Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 6. ВЕЛИКІ ДОСЯГНЕННЯ МАЛИХ УКРАЇНЦІВ
Мета: продовжити ознайомлення учнів зі складовими успіху; вчити наполегливості; викликати бажання розвивати свої здібності; спонукати до досягнення конкретної мети.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Проблемне запитання
— Якими шляхами можна досягти успіху?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про великі досягнення малих українців.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя
— Здійснення наших бажань — запорука успіху. Успіх — удача, досягнення, благополуччя, вдача.
Але бажання і наміри людина має аналізувати з урахуванням обставин, можливостей для їх реалізації, інтересів інших людей.
Для самовдосконалення велике значення має сила волі, її слід виховувати в собі постійно: не відступайте, коли не розв’язується задача. Не вдається відразу — відпочиньте і знову беріться. Не зуміли розібратися сьогодні — розберіться завтра. Не знаєте — запитуйте, не вмієте — вчіться. Робіть не тільки те, що хочеться, а перш за все те, що треба.
Учітися володіти собою означає бути дисциплінованим, уміти організовувати себе, відповідати за свої вчинки.
Доцільно використати вірш Анатолія Костецького «Як захочеш — буде все».
ЯК ЗАХОЧЕШ — БУДЕ ВСЕ
Заявив я вчора тату:
— Я страшенно хочу мати
годівницю на вікні.
Хай птахи свистять мені!
— Що ж! — примружив тато очі.
— Непогана думка, син.
Буде все, як дуже схочеш,—
це давно відомо всім...—
З того часу я ходив —
і хотів, хотів, хотів.
Їв — хотів. Співав — хотів.
Навіть спав — і теж хотів.
Зранку зиркав у вікно,
як робив зарядку,
думав: «Буде, як в кіно:
клац! — і все в порядку!».
Але скільки не дивився —
не з’являлась годівниця...
І тоді я так сказав:
— Тато помилився!
Краще я змайструю сам
гарну годівницю.—
Взяв цвяхів у тата трошки,
пилку взяв, соснову дошку,
годівницю вправно збив
і раптово — зрозумів!
Он воно у чому справа,
не подумав я про це!
Адже справді тато — правий,
дуже-дуже тато правий:
як захочеш — буде все!
Анатолій Костецький
— От і я бажаю вам, діти, постійно трудитися в житті, щоб досягти бажаного успіху та результатів своєї праці!
2. Робота за підручником (с. 29–34)
Учні читають статті про великі досягнення малих українців.
— Розкажіть за фотографіями на с. 29–31, про кого ви прочитали.
Робота в парах
Учні виконують завдання на с. 31.
Читання вірша за Катериною Рибкіною «Ми різні» та виконання завдань на с. 34
— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра «Доповни речення»
Учні складають речення «Ким у майбутньому хочеш стати, і що для цього потрібно?» (Я хочу в майбутньому стати..., і мені для цього потрібно...)
2. Гра «Збери прислів’я»
— Складіть прислів’я з двох частин. Поясніть, як ви їх розумієте?
Життя — як стерняста нива, господарі своєї долі.
Люди — не пройдеш, ноги не вколовши.
3. Гра «П’ять речень»
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового ви дізналися на уроці?
Підручник (с. 29–34).
Намалювати малюнок «Ким я бачу себе через 20 років». (Якщо не зможете намалювати, знайдіть картинку і наклейте на аркуші паперу. А через 20 років, коли відвідаєте школу, ви подивитесь, чи здійснились ваші мрії, чи досягли успіху.)
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»