Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 8. Скринька пісень-ігор. Ходить гарбуз по городу (народна пісня-гра)
Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів, читання за особами; розвивати пам’ять, увагу; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Робота в групах
Учні розповідають одне одному слова пісні-гри «Подоляночка».
ІІІ. Вправи на розвиток навичок читання
— За 30 с прочитайте числа у послідовності від 1 до 25, не переміщаючи зір за межі центральної клітинки.
Пе-пе-пе — кошеня сліпе.
По-по-по — річка Лімпопо.
Іп-іп-іп — зеленіє кріп.
Уп-уп-уп — поживний суп.
Оп-оп-оп — у річці короп.
Пу-пу-пу — по широкому степу.
Пи-пи-пи — золотаві снопи.
На город заліз гарбуз, у землі засів, загруз.
Налетіла враз гроза й намочила гарбуза.
Зморщив лоба той гарбуз:
«Ох, забув узять картуз...»
IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?.. (Гарбуз).
Демонстрування картинки або слайду із зображенням гарбуза.
— Погляньте на цей чудовий гарбуз. Розкажіть, який він.
— Сьогоднішній урок ми присвячуємо цій чудовій городній рослині.
— Слово гарбуз запозичене з тюркських мов, у тюркську потрапило з перської, де буквально означало «віслячий огірок».
Фізкультхвилинка
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання пісні-гри «Ходить гарбуз по городу» (с. 12–13)
1. Виразне читання тексту пісні вчителем
— Чим здивувала вас назва пісні? Чому?
Свояк — брат дружини або чоловік сестри.
Перістий — смугастий.
3. Читання тексту пісні учнями «ланцюжком» за строфами
— Які слова в пісні повторюються?
4. Аналіз змісту пісні з елементами вибіркового читання
— Про які городні рослині йдеться у творі?
— Чому їх названо гарбузовими родичами?
— Розгляньте малюнок до пісні. Які особливості кожного з її персонажів передав художник?
— У що він одягнув гарбуза та його родичів?
Їдять мене і дуже хвалять. (Картопля)
Зеленіти навесні.
Чим же я — не молодець?
Маю диво-корінець,
Все про нього дбаю,
Цукор відкладаю. (Буряк)
А в’ється, як батіг. (Квасоля)
На грядках — рясні листки:
Там зростають малюки,
Зелененькі… (огірки).
5. Робота в групах
Запропонувати вбрання акторів для виконання пісні на сцені. Розіграти пісню.
VІ. Підсумок уроку
— Яким був сьогоднішній урок?
— Чого навчалися на уроці?
— Що найбільше сподобалося?
VІІ. Домашнє завдання
Вивчити пісню напам’ять.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»