Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план
»
Взяти участь Всі події

Урок "Де ти живеш"

Я у світі

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас

30.03.2020

260

0

0

Опис документу:
Мета. Поглибити знання учнів про історію села, розширити уявлення дітей про назву села, географічне розташування, показати красу природи гірського села; виховувати любов до рідного краю; розвивати спостережливість, увагу.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Де ти живеш.

Мета. Поглибити знання учнів про історію села, розширити уявлення дітей про назву села, географічне розташування, показати красу природи гірського села; виховувати любов до рідного краю; розвивати спостережливість, увагу.

Обладнання.

План

  1. Організаційний момент.

  • Дорогі діти, ми сьогодні зібралися у нашому затишному теплому класі. Ви раді цьому? Покажіть, як ви зраділи! (плескають у долоні, посміхаються )

  • Які чудові усмішки! Бачу, гарячий настрій уже маєте!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні в нас незвичайний урок – урок-подорож . А подорожувати ми будемо - зараз дізнаємося. До нас завітали старенький дідусь зі своїм другом дятлом, Дмитрик, Даринка та їхній динозаврик.

ІІІ. Театральна хвилинка.

(дійові особи: дід, дятел, Дмитрик, Даринка та динозаврик)

Дід. Ой , Боже, Боже! Як же важко на світі живеться!

Дятел. Тук! Тук! Чому, дідусю? Болить щось?

Дід. Душа болить! Які в нас діти ростуть! А ще, кажуть, цвіт нації! Пустоцвіт це!

Дятел. А чому, дідусю?

Дід. Цураються свого роду, мови свого коріння! Не шанують звичаїв, учитися не бажаьть, лише про гроші говорять(забігають Дмитрик, Даринка та динозаврик. )

Діти. Хелоу діду!

Дід. О, а я про що! Бісові діти! Ви на себе в дзеркало дивились! Ви хто?

Дмитрик.Ой, не розуміємо тебе, дідусю! Увесь день бурчиш, бурчиш…

Даринка. Ти краще подивись, якого нам робота із штучним інтелектом купили!

Дмитрик. 500 доларів коштує, розмовляє, уміє лічити.

Робот-Динозаврик. І не тільки це! Я ще вмію читати, плавати, літати.

Дід. Діти, діти! Інтелект свій потрібно мати, а не штучний. Викиньте цього робота.

Динозаврик. Ой! Ой! Треба тікати!

Даринка. А в нас що, розуму немає? Знаєш, дідусю, як гарно дмитрик лічить, коли батько дає йому гроші.

Дід. Дітки, ось вам завдання. За допомогою цієї карти ви зможете потрапити у минуле та побачити, як там жили люди, яким було житло. Виконаєте всі завдання – отже, не марно у школі будете вчитися.

Учитель: Доведімо, що ми розумні, кмітливі.

ІV.Вивчення нового матеріалу.

Давайте, подивимось, що нам дідусь прингіс.(розгортає Карту подорожі)

Я прочитаю, а ви, подумайте, про що йде мова у цьому вірші, інакше неможна відкривати і ми не дізнаємося про що хотів нам сказати дідусь.

Там, де високі гори,

Глибокі долини ,

Де зелені бережечки,

Попід полонини

Там, де вітрик холодненький,

Вода студененька

Там – то наша країночка

Усім нам рідненька.

  • Як, ви, думаєте про який край йде мова у цьому вірші? Відкриваємо книжку на сторінці 72 і прчитайте що написано синіми літерами.

  • «Твій рідний край.»

  • Сьогодні ми починаємо вивчати розділ, який називається «Твій ріднтй край.» А тема уроку «Ду ти живеш?» Прочитаймо перший абзац.Так про наш рідний край.(Розкриваємо карту.)

  • Так діти, це карта нашого села. А ви добре знаєте своє село? Дідусь мабуть чув, що тема нашого уроку «Де ти живеш» і хотів нам допомогти. Добре, і так починаємо екскурсію. А в кінці побачимо, що нового про наше село ви дізналися

  • Що вам відомо про географічне розташування села Беоезова? Ви ще маленкі і не розумієте про що я запитую. Ось я пояснюю: «Вислів географічне розташування означає як і де село розташоване. Ми знаємо, що у нас кругом села є багато гір, а чи знаєте як вони називаються?(Кичера,Бовт, Голиця, Діл з правого боку, а з лівого боку: Клива, Плай, Лак 7 гір.)» Через село протікає річка. Як називається? (Ріка) А паралельно річці прходить шосейно – асфальтна дорога, яка з'єднує Закарпатську область з Івано-Франківською. Знову заглянемо до підручника і прочитаємо слідуючий абзац.(читають) Ви прочитали за якою адресоя живе наталка, а чи знаєте ви свою адресу? А зараз ми починаємо екскурсію і поїдемо ми на автобусі.

І зупинка

  • Березово було засновано дуже давно десь у 805 році. Хати були побудовані з дерева і покриті сіном. Вороги напали на село і спалили всі хати. Люди втікали в ліс, а після пожежі вони поверталися і знову будували хати на місці теперішнього присілка . Це село назвали в честь найстарішого жителя села , який мав прізвище Березнай. Але пізніше прийшла вода і село було знесено. Люди, які врятувалися більше не будували будинків біля річки, а на горбках, на обох сторонах річки Ріка. І назвали його Березово ніби тому, що де заселилися селяни росло багато беріз.

ІІ зупинка. Церкви.

  • У нас у селі є дві церкви. Одна Миколаївська, а друга Петро-Павлівська. Миколаївську церкву почали будувати в 1849 році, а закінчили в 1869 році. Будували її 20 років за кошти селян. Каміння носили саквах. Прикрасили церкву кам'яними мурами, але в 2009 році їх розбили і поставили нову огорожу. А ось Петор-Павлівський храм, який разом із своїми вірянами пережив часи гоніння. В 1981 році церкву було закрито, а в ній розташували музей,але через 9 років церкву було вцідновленно, а музей побудували на території школи.

Зупинка ІІІ (біля річки Ріка).

  • Річка Ріка бере початок у мальовничих Карпатах з-під могутнього дуба, з невеличкого джерела. У неї багато приток(потічків які впадають у річку) навіть у нашому селі є. Влітку, коли пригріє сонечко, діти і дорослі загоряють на березі річки, та купаються в ній. Через річку є 3 дерев'яні підвісні мости, що з'яднують правий і лівий бік.

Зупинка ІV (біля лісу.)

  • Діти, щоб потрапити сюди нам потрібно відгадати загадку .

Зимою спить, а літом шумить.(Ліс)

Ось і ми потрапили в ліс. Про ліс часто кажуть: «Наш зелений друг.» І це не випадково, адже він очищає і збагачує повітря киснем. А ще безкорисливо ділиться з людиною своїми багатствами(Домалюйте): грибами, ягодами, горіхами, лікарськими рослинами, а також деревиною. Зараз проведемо конкурс-змагання. Клас поділиться на 2 групи «Вербиченька», «Калинонька». Завдання будуть оцінюватися за 3 бальною системою. Учасники ж будуть отримувати квіти, які відповідатимуть кількості балів. Із квітів вони складатимуть барвистий український віночок.

  1. «Хто більше.»

Один з гравців команди проходить певну відстань, з кожним кроком, називаючи дерева, кущі, трав'янисті рослини або гриби, які є у нашому лісі.

  1. «Пташиний базар.»

Учасникам команд пропонується імітувати голос птахів: сови, півня, зозулі, синички.

  1. «У світі тварин.»

а) Гостроносий і малий,

Сірий тихий і незлий.

Вдень ховається. Вночі –

Йде шукать собі харчі

Весь із тонких голочок

Як він зветься? (Їжачок)

б) Влітку носить сіру шубу

Взимку – білого кожуха.

Має з тріщиною губи.

Косі очі й довгі вуха. (Заєць)

в) Біла кора, тоненькі віти,

Що то є відгадайте діти? (Береза)

г)Птах сірого кольору або попелястого,

Має великі круглі очі

Вдень спить, а вночі ловить мишей. (Сова)

V. Підсумок уроку

  • Урок швидко збіг. Ви всі старанно виконували завдання дідуся, здолали всі випробування і дісталися галявини підсумків. Я гадаю, що ми дідусеві довели, що ми у школі не байдикуємо, а вчимося. Що саме на вас, маленьких українцях, у майбутньому видатних чи звичайних людях, тримається наша українська земля, яка починається від батьківського порогу. Чи сподобалося вам сьогодні на уроці? Мені сподобалося, як ви сьогодні працювали на уроці. (Нагородження)

1

Вміє чапля рахувати,

Може й цифру показати.

Шию вгору тягне птиця,

Дзьоб униз – це одиниця!

2

Пливе лебідь у ставку,

Вигнув шию він тонку,

Хвостик вгору припідняв,

Цифру два нам показав.

3

З двох бананів на столі

Оля склал цифру три.

Якшо це запам'ятаєш –

Цифру три завжди впізнаєш!

4

Я прапорець маленкий маю,

Він на четвірку схожий.

А ще у руці я тримаю

Чотири кульки гожі.

5

Вітрило вітер надуває,

А на щоглі прапор грає.

Вітер хоче показати,

Як п'ятірку розпізнати.

6

Біля хвіртки в загорожі,

Равлик голову схилив

Подивись, як дуже схоже

Цифру шість він зобразив.

7

Ну, а інша цифра – сім

Так подібна до коси.

Як бала рясна роса,

Натомилася коса.

А щоб знов косити,

Стала відпочити.

8

Гей, Іване – покиване!

Ти, мов цифра вісім, пане.

Коло – раз і коло – два:

Тулуб твій і голова.

9

шість і дев'ять близнюки

Дев'ять – шістка навпаки,

Їх впізнати дуже просто:

В цифри шість доверху хвостик

Ну, а дев'ять, уявіть,

На тім хвостику стоїть!

0

Толя коло як прові,

Цифру круглу він зробив.

Глянув хлопчик – наче руль,

Вийшла в нього цифра нуль.

10

Одиниця жартувала

Та нулявсе розважала.

Коли друзі поруч стали,

Цифру десять вони склали.

Міністерство освіти і науки України

Березівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Математика для

Малят

Гра «На прогулянку»

Намалюйте на майданчику кілька кругів. Виберіть ведучого. Всім, крім ведучого, стають у накреслені круги. Він говорить: «На прогулянку!» – і всі вибігають з кругів, бігають по майданчику. Тільки - но ведучий вигукне: «Дощ іде», гравці мають якнайскоріше зайняти місце у накреслених кругах. Той, кому не вистачило місця, стає ведучим.

Гра «Вовк і коза»

Оберіть з – поміж себе «вовка», а решта гравців – це кози. Упоперек майданчика накресліть дві лінії за два – три кроки одна від одної. Це рів, де причаївся «вовк». «Кози» стрибають через рів, а «вовк» намагається їх упіймати. Коли він упіймає кількох «кіз» вибирають іншого.

Гра «Стонога»

Поділіться на дві команди; гравці у кожній команді має бути порівну. Станьте один за одним, тримаючись за довгу мотузку. За сигналом керівника обидві команди одночасно виходять з лінії старту і намагаються якнайшвидше досягти фінішу. Виграє та команда, яка першою дійшла до фінішу.

Гра «Голуб»

Один з гравців, за бажанням, стає «шулікою», другий – «хазяїном», третій – «вороною», решта – «голубами».

«Шуліка» й «ворона» відходять убік. «Голуби» роблять гнізда із сухих гілок чи соломи і сідають у них. «Хазяїн» кидає у них палицею кричить: «Киш!» - і вони розбігаються. Потім «голуби» сідають трохи далі і «клюють»(стукають пальцями по землі, що нагадує клювання). У цей час несподівано вилітає «шуліка», хапає когось із «голубів.» Потім прилітає «ворона з криком : «Карр, карр!» . Шуліка женеться за нею, а голуб відлітає. Кого шуліка упіймає, той стає «шулікою.»

Гра «У ведмедя у бору»

Мета: удосконалювати навички бігу. Розвивати спритність і швидкість.

Хід гри.

Обирають ведучого – ведмедя. Біля нього на одному боці майданчика креслять коло – «барліг». На протилежному будиночок для дітей. Вихователь промовляє:

«У ведмедя у бору,»

Гриби, ягоди беру!

Діти йдуть до лісу і збирають гриби, ягоди, підходять до ведмежого барлогу.

Вихователь:

А ведмідь сидить,

І на нас ричить.

Після цих слів «ведмідь тихо ворушиться, потягується і з ричанням встає. Діти тікають у свій будиночок, а «ведмідь» біжить за ними і ловить. Гра повторюється з новим «ведмедем».

Гра «Чабан»

Мета. Розвивати рухову активність дітей.

Хід гри

Ведучий гри чабан. Діти зображають овець, а кілька зних вовки.

Чабан: «Ой у лісі, у лісу

Я овечок пасу –

виганяє овець пастися на лужок. Вівці «розбігаються і пасуться». Чабан стереже їх словами:

День кінчається

Овечки додому вертаються

Через ліс біжать

А там вовки сидять.

Жене овець пастух додому. По дорозі їх зустрічають вовки, ловлять овечок і відводять до свого лігва. Чабан знову жене свою отару пастися. І гра продовжуєтья три, п'ять разів.

Гра «Мишоловка»

Мета: Удосконалювати навички ходьби та бігу. Виховувати витриманість, кмітливість, чесність.та

Гра «На баштані»

14

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.