Урок "Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 39:3. Розв'язування рівнянь".

Опис документу:
Під час уроку учні ознайомляться з прийомом ділення чисел виду 39:3; сформуються вміння ставити питання до задач за поданою умовою, вправлятимуться у розв’язуванні рівнянь. На уроці розвиватиметься математичне мовлення, увага, логічне мислення, вміння працювати в групі, самостійно. Створено умови для розвитку пізнавального інтересу. Виховуватиметься у дітей почуття взаємодопомоги, працелюбність, дружні стосунки, любов до математики, уважність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 39:3. Розв’язування рівнянь

Мета.

Формувати ключові компетентності:

компетентність уміння вчитися:

виконувати розумові операції й практичні дії;

загальнокультурна компетентність:

культура міжособистісних відносин;

інформаційно- комунікативну компетентність:

уміння здобувати нові знання на основі наявних;

уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;

здоров’язбережувальна компетентність:

уміння долати труднощі;

Формувати предметні компетентності:

ознайомити учнів з прийомом ділення чисел виду 39:3;

формувати вміння ставити питання до задач за поданою умовою

вправляти у розв’язуванні рівнянь;

розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння працювати в групі,самостійно;

створювати умови для розвитку пізнавального інтересу;

виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, працелюбність, дружні стосунки, любов до математики, уважність.

Обладнання: підручник, зошит, презентація, демонстраційний матеріал

Тип уроку: урок – подорож

Хід уроку

І. Організація класу

- Доброго дня! Сьогодні до нас на урок завітали гості. Тож давайте привітаємо їх.

Добрий день!

У добрій час, радо ми вітаєм вас.

Здоров’я, щастя, радості вам бажаємо

Урок математики починаємо.

  • Ми починаємо урок, а на уроці ми...

Уважні!

Розумні!

Організовані!

Кмітливі!

  • Скажіть, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? /Я очікую, що на уроці буде цікаво; дізнаюсь про щось корисне, нове; чекаю несподіванок, хорошого настрою, хороших оцінок…/

ІІ. Актуалізація опорних знань

- Діти, до нас надійшов лист. Це лист від героїв вашого улюбленого

мультфільму. А от від кого цей лист, ви дізнаєтеся, коли з букв складете їх імена.

- Ви здогадалися, з якого мультфільму це герої? /Фіксіки/

- А хто такі Фіксіки? /Це кумедні чоловічки не тільки відмінно у

всьому розбираються, але й охоче діляться своїми знаннями. А ще вони чудові товариші і навчать, як правильно чинити в різних життєвих ситуаціях/ 

  • Послухайте, будь ласка лист.

Любі діти!

У нас трапилася велика біда. В космічній подорожі ми зазнали аварії і потрапили на різні планети.

Будь ласка, допоможіть нам усім разом зібратися на планеті «Сузір'я Успіху.

Фіксіки

- Наші Фіксіки на різних математичних планетах. І чекають від нас допомоги. Допоможемо їм? А щоб їх зібрати, нам потрібно відправитись в космічну міжпланетну подорож. Подорож космічну і математичну. А наші гості будуть стежити за польотом і чекатимуть нашого повернення.

Наш маршрут такий:

  • На кожній з планет нас очікують випробування. Але я впевнена,

що разом ми їх подолаємо.

Корабель готовий вирушати в космос. Починаємо відлік часу. Рахуємо від 5 до 1.

- Пуск! Ми у відкритому космосі!

- Тримаємо курс на планету «Невідома».

- Доки наш корабель летить, нам треба зробити деякі записи в бортжурналах.

- А тепер відкрийте свої бортові журнали, так ми будемо називати наші зошити. Запишемо в них дату, класна робота.

- Ми знаходимось на планеті «Невідома».

Тут на нас чекає Сімка. Щоб її забрати потрібно виконати завдання, яке приготували мешканці цієї планети.

Каліграфічна хвилинка

  • Для того, щоб відкрити конверт потрібно розгадати ребус.

  • Перед вами цифрогусінь.

  • Порахуйте суму всіх чисел, із яких вона складається?

9 х 8 + 6 х 3 + 1 + 8 = 72 + 18 + 9 = 99

Завітав сьогодні в клас

На урок знову до нас

Трикутник, діти, не простий,

Трикутник, діти, чарівний.

Він доржку прокладає, знання ваші перевіряє.

На сторонах трикутника:

Назви, яке число потрібно записати кліграфічно.

Поясни, що можна сказати про це число? (Воно двоцифрове, записано за допомогою однієї і тієї ж цифри «9», в цьому числі 9 десятків та 9 одиниць, це найбільше двузначне число…).

Пропоную, написати число 99.

Поділись, а зараз обміняйтеся зошитами, подивіться і визначте, хто красиво написав число 99.

  • З першою перешкодою ми впоралися. І тепер можемо забрати Сімку.

- Летимо далі і зупиняємось на планеті «Обчислювальний центр». Жителі цієї планети вирішили перевірити чи зможемо ми розшифрувати їхнє послання. Давайте спробуємо.

Для початку потрібно порівняти ці нерівності

1 тиждень ___ 4 доби

80 кг ___ 8 ц

10 год ___ 10 хв

90 см_____ 9 м

а) <;< ;>; >.

Привіт!Ми раді познайомитись!

б) <;<;< ;>.

Ми зовсім не раді вашій появі!

в) > ;<;<; < .

Навіщо ви до нас завітали?

г) > ;<; <; >.

Повертайтесь на свою планету!

д) >; <; >;< .

Ласкаво просимо на нашу планету!

  • Жителі цієї планети потоваришували з Ноликом. Але вони

погодилися його відпустити з нами, якщо ми виконаємо їх завдання.

42·2

23·4

13·5

33·3

- Молодці, діти, справилися із цим завданням. Нолик може летіти з нами.

- Продовжуємо подорож.

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Ось планета «Математична».

  • На цій планеті нас радісно зустрічають інопланетяни з Дідусом. Ці химерні

чоловічки люблять складати пазли. Тому вони вам пропонують пограти і скласти пазли. /Діти складають пазли і на картинці приклад 39:3/

  • Діти, а чи зможете ви обчислити цей приклад? /Ні/

Дідус – чудовий оповідач і вчитель юних Фіксіків. І я разом з ним вам в цьому допоможу.

- Тема нашого уроку «Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 36:3. Розв’язування рівнянь.

Я познайомлю вас з прийомами ділення чисел виду 39:3, а також на уроці, будемо обчислювати приклади та розв’язувати задачі та рівняння.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Підготовча робота

  • В якому будиночку «Хто живе?»

  • Назвіть двоцифрові круглі числа, які можна розділити на 3 (30; 60; 90).

  • Подайте число 36 у вигляді суми двох доданків, кожний із яких ділиться на 2

Аналіз способу обчислень (с. 137, завдання 887)

Розгляньте записи і поясніть спосіб ділення

39 : 3 = (30 + 9) : 3 = 30 : 3 + 9 : 3 = 10 + 3 = 13

(Для того, щоб 39 : 3, потрібно число 39 розкласти на суму розрядних доданків, а потім кожний з доданків розділити на 3. Результати додати

Первинне закріплення /с. 137, № 888, виконання завдання з карток/

Дідусу сподобалося, як ви обчислюєте приклади, тому він вам пропонує самостійно обчислити приклади з карток.

Фізкультхвилинка

  • На планеті «Відпочивайка» нас вже зачекалася Шпуля. Шпуля пропонує вам відпочити.

  • Тримаємо курс на планету «Задачна»

  • На цій планеті нас чекає Фіксік – Ігрик. Мешканці цієї планети

знають, що якщо потрібно знайти рішення складної задачі, то Ігрикові немає рівних! Для того, щоб він полетів з нами, йому потрібно розв’язати задачі. А ми йому в цьому допоможемо.

Розв’язати задачу усно № 889

  • Прочитайте задачу.

  • Що відомо? Що треба взнати?

  • Якою дією будемо шукати відповідь на питання задачі?

Розв’язати задачу № 893

Було – 90 кг борошна

Витратили - ?дн. по 20кг за день

Залишилося - 10

Розв’язання

90-10=80 (кг) - борошна витратили за кілька днів

80:20=4 (дн) - стільки днів витрачали по 20 кг борошна

  • Прямуємо до планети «Рівнянь» на якій нас чекає Верта. На цій планеті живуть

зелені чоловічки. А щоб дізнатись скільки всього інопланетян проживає на цій планеті вам необхідно виконати наступне завдання. Сума знайдених значень x і буде кількістю жителів цієї планети.

х+4=10 12- х=7

Ці зелені чоловічки запропонували Верті виконати завдання 890

Рівняння № 890

- Як знайти невідомий множник? (Добуток поділити на відомий множник)

- Як знайти дільник? (Ділене розділити на частку)

VI. Підсумок уроку

  • Зібравши всіх Фіксіків, наближаємось з вами до Сузір’я Успіху.

  • Сьогодні на уроці ви гарно працювали, виконали всі завдання,

навчилися ділити двоцифрове число на одноцифрове виду 39: 3, були уважними старанними і цим допомогли Фіксікам зібратися разом на планеті.

  • А тепер нам ще потрібно допомогти Фіксікам повернутися на землю. Щоб

повернути Фіксиків на землю, вам потрібно продовжити речення:

/Учні висловлюються одним реченням, обираючи початок фрази  із рефлексивного екрана на дошці/

Я навчився…

Тепер я зможу…

Було цікаво

Було складно…

Я зміг…

Політали, політали

На планетах побували,

Хоч цікаво було там,

Та пора додому нам.

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

- Дім Дімич вдячний вам за те, що ви повернули йому друзів. Він пропонує вам виконати домашнє завдання, щоб закріпити отриманні знання на уроці.

С. 137, № 895, 896.

Учень: Вам сподобався урок?

Завітайте іще раз!

Можем гарно рахувати,

І задачу розв’язати.

Ви приходьте всі до нас

В наш математичний клас.

5

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Ласкаво запрошуємо в подорож
Слайд № 1

Ласкаво запрошуємо в подорож

Адреса відправника Фіксики Адреса одержувача Учням 3 класу
Слайд № 2

Адреса відправника Фіксики Адреса одержувача Учням 3 класу

Обчислювальний центр Відпочивайки Сузір’я Успіху Задачна . Рівнянь Математична Невідома
Слайд № 3

Обчислювальний центр Відпочивайки Сузір’я Успіху Задачна . Рівнянь Математична Невідома

Слайд № 4

Невідома
Слайд № 5

Невідома

Слайд № 6

Слайд № 7

Каліграфічна хвилинка
Слайд № 8

Каліграфічна хвилинка

Слайд № 9

Обчислювальний центр
Слайд № 10

Обчислювальний центр

1 тиждень ___ 4 доби 80 кг ___ 8 ц 10 год ___ 10 хв 83см_____ 2м Ласкаво просимо на нашу планету!  <<> > Привіт! Ми раді познайомитись!  < < < > Ми...
Слайд № 11

1 тиждень ___ 4 доби 80 кг ___ 8 ц 10 год ___ 10 хв 83см_____ 2м Ласкаво просимо на нашу планету!  <<> > Привіт! Ми раді познайомитись!  < < < > Ми зовсім не раді вашій появі!  > < < < Навіщо ви до нас завітали?  > < < > Повертайтесь на свою планету!  > < > <

42·2 23·4 13·5 33·3
Слайд № 12

42·2 23·4 13·5 33·3

Математична
Слайд № 13

Математична

39:3
Слайд № 14

39:3

Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 39:3. Розв’язування рівнянь
Слайд № 15

Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 39:3. Розв’язування рівнянь

Хто в якому будиночку живе? Частка Ділене Дільник
Слайд № 16

Хто в якому будиночку живе? Частка Ділене Дільник

30 90 60
Слайд № 17

30 90 60

44:2=22 69:3=23 86:2=43 33:3=11 28:2=14 36:3=12 64:2=32 99:3=33
Слайд № 18

44:2=22 69:3=23 86:2=43 33:3=11 28:2=14 36:3=12 64:2=32 99:3=33

Відпочивайка
Слайд № 19

Відпочивайка

Задачна
Слайд № 20

Задачна

Рівнянь х+4=10 12-х=7
Слайд № 21

Рівнянь х+4=10 12-х=7

Слайд № 22

У с п сузір'я х у і І
Слайд № 23

У с п сузір'я х у і І

Слайд № 24

Сьогодні я дізнався… Я навчився… Тепер я зможу… Було цікаво… Було складно… Я зміг…
Слайд № 25

Сьогодні я дізнався… Я навчився… Тепер я зможу… Було цікаво… Було складно… Я зміг…

Слайд № 26

Слайд № 27

Домашнє завдання С. 137, № 895, № 896
Слайд № 28

Домашнє завдання С. 137, № 895, № 896

Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.