Урок 61. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ

Опис документу:
Цілі уроку: • освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; • розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; • виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 61. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ

Цілі уроку:

•   освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми;

•   розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки;

•   виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації, фотографії, із зображення діяльності людини зі збереження біорізноманіття та охорони природи.

Базові поняття і терміни уроку: чинники середовища, тварини, адаптація, охорона природи, Червона книга, заповідник, заказник, національний парк.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

Хід урокуЖенская парфюмерия349 грнVersace Bright349 грнНежный аромат349 грн

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Питання для бесіди

♦   Що таке екологічне мислення?

♦   Що таке пам’ятка природи?

♦   Які види природоохоронюваних територій вам відомі?

♦   Навіщо людям потрібно розвивати екологічне мислення?Lacoste для мужчин349 грнMiss Dior Cherie-75%349 грнОбъемный звук

♦   Навіщо потрібна екологічна етика?

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Завдання для перевірки знань з теми

Варіант 1

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Антропогенним чинником є:

а) клімат;           б) паразити;      в) аеротехногенне забруднення.

2. Взаємодія двох організмів, яка приносить користь їм обом, — це:

а) паразитизм;   б) мутуалізм;     в) коменсалізм.

3. До Червоної книги України занесений:Скидки для мужчин350 грнHer SecretСкидка 71%Galaxy A7 Pink9 499 грн

а) тюлень-монах; б) горобець домовий; в) хрущ травневий.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Будь-яка тварина входить до складу якогось ланцюга живлення

 

5

Озеро є екосистемою

 

6

Людина впливає на природу тільки позитивно

 

7. Дайте визначення. Заповідник — це _______________________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Як антропогенні чинники діють на тварин?

Варіант 2

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Біогенним чинником є:

а) клімат;                  б) паразити;         в) аеротехногенне забруднення.

2. Взаємодія двох організмів, яка приносить одному з них користь, а другому шкоду, — це:

а) паразитизм;          б) мутуалізм;         в) коменсалізм.

3. До Червоної книги України занесений:

а) тарган рудий; б) саламандра вогняна; в) хрущ травневий.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Є тварини, які не входять до складу ланцюгів живлення

 

5

Ліс є екосистемою

 

6

Людина впливає на природу тільки негативно

 

7. Дайте визначення. Заказник — це_____________________________________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Як біогенні чинники діють на тварин?

Варіант 3

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Абіогенним чинником є:

а) клімат;                  б) паразити;         в) аеротехногенне забруднення.

2. Взаємодія двох організмів, яка приносить одному з них користь, а для другого є нейтральною, — це:

а) паразитизм;          б) мутуалізм;         в) коменсалізм.

3. До Червоної книги України занесений:

а) ворона сіра; б) колорадський жук; в) скопа.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Ланцюги живлення існують в усіх екосистемах

 

5

Калюжа є екосистемою

 

6

Людина на природу не впливає взагалі

 

7. Дайте визначення.

Національний парк — це _____________________________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Як абіогенні чинники діють на тварин?

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.