УРОК 94 Тема. Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів.

Опис документу:
УРОК 94 Тема. Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів. Мета: перевірити рівень навчальних досягнень учнів з теми. Тип уроку: перевірка й корекція знань, навичок і вмінь. Хід уроку І. Умова тематичної контрольної роботи Автор Бабенко

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2.2. Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів

УРОК 94

Тема. Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів.

Мета: перевірити рівень навчальних досягнень учнів з теми.

Тип уроку: перевірка й корекція знань, навичок і вмінь.

Хід уроку

І. Умова тематичної контрольної роботи

Варіант 1

1°. Порівняйте: 1) 18, 3 і 18,287; 2) 0,5438 і 0,544.

2°. Округліть 1) до десятих: 3,875; 0,4351; 2) до сотих: 11,232; 0,4759.

3°. Виконайте дії:

1) 7,76 + 43,693; 2) 77,16 – 7,243; 3) 11 – 5,625; 4) 10,5 – (0,88 + 3,286).

4°. Швидкість пароплава проти течії річки дорівнює 24,8 км/год, а швидкість течії 2,7 км/год. Знайдіть швидкість пароплава за течією.

5*. Запишіть у метрах і обчисліть: 1) 32,5 м - 92 см; 2) 4, 3 км + 740 м.

6*. Ламана складається з трьох ланок. Довжина першої ланки дорівнює 8,3 см, що на 3,8 см менше від довжини другої ланки і на 2,7 см більше за довжину третьої. Чому дорівнює довжина ламаної?

7*. Напишіть чотири числа, кожне з яких більше за 7,33 і менше від 7,36.

8**. Які цифри можна поставити замість зірочок, щоб утворилася пра­вильна нерівність (у правій і лівій частинах нерівності зірочкою по­значено одну й ту саму цифру): 1) 0,*4 > 0,6 *; 2) 0,*5 < 0,5 *?

Варіант 2

1°. Порівняйте: 1) 21,397 і 21,4; 2) 0,825 і 0,8248.

2°. Округліть: 1) до десятих: 8,347; 0,86945; 2) до сотих: 13,9261; 0,4677.

3°. Виконайте дії:

1) 5,98 + 42,467; 2) 46,45 – 6,815; 3) 39 – 5,973; 4) 43,7 – (7,64 + 0,983).

4°. Швидкість катера за течією річки дорівнює 28,2 км/год, а власна швидкість катера 25,5 км/год. Знайдіть швидкість катера проти течії.

5*. Запишіть у метрах і обчисліть: 1) 19, 3 м - 58 см; 2) 3,6 км + 450 м.

6*. Одна зі сторін трикутника дорівнює 8,2 см, що на 3,9 см менше від довжини другої сторони і на 2,3 см більше за довжину третьої сторони трикутника. Знайдіть периметр трикутника.

7*. Напишіть чотири числа, кожне з яких менше від 3,72 і більше за 3,75.

8**. Які цифри можна поставити замість зірочок, щоб утворилася правильна нерівність (у правій і лівій частинах нерівності зірочкою позначено одну й ту саму цифру): 1) 0,*3 > 0,6 *; 2) 0,*4 < 0,4*?

II. Розв'язання і відповіді

Варіант 1

1°. 1) 18,300 > 18,287; 2) 0,5438 < 0,5440.

2°. 1) 3,875 3,9; 0,4351 0,4; 2) 11,232 11,23; 0,4759 0,48.

3°. 1) 51,453; 2) 69,917; 3) 5,375; 4) 6,334.

4°. 1) 24,8 + 2,7 = 27,5 (км/год) — власна швидкість;

2) 27,5 + 2,7 = 30,2 (км/год) — швидкість за течією.

Відповідь. 30,2 км/год.

5*. 1) 32,5 м – 92 см = 32,5 м – 0,92 м = 31,58 м.

2) 4,3 км + 740 м = 4300 м + 740 м = 5040 м.

6*. 8,3 + (8,3 + 3,8) + (8,3 – 2,7) = 26 (см) - довжина ламаної.

7*. 7,330 < х < 7,360; х може набувати одного із значень: 7,331; 7,332; 7,342; 7,359.

8**. 1) * Може набувати значень: 7, 8, 9;

2) * може набувати значень: 4, 3, 2, 1, 0.

Варіант 2

1°. 1) 21,397 < 21,400, 2) 0,8250> 0,8248.

. 1) 8,347 8,3; 0,86945 0,9; 2)13,9261 13,93; 0,4677 0,48.

3°. 1) 48,447; 2) 39,635; 3) 33,027; 4) 35,077.

4°. 1) 28,2 – 25,5 = 2,7 (км/год) — швидкість течії;

2) 25,5 – 2,7 = 22,8 (км/год) — швидкість проти течії.

Відповідь. 22,8 км/год.

5*. 1) 19,3 м – 58 см = 19, 3 м – 0,58 м = 18,72м;

2) 3,6 км + 450 м = 3600 м + 450 м = 4050 м.

6*. 1) 8,2 + (8,2 + 3,9) + (8,2 – 2,3) = 26,2 (см) - периметр трикутника.

Відповідь. 26,2 см.

7*. 3,720 < х < 3,750; х може набувати також значень: 3,721; 3,733; 3,747; 3,749.

8**. 1) * може набувати таких значень: 7, 8,9;

2) * може набувати таких значень: 3, 2,1, 0.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.