визначити ключове слово уроку, що зашифроване за допомогою цифр і літер.

Завдання: розшифрувати це слово і оголосити тему урок.

Б7, И3, З2 (очі)


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

а

і

а

б

в

г

д

в

ж

з

и

б

ї

й

к

л

м

н

о

п

с

и

в

с

т

у

ф

х

ц

ч

ш

щ

ь

г

ю

я

й

ц

у

к

е

н

г

ш

д

щ

з

х

ї

р

ф

і

в

а

а

е

п

р

о

л

д

ж

є

я

ч

с

є

м

а

и

т

ь

б

ю

и

ц

у

ж

к

е

н

г

ш

щ

з

х

и

ї

з

ф

і

в

а

н

п

р

о

л

д

и

є

я

ч

с

м

и

т

ь

б

ю



  • Так це очі. (Учні отримують квитки) Вітаю вас, діти, ви молодці.

  1. Інтерактивний метод «Мозкова атака».

  • Чим є для людини очі? (Органи зору)

  1. Повідомлення теми уроку.

Очі – справжній скарб людини.

З ними ми кожної днини

Пізнаємо світ навколо,

Бачимо небо, річку, поле,

Птахів радісний політ,

Фарб яскравих дивосвіт.

Сьогодні ми поговоримо про те, як дбати про органи зору, яких саме санітарно-гігієнічних правил потрібно дотримуватися, щоб уникнути порушень гостроти зору.

  1. Гра «Уяви, що …» (Вчитель по черзі викликає декілька учнів і пропонує їм виконати певні завдання із зав’язаними очима. )

  • Прочитати запропонований текст.

  • Написати на дошці «Очі – справжній скарб людини».

  • Яка погода за вікном?

  • Розкажи, який портфель у твого сусіда.

  • Що я тримаю в руці?

  • Потисни руку своєму товаришу.

  • Який висновок ми можемо зробити?

Висновок. Очі - головний помічник людини. вони допомагають бачити все, що є навкруги. Упізнають і розрізняють предмети, їхній колір, форму, розмір.

Цікаво знати! (Фото рисі)

Рись. За гостротою зору з цим звіром може конкурувати лише сокіл та орел. Навіть за суцільної темряви хижак полює так само впевнено, як і білого дня.

  1. Інформ-дайджест .

  • У житті людини зір відіграє важливу роль. Як відомо, крізь очі надходить більшість інформації з навколишнього світу. Людина розрізняє приблизно 150 видів кольорів.

Щоб зберегти гострий зір на довгі роки, необхідно берегти його змолоду. Надмірні зорові навантаження здатні швидко зіпсувати навіть ідеальний від природи зір. Похвалитися абсолютно зоровими очима зможе не кожен через низку причин.

Інтерактивний метод «Проблемне запитання».

  • Як ви думаєте, з яких причин може зіпсуватися наш зір? (Відповіді учнів)

  • Люди навчилися сьогодні лікувати найтяжчі хвороби. Якщо потрібно , лікарі навіть можуть замінити людині її хворе серце на штучне. А ось очі замінити нічим не можна. І, напевно, ще довго вчені не зможуть цього зробити, адже наше око має набагато складнішу будову, ніж найсучасніший комп’ютер.

  • Природа попіклувалась про те, щоб уберегти наші очі. Погляньте у люстерко. Як ви гадаєте, що саме захищає наші очі від багатьох неприємностей? (Відповіді учнів)

  • Дійсно, брови не дають поту потрапляти в очі, а вії захищають їх від пилу. І моргаємо ми, виявляється, недарма – коли наша повіка рухається, вона очищає поверхню ока від найдрібнішого пилу.

  • Як зберегти гострий зір на все життя, щоб ніколи не довелося приміряти окуляри? Вчені Гарвардського університету дають чотири важливих поради, дотримуючись яких, ви зможете зміцнити свій зір і зберегти його на довгі роки.

  • Про які поради йде мова ми дізнаємося , якщо кожна група учнів правильно складе пазли.

Робота в групах . Гра «Пазли-підказки»

(Кожну відповідь дітей учитель доповнює, а на ватмані приклеюється відповідна ілюстрація)

Правило 1. Правильно харчуйтеся! Саме нормальний режим прийому їжі і збалансований раціон, в якому є місце моркві і часнику – запорука здорових очей! Вчені рекомендують щодня з'їдати 3-4 морквини, а також випивати до літра чорничного соку.

Правило 2. Висипайтеся! Здоровий сон – запорука не тільки гарного зору, але і в цілому нормального функціонування нашого організму. Порушення сну діють убивчо на імунну систему і послаблюють зір. Добовою нормою вважається 8-ми годинний сон.

Правило 3. Під час роботи на комп’ютері наші очі потребують невеликий перепочинок – фокусування на одній точці стомлює їх.

Правило 4. Робіть зарядку для очей! Це не так складно як вам може здатися.

  • Але крім цих порад існують й інші правила. А які саме, вам нагадає мій помічник – підручник «Основи здоров'я».

Робота з підручником с. 34 - 35

Самостійне ознайомлення з правилами збереження зору. Заслухавши відповіді учнів, вчитель на ватмані наклеює відповідні ілюстрації.

  • Ви молодці! Результатом вашої чудової роботи стануть дуже важливі поради щодо збереження гостроти зору. Цей колаж ми назвемо «Щоб очі добре бачили».

ІІІ. Виконання вправ.

- Всі відвідувачі спортивного клуба Фізкультуркіна піклуються про гостроту свого зору, виконуючи певний комплекс вправ для очей.

  1. Практична робота. Комплекс вправ для очей, запропонованих у зошиті «Спортивний клуб Фізкультуркіна» с. 15

  • «Кліпання». Швидко покліпати очима, заплющити їх та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів. Моргати якомога частіше протягом дня.

  • «Піжмурки». Щільно замружити очі ( рахуємо до 3), розплющити й подивитися вдалечінь (рахуємо до 5). Повторити 4-5 разів.

  • «Вказівка». Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільними рухами ліворуч, праворуч, угору і вниз вказівного пальця витягнутої руки. Повторити 4-5 разів.

  • «Пальмінг». Заплющити очі, прикрити їх навхрест долонями, розплющити очі (перед вправою руки потерти одна об одну, щоб нагрілися), лікті під час вправи лежать на столі, щоб не напружувати м'язи шиї. Вправу робити часто, тільки-но відчуваєте втому, бажано перед сном. У спеку можна холодною водою зволожити руки, промити очі.

  • «Малі повороти». Поставити вказівний палець руки перед носом. Повільно повертати голову збоку вбік, дивлячись повз пальця, а не на нього.

  • «Крізь пальці». Розімкнути пальці на рівні очей. Виконувати повороти головою вправо-вліво, при цьому дивитися крізь пальці вдалечінь. Виконати 3 повороти з відкритими очима, 3 – з закритими. Повторити 20 – 30 разів.

  1. Музична фізхвилинка від Фізкультуркіна.

  2. Тренажер «Гімнастика для очей»

  • У кожному спортивному центрі є різні види тренажерів. Клуб Фізкультуркіна теж пропонує різні види тренажерів (демонстрація) для профілактики порушення зору.

Вчитель пропонує учням спробувати потренуватися на кожному з них.



  1. Гра на влучність «Дартс».

- Діти, я пропоную вам переглянути відео. Ваше завдання сказати, як називається ця гра? (Пропоную учням переглянути відеоролик гри «Дартс»)

Історія виникнення гри.

Історія виникнення цієї чудової гри оповита легендами. Досі відомо, що дартс зародився на берегах Британських островах кілька сотень років тому. За однією з легенд, цю захоплюючу гру придумали британські лучники. Довгими зимовими вечорами вони метали укорочені стріли в дно перевернутої пивної бочонки в місцевих пабах, змагаючись у влучності. Йшли роки. Розвивалася гра, розвивалася і технологія виробництва дартс-інвентаря. У середині минулого століття дерев’яні мішені і дротики змінили сучасні сизалеві мішені і професійні дротики з вольфрамового сплаву. У нинішній час існує більше 50-ти різновидів цієї розваги.

Ознайомлення з правилами гри

Все, що необхідно для гри – це мішень, комплект дротиків і місце для розміщення мішені.

Кидки необхідно здійснювати з відстані не менше 2 м 37 см. Найчастіше в дартс грають 2 команди або 2 гравці.

Перед початком змагання кожному учаснику дозволяється зробити по 9 пробних кидків для розминки. Потім представник кожної сторони робить ще один кидок, який визначає черговість: команда, гравець якої метнув дротик ближче до «яблучка» мішені, починає першим.

За один підхід кожен повинен зробити 3 кидка. Кидок не рахується, якщо гравець заступив за позначену межу. Очки можна зараховувати тільки в тому випадку, якщо дротик залишався в мішені не менше 5 секунд після останнього кидка. Гравці також не отримують очок при застряванні дротика в іншому дротику або його випаданні з мішені.

Проведення гри. Підведення підсумків.

- Чи сподобалося вам, діти, грати в гру «Дартс»?

- Що є важливим для участі в цій грі, щоб отримати високий результат?

Інтерактивна технологія «Незакінчене речення»

Щоб зберегти гострий зір необхідно …

  1. Народна мудрість.

В народі кажуть «Хто про очі дбає, той горя не знає». Поясніть це прислів’я.

ІV. Заключна частина.

1.Гра «Так чи ні?».(Якщо відповідь «ТАК» учні плескають в долоні, якщо «НІ» тупотять ногами)

  • Для очей корисні вітаміни, зокрема вітамін А. Так чи ні?

  • Очі можна терти брудними руками. Так чи ні?

  • Оберігати очі від травмування. Так чи ні?

  • Читати у транспорті можна. Так чи ні?

  • Регулярно перевіряти зір у лікаря-офтальмолога. Так чи ні?

  • Під час виконання уроків робоче місце не обов’язково має бути добре освітленим. Так чи ні?

  • Під час виконання уроків необхідно давати перепочинок очам, робити гімнастику для очей. Так чи ні?

  1. Інтерактивний метод «Зворотній зв'язок».

  • Яка вправа для очей вам більше сподобалася?

Учні по черзі проговорюють фразу «Сьогодні на уроці мені сподобалася вправа для очей …» (показує цю вправу)

  1. Інтерактивний метод «Прощання».

Учні стають у коло і, моргаючи один одному, надсилають свою усмішку.





Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.