Урок чистоти з елементами гри "Правила особистої гігієни"

Опис документу:
Мета:продовжити роботу по формуванню уяви дітей про здоровий спосіб життя; вчити доводити свою думку;закріпити та розвинути в учнів знання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; вміти критично оцінювати ситуацію; розвивати пізнавальну активність молодших школярів: забезпечити позитивну атмосферу в колективі для досягнення спільних цілей;виховувати акуратність, прищеплювати любов до чистоти та порядку; дбайливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я близьких; акуратність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок чистоти з елементами гри

Тема: Правила особистої гігієни.

Мета:продовжити роботу по формуванню уяви дітей про здоровий спосіб життя; вчити доводити свою думку;закріпити та розвинути в учнів знання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; вміти критично оцінювати ситуацію; розвивати пізнавальну активність молодших школярів: забезпечити позитивну атмосферу в колективі для досягнення спільних цілей;виховувати акуратність, прищеплювати любов до чистоти та порядку; дбайливе ставлення до свого здоровя та здоровя близьких; акуратність.

Обладнання- картинки: мило, зубна щітка, носові хустки, плакати: «Як правильно мити руки», «Як правильно чистити зуби».

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, особистісно зорієнтований.

Форми навчання: фронтальна, індивідуальна, групова.

Методи навчання: словесний, пояснювально-ілюстративний, проблемне викладання.

Технології навчання:

  • особистісно зорієнтоване навчання;

  • інтерактивне навчання;

  • таблиці «Як чистити зуби», «Як мити руки»;

  • загадки.

Хід заняття

І. Організація класу

Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Наші вушка на маківці.
Очі ширше відкриваємо,
Слухаємо і запам'ятовуємо.
Ні хвилини не втрачаємо.

1. Створення позитивного емоційного настрою „Приємні слова”

  • Хай кожен із вас усміхнеться один одному і скаже приємне слово.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Гра «Так або ні»

- Діти, ми знаємо, як важливо правильно сидіти за партою, стежити за своєю поставою, утримувати в порядку робоче місце. Я запропоную вам різноманітні висловлювання, а ви у випадку «відповіді так» хлопаєте у долоні, а в випадку «відповіді ні» – не хлопаєте.

Мій стіл стоїть посередині кімнати.

Мій стіл стоїть біля вікна.

Світло падає зліва.

Світло падає справа.

В кімнаті відкрите вікно.

Вікно в кімнаті завжди зачинено.

На столі знаходяться будь-які іграшки.

Шкільні приладдя я ношу в портфелі.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Як на збереження здоровя людини впливає чистота та охайність?

  • Як ви вважаєте, чи треба навчитися дотримуватися правил особистої гігієни?

  • Зараз до нас у гості завітає лікар Гігієна.

  • Він пояснить правила особистої гігієни і розкаже про те, що діти, які дотримуються правил особистої гігієни менше хворіють.

  • А давайте, наш лікар Гігієна перевірить ваш стан здоровя, чи здорові ви,

чи немає часом хвороб ніяких.

ІV. Первинне сприйняття нового матеріалу

  1. Робота над загадками.

Лікар Гігієна поспішає на допомогу, щоб ніхто не хворів. Він приніс нам деякі предмети. Відгадайте які.

Ліг в кишеню і вартую

Плаксі, реві та бруднулі

Витру вранці струмки сліз,

Не забуду і про ніс.

(носовичок)

І мене також береш.

Я гладеньке й запашне,

Ти намилюєш мене.

Всі мікроби змило

Я — корисне…(мило)

Він по зачісках мастак,

Вас причеше гарно так.

Розчесав моє волосся,

Так давно вже повелося,

Що охайний молодець,

Той, хто має…(гребінець)

Я — невтомна трудівниця,

мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться –

той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі.

Справу знаю чітко,

Вам  ім’я моє знайоме,

бо зубна я …. (щітка

  1. Робота з картками

  • Відкрийте картки . Подумайте і назвіть речі, які допоможуть вам залишатися чистими та акуратними.

  • Розфарбуйте малюнки тих предметів, які ми з вами назвали

  1. Робота з плакатом «Як мити руки»

(Діти повторюють рухи за малюнками на плакаті)

  • Добре намочіть руки.

  • Обовязково користуйтесь милом.

  • Намилюйте руки з обох боків.

  • Ополоснути руки чистою водою.

  • Витріть руки насухо рушником.

Обличчя, вуха, шию треба мити тільки чистими руками.

Кажуть: чиста вода для хвороби – біда.

Лікар Гігієна задоволений вашою дружною активною роботою.

  1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

  • Хто з вас користується носовими хустками?

  • Як треба витирати ніс?

  • Як правильно чистити вуха? Як не треба цього робить?

  • Як правильно доглядати за нігтями? А як не правильно?

  1. Групова робота

а) Інсценізація казки «Лікар Айболить»

  • Діти, а для чого необхідно вмиватись та чистити зуби? Правильно, у неохайних людей зуби швидко псуються; в нечищених зубах поселяються мікроби, які порушують зубну емаль.

Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас,

Два присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати

б) Гра «Вигаданий персонаж»

- Діти, а зараз у вас завдання скласти коротку розповідь-казочку, тобто вигадану історію, про вигаданого вами персонажа і предмети чистоти та охайності. Оберіть із підручника, які предмети чистоти ви йому порекомендуєте використовувати. Переможе в грі та групка, яка складе розповідь з найбільшою кількістю предметів чистоти. Кожна група має 3 хв для складання розповіді-казочки.

V. Закріплення та узагальнення знань учнів

- Діти, а до нас сьогодні приходив листоноша і приніс для вас листи від героїв казок та мультфільмів. Вони дізналися про наш урок чистоти і написали вам листи зі своїми порадами та побажаннями. Давайте відкриємо їх і побачимо хто ж ці герої.

г) Інтерактивна вправа «Мікрофон».

VI. Підведення підсумків уроку. Рефлексія

  • Отже, дітки, давайте пригадаємо та повторимо, про що був наш урок,

як називався?

  • Хто завітав до нас у гості на урок? Так лікар Гігієна.

  • Які ж предмети чистоти ви запам’ятали?

  • Яку казочку ми інсценізували? Чому вона нас навчає?

  • Від яких казкових персонажів ви отримали листи?

  • Що сподобалося найбільше?

  • А про що ви не знали, а дізналися сьогодні?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.