Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Урок дослід "Нерівномірний рух"

Фізика

Для кого: 7 Клас

16.01.2022

77

0

0

Опис документу:

Тема: «Прямолінійний нерівномірний рух. Середня швидкість нерівномірного руху»

Мета:

  • навчити розрізняти види механічного руху за зміненням швидкості тіла; познайомити учнів з поняттям середньої швидкості; показати учням практичну значущість набутих знань; продовжувати формувати вміння грамотно оформлювати задачі;

  • розвивати навички роботи учнів в групі; розвивати вміння розв’язувати задачі, розвивати культуру мовлення методом усного опитування учнів та коментування розв’язання задач;

  • виховувати спостережливість, самостійність; виховувати навички самоконтролю і самоаналізу.

Обладнання: кулька, похилий жолоб, метроном, комп’ютер, проектор.

Очікувані результати

Після уроку учні:

  • будуть знати характерні ознаки нерівномірного руху, поняття «середня швидкість»;

  • навчаться обчислювати середню швидкість нерівномірного руху;

  • розуміти практичну значущість набутих знань.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

УРОК - ДОСЛІД

Тема: «Прямолінійний нерівномірний рух. Середня швидкість нерівномірного руху»

Мета:

  • навчити розрізняти види механічного руху за зміненням швидкості тіла; познайомити учнів з поняттям середньої швидкості; показати учням практичну значущість набутих знань; продовжувати формувати вміння грамотно оформлювати задачі;

  • розвивати навички роботи учнів в групі; розвивати вміння розв’язувати задачі, розвивати культуру мовлення методом усного опитування учнів та коментування розв’язання задач;

  • виховувати спостережливість, самостійність; виховувати навички самоконтролю і самоаналізу.

Обладнання: кулька, похилий жолоб, метроном, комп’ютер, проектор.

Очікувані результати

Після уроку учні:

  • будуть знати характерні ознаки нерівномірного руху, поняття «середня швидкість»;

  • навчаться обчислювати середню швидкість нерівномірного руху;

  • розуміти практичну значущість набутих знань.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку


Діяльність учителя


Діяльність учнів


І Організаційний момент.(2хв)

Привітання вчителя:


  • Доброго дня! Я Олена Миколаївна, учитель фізики та математики Світлодарського навчально-виховного комплексу. Я сьогодні проведу у Вас урок фізики.

Організація роботи:

  • Для роботи на уроці Вам треба поділитися на групи, в яких ви будете працювати; для роботи вам будуть потрібні робочі зошити і ручки.

  • У кожної групи на парті в файлі № 1 лежить завдання на весь урок «Пазли», якщо ваша група дає правильну відповідь вона має право відкрити один пазл. (Додаток № 1)

Створення емоційного настрою:

  • Сьогодні на уроці ми працюємо разом. Кожному з Вас я бажаю, щоб на уроці ви були:

  • У – усміхненими,

  • С – сміливими,

  • П – прогресивними,

  • І – ініціативними,

  • Х – хоробрими.

  • Іншими словами, я бажаю Вам УСПІХУ на уроці.

  • Великий Аристотель стверджував: «Ніщо так сильно не руйнує людину, як тривала фізична бездіяльність». Тож починаємо працювати!


























Презентація

ІІ Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.(8хв)

Інтерактивна вправа

«Перевертні»(5 хв)

У нас сьогодні урок вивчення нового матеріалу, але щоб почати розглядати новий матеріал, треба перевірити ваше домашнє завдання і згадати матеріал , який ви вивчали на попередніх уроках. Для цього у Вас на парті в файлі № 2 лежить завдання «Перевертні».

  • Працюючи в групі ви повинні скласти слова – фізичні поняття – зі складів що написані. Розкрити їх фізичний зміст та характеристики. Вирішити, хто в групі буде відповідати.

  1. КУН - СЕ - ДА,

  2. ТО - ТРА - РІЯ - ЄК,

  3. РЕ - МІ - ПЕ - НЯ - ЩЕН,

  4. МЕТР - ЛО - КІ,

  5. КІСТЬ - ШВИД,

  6. НИЙ - РІВ - МІР - НО РУХ.

Інтерактивна вправа

«Розірвана шпаргалка»

Додаток 2 (3хв)

  • Ви повинні заповнити пусті клітинки, щоб відновити шпаргалку. У вас 1хв.

( Додаток № 2)




















Учні працюють в групах.

Кожна пара відгадує слово і розкриває його фізичний зміст.






Учні працюють в групах.


ІІІ Мотивація навчальної діяльності.

Демонстрація: Проблемний дослід

Слова учителя:

  • Ви добре попрацювали вдома і підготувалися до уроку.

  • Фізика, це наука яка будується на експериментах. Я пропоную вам стати зараз дослідниками. Згодні?

  • Проведемо експеримент, щоб з’ясувати тему нашого уроку. Для цього відтворимо прямолінійний рух в реальних умовах. Мені потрібен помічник-колега.

Для проведення експерименту запрошуються (по бажанню) дослідники які за підказками учителя проводять дослід.



Питання класу

  • Чи рівномірно рухалася кулька?

  • (Ні. Кулька рухалась нерівномірно.) 


















Учні проводять дослід.











Учні висловлюють свої думки.


ІV Оголошення теми і мети уроку

Отже, сьогодні на уроці ми будемо вивчати саме такий рух. В зошитах записали тему уроку «Нерівномірний рух».

Давайте визначимося,на вашу думку, яка мета нашого уроку?

Мета уроку:

  • Дізнатися, що таке нерівномірний рух і які фізичні величини його характеризують;

  • Навчитися використовувати отримані знання для розв’язання задач;

  • Усвідомити, чи є отримані знання важливими для власного розвитку.



Учні записують тему уроку.


Учні визначають мету уроку.

V Вивчення нового матеріалу


З нашого досліду зробимо висновок, який рух називається нерівномірним. Запишіть.


Чи однакова швидкість руху кульки в кожній точці? (Ні. швидкість кульки в кожній точці різна.) 


Чи можна відразу відповісти на питання, яка швидкість тіла при нерівномірному русі?(Ні)





Пропоную порівняти вже відомий для вас рівномірний рух з нерівномірним:



Рівномір- ний рух

Нерівно-мірний рух

шлях

l

l

час

t

t

швидкість

v

?

Характеристикою нерівномірного прямолінійного рух є середня швидкість. Як можна її розрахувати?

Який зріст учнів вашого класу?  Як визначити середній зріст учнів класу? Що для цього треба зробити?

Давайте цей прийом спробуємо застосувати для знаходження середньої швидкості руху.

Наприклад, автомобіль проїхав 0,5 год зі швидкістю 20 км/год, 4 год – зі швидкістю 60 км/год, а 1,5 год – зі швидкістю 40 км/год. Яка середня швидкість руху автомобіля за весь час руху? Якщо застосувати правило обчислення середнього арифметичного, то середня швидкість:

(20 + 60 + 40):3 = 40 км/год.

А тепер уважно проаналізуйте задачу, її умо­ву, адже більшість часу він рухався зі швидкістю 60 км/год, а ми отримали середнє значення 40 км/год. Подумайте, чи правильно ми з вами обрахували середню швидкість руху автомобіля? 

В фізиці для того, щоб визначити середню швидкість треба увесь шлях, який подолало тіло, поділити на інтервал часу, за який цей шлях здійснено. Давайте цю задачу розрахуємо за правилами фізики.



Учні висловлюють свої думки. (Це рух, під час якого тіло за рівні інтервали часу долає різний шлях.)











Учні працюють в групах-заповнюють таблицю, аналізують свою відповідь.



Діти відповідають.







Діти рахують в групах















Діти відповідають


VІ Первинне закріплення вивченого матеріалу

Наведіть приклади нерівномірного руху.

Давайте з вами спробуємо розрахувати середню швидкість.

  1. Розрахунок середньої швидкості за картою «Googl maps»;

  2. Розв’язання задач за картками; (Додаток № 3)

  3. Вигадайте свою задачу та розв’яжіть її у зошиті.



Діти наводять приклади




Робота у групах за картками

VІІІ Підсумок уроку

Чи виконали ви завдання , яке отримали на початку уроку? Яка картинка у вас з’явилася? Запишіть її у шпаргалки.

Інтерактивна вправа “Продовж речення”

На уроці ми дізналися про…

На уроці ми навчилися…

Отримані знання важливі, тому що…



VІІ Домашнє завдання

Розрахуйте середню швидкість з якою ви ідете в школу і презентуйте розв’язану задачу вашому учителю фізики.








Додаток 1



Додаток 2

Назва фізичної величини

Позна-чення

Основна одиниця

Формула

Вимірюваль-

ний прилад

1

Шлях

l



Лінійка, рулетка

2

Час


с


Годинник

3

Швид-кість


спідометр

4

Середня швидкість






Назва фізичної величини

Позна-чення

Основна одиниця

Формула

Вимірюваль-ний прилад

1

Шлях

l

м

Лінійка, рулетка

2

Час

t

с

Годинник

3

Швид-кість

спідометр

4

Середня швидкість

?

?

?

?

Додаток 3

Завдання для групи 1 

Автомобіль проїхав за першу секунду 10м, за другу секунду 15м. Яка середня швидкість автомобіля на всьому шляху? (Відповідь: 12,5м/с)


Завдання для групи 2 

Пішохід подолав 3 км за 1,5 год , наступних 0,5 год подолав 2 км. Яка середня швидкість пішохода на всьому шляху? (Відповідь: 2 км/год) 


Завдання для групи 3 

Равлик проповз угору по стовбуру дерева 0,5м за 1 год, а потім ще 0,7м за 0,5 год. Яка середня швидкість равлика на всьому шляху? (Відповідь:0,8 м/год) 




Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.