Урок 59. Слова, що називають ознаки предметів (прикметники)

Опис документу:
Урок 59. Слова, що називають ознаки предметів (прикметники) Мета: ознайомити учнів зі словами, які називають ознаки предметів; формувати вміння ставити питання до слів, упізнавати предмети за їх ознаками; розвивати орфографічну пильність, увагу, спостережливість; виховувати любов до рідної мови.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 59. Слова, що називають ознаки предметів (прикметники)

Мета: ознайомити учнів зі словами, які називають ознаки предметів; формувати вміння ставити питання до слів, упізнавати предмети за їх ознаками; розвивати орфографічну пильність, увагу, спостережливість; виховувати любов до рідної мови.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Скажіть, хто такий адресант? адресат?

2. Каліграфічна хвилинка

— Відгадайте загадку.

Срібною каймою

На гілках висить зимою. (Іній)

— Запишіть каліграфічно.

Ін ій іній

Наш сад убрався в срібний іній.

— Назвіть у реченні слова — назви предметів.

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.

Маю плаття ...,

..., ... віти,

... кору, стан...

Як я звуся, діти?

— Чому вам не вдалося відгадати загадку? (Бракує слів, які пояснюють, яке плаття, які віти, яка кора, який стан?)

— На сьогоднішньому уроці ми почнемо вивчати слова, що відповідають на питання який? яка? яке? які? і називають ознаки предметів.

Це слово дасть усякому предмету

Якусь його ознаку чи прикмету.

На прикмети воно вкаже,

Хто який, воно розкаже.

— Користуючись словами з довідки, доповніть загадку.

Довідка: золотеньке, гнучкі, ніжні, білу, тоненький.

Маю плаття золотеньке,

Гнучкі, ніжні віти,

Білу кору, стан тоненький,

Як я звуся, діти? (Береза)

— Які слова вам допомогли здогадатися, що це береза?

— Як ви розумієте слово віти?

— Поясніть значення слова стан.

Стан — тулуб, корпус людини; торс, талія, перехват, пояс. Високий станом — високий на зріст. Тонкий станом — не товстий, з тонкою талією.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 86–87)

Вправа 1

— Прочитайте текст.

— Спишіть друге речення. Підкресліть слова, які вказують на колір фарб.

Вправа 2

— Прочитайте текст.

— Розгляньте малюнки. Яка клумба з квітами вам більше до вподоби: чорно-біла чи кольорова?

— Зверніть увагу на підкреслені слова. Це кольори квітів. Запишіть за зразком назви квітів та їх ознаки за кольором.

— Що побачила Марійка? Знайдіть і спишіть це речення.

2. Вибірковий диктант

— Послухайте веселкову лічилку. Запишіть назви всіх кольорів веселки.

В лузі дощик із квіток

кольоровий сплів вінок.

У долину, аж до річки,

простяглись барвисті стрічки.

Ось червона, перша стрічка,—

колір стиглої сунички.

Друга — наче мандаринки,

що оранжеві в них спинки.

Третя — жовта, наче сонце,

зазирає у віконце.

А четверта — то зелена,

як листок берізки, клена.

П’ять — блакитна, барвінкова,

наче квіточка святкова.

Шоста — синя, як ті сливи,

що дощі вмивали й зливи.

Сьома — вкрили ліс та балки

фіолетові фіалки.

Л. Вознюк

3. Продовження роботи за підручником

Вправа 3

— Розгляньте малюнок.

— Доповніть і запишіть речення.

— Допоможіть Марійці підібрати вазу для троянд. Доповніть речення.

Спишіть.

Заучування правила (с. 87).

4. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за малюнками

— Розгляньте малюнки (картинки або слайди), назвіть предмети та їх ознаки за кольором, запишіть за зразком.

Банан (який?) жовтий;

помідор (який?) червоний;

сливи (які?) сині;

огірок (який?) зелений;

апельсин (який?) помаранчевий.

2. Гра «Упіймай слово — назву ознаки»

Ходить місяць кучерявий,

Темній ночі — золотий дар.

Десь у лузі чорнобровий

Виграє щось сопілкар.

О. Александрова

VІ. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Як називаються слова, що називають ознаки предметів?

— На які питання вони відповідають?

VII. Домашнє завдання

С. 88, (с. 87, правило).

— Спишіть. Підкресліть прикметники. На які питання вони відповідають?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.