Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 54. Велика буква у кличках тварин. Перевірна робота. Диктант
Мета: формувати в учнів уміння розрізняти тварину та її кличку, писати клички тварин
з великої букви; перевірити вміння учнів писати диктанти; розвивати зв’язне мовлення учнів; розширювати світогляд; виховувати любов до тварин.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Від поданих слів — імен дорослих — утворіть дитячі імена.
Іван — Іванко Марина — Маринка
Олена — Оленка Андрій — Андрійко
— Як пишуться імена, по батькові та прізвища людей?
Сонячний зайчик стриб-стриб по кімнаті,
Весело Галі і весело Наті,—
Зайчика того ловили — ловили,
І... лиш однесеньку чашку розбили.
Н. Поклад
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
— Послухайте вірш. Запам’ятайте клички тварин.
Дуже мудра кішка.
Тільки скажеш «Замазурка!»-
Вмивається трішки.
Муркне: «Мила нене,
Поки вип’ю молоко,
Вимийся за мене».
П. Воронько
— Як звали кішку? А її сина?
— Як пишуться клички тварин?
— Сьогодні ми будемо закріплювати вміння писати клички тварин.
IV. Вивчення нового матеріалу
Корова Веселка паслася на луках.
— Хто пасеться на луках?
— Яка кличка в тварини?
— Як пишеться кличка тварини?
2. Робота за підручником (с. 78)
— Розгляньте малюнки героїв мультфільмів.
— Прочитайте підписи під малюнками. Це — клички тварин. З якої букви написані ці слова?
— Спишіть за зразком. Підкресліть слово — назву героя.
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Продовження роботи за підручником (с. 78–80)
— Прочитайте текст. Підкресліть слово — назву героя.
— Розгляньте малюнок. Зверніть увагу на вигляд учителя пана Миколи. Який він? (Добрий, уважний, розумний, турботливий) Продовжіть речення.
— Чому кличка качечки — Прачечка?
— Випишіть клички дітей-тварин за зразком.
— Прочитайте виразно привітання вчителя, відповідь учнів. Спишіть.
2. Фізкультхвилинка
— Які слова використовуються для привітання? Як слід говорити ці слова?
— Прочитайте й запишіть за зразком клички тварин.
— З якої букви пишуться назви тварин?
Учні слухають голоси тварин (корови, кози, коня, кота, собаки), записують їх назви, добирають клички.
Корова Лиска, коза Зірка, кінь Каштан, кіт Мурчик, собака Дружок.
Павлик готував уроки й забув прибрати зі столу зошити, книги, фарби. У домі жило кошеня Мушка. Мушка стрибнула на стілець, потім на стіл. Павлик вчасно зайшов до кімнати, прибрав свої речі.
Продиктувати коми.
Слово вчасно записати на дошці.
Льоня і Валя пішли в ліс. Сонце стояло високо в небі. Було жарко. У лісі пахло м’ятою і квітами. Скрізь лунав дзвінкий спів птахів. Із трави виглядали запашні червоні суниці.
Швидко наповнились кошики свіжими ягодами. Діти повернулись веселі
і щасливі.
Гарно літом у лісі!
У промінні сонця синіє Дніпро. Широко і привільно розлився він цього року. Щедро напоїв луки і болота. Могутня ріка ввібрала в себе води Прип’яті, Березані і Десни.
Голубою стрічкою в русій косі берегів пливе Дніпро через усю Україну.
Несе свої води в Чорне море.
VII. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Як пишуться клички тварин?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»