Урок алгебри "Застосування різних способів розкладання многочленів на множники"

Алгебра

Для кого: 7 Клас

01.09.2021

81

3

0

Опис документу:
Ця розробка уроку містить конспект уроку алгебри за темою "Застосування різних способів розкладання многочленів на множники" та презентацію до нього. Цей урок є уроком закріплення знань і навичок за за темою "Розкладання многочленів на множники"
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Застосування різних способів розкладання на множники
Слайд № 1

Застосування різних способів розкладання на множники

Слайд № 2

Установіть відповідність між многочленами та їх розкладанням на множники
Слайд № 3

Установіть відповідність між многочленами та їх розкладанням на множники

Перевірте вірність записаних формул 1 0 1 0
Слайд № 4

Перевірте вірність записаних формул 1 0 1 0

Піфагор
Слайд № 5

Піфагор

Усний рахунок
Слайд № 6

Усний рахунок

1 1 2 3 5 8 7у 42ху р 7в в 10а в 6у 400 а
Слайд № 7

1 1 2 3 5 8 7у 42ху р 7в в 10а в 6у 400 а

Числа Фібоначчи
Слайд № 8

Числа Фібоначчи

М у а в р
Слайд № 9

М у а в р

х = 0, х = х = 0, х = х = - 4 3,1 4
Слайд № 10

х = 0, х = х = 0, х = х = - 4 3,1 4

Взаємоперевірка в парах
Слайд № 11

Взаємоперевірка в парах

Слайд № 12

Відповіді:
Слайд № 13

Відповіді:

Робота в групах
Слайд № 14

Робота в групах

Слайд № 15

Відповіді:
Слайд № 16

Відповіді:

Слайд № 17

Дякую за урок!
Слайд № 18

Дякую за урок!

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок № Тема: «Застосування різних способів розкладання многочленів на множники»

Мета: вдосконалення вмінь учнів застосовувати різні способи розкладання многочленів на множники; розвиток вмінь використовувати ці вміння для розв’язування рівнянь та інших завдань;

розвивати в учнів пізнавальну та творчу діяльність та культуру колективної розумової праці.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент.

Запитати у консультантів про готовність їх груп до уроку.

  1. Вступне слово вчителя.

Над якою темою ми працювали декілька попередніх уроків?

Сьогодні ми закріпимо отримані знання і вдосконалимо навики і дізнаємось на уроці десь що цікаве. Перед початком роботи давайте заповнимо таблички, в яких ви будете фіксувати свої досягнення на протязі всього уроку. (2 хв) слайд 2

  1. Актуалізація опорних знань.

До нашого уроку я підібрала епіграф, але прочитати ми його зможемо, якщо вірно впораємось з наступним завданням ( 1 хв)

(слайд 3)

  • Установіть відповідність між многочленами та їх розкладанням на множники

ах + 2а – 3х – 6

ав + ас + хв + хс

6ах + 6ау

- 2х – ху + 2у

12



але показують

(х – 2)(х – у) – як керується

3ху(4х – 1) – світ

(в+ с)(а + х) – не керують

(х + 2)(а – 3) – числа

6а(х + у) - світом



  • А для того, щоб дізнатись саме хто був автором цих слів, ми перевіримо правильність наступних формул. Якщо формула є вірною, то біля неї ми поставимо 1, а якщо ні, то 0. (слайд 4)



- 9

1 хв

1001 – Мьобіус

1011 – Ломоносов

1010 - Піфагор

(історична справка про Піфагора слайд 5)



Піфагор вважав, що числа мають великий вплив на життя людини, а ось яким чином ми десь що зараз дізнаємось на уроці, виконавши наступну вправу (слайд 7)

  • Усний рахунок

  • Заповнити пропуски:

  • (… -

  • 100



(історична довідка про числа Фібоначчи слайд 8)

  • Обчисліть: 3 хв

  • Довести, що



(історична довідка про Муавра слайд9)

  1. Робота над тренувальними вправами (слайд 10)

  • Розвяжіть рівняння: 5 хв

х

(за кожне рівняння – 2 бали) слайд 11

  • Взаємоперевірка в парах слайд 12

1 варіант

Розкласти на множники:

  1. 3а + 12в

  2. 2а + 2в +

  3. 9

  4. 7

  5. 4

  6. 25

2 варіант

Розкласти на множники:

  1. 16

  2. 5а + 15с

  3. 3а – 3в +ав -

  4. 144

  5. 9

4 6хв



  • Робота в групах

Клас поділяється на 4 групи і ці групи задають одна одній питання (за вірну відповідь на 1 питання – 2 бали)

Кожна група одержує завдання і делегує одного з учнів до дошки для роботи над отриманим завданням.

1 група

Розвязати рівняння:

6

25

2 група

Розв’язати рівняння:

7

49

3 група

Розвязати рівняння:

7

4 група

Розвязати рівняння:

5

( за перше рівняння – 2 бали, а за друге – 4 бали)



Демонстрація фільму

  1. Підсумки уроку.

Підрахувати бали у оціночному листі і виставити оцінки

14 – 11балів

- 10 балів

10 – 9 балів

8 – 7 балів…

Домашнє завдання.







Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.