Урок 46. Слова, що означають назви предметів (іменники)

Опис документу:
Урок 46. Слова, що означають назви предметів (іменники) Мета: навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?, поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити запитання до слів, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати працелюбність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 46. Слова, що означають назви предметів (іменники)

Мета: навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?, поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити запитання до слів, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати працелюбність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Хвилинка каліграфії

Лл ли ло лу ля ця лисиця

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Їй на місці не сидиться,

А зовуть її... (лисиця).

— На яке питання відповідає слово лисиця?

— Поділіть це слово на склади, назвіть у ньому звуки.

3. Словникова робота

Килим

— Зробіть звукову схему слова, поділіть його на склади, назвіть приголосні звуки в цьому слові.

III. Мотивація навчальної діяльності

— Послухайте, куди я вас запрошую.

Господарі й гості, глядіть, не минайте!

На ярмарок прошу гуртом, поодинці,

Чекають на всіх там чудові гостинці!

На ярмарку нашім веселім, багатім

Є чим дивуватись і є що придбати.

Тут щедрі дарунки і саду, й городу,

Тут пісня і жарти — усім в нагороду.

Тут речі умільців ні з чим незрівнянні,

Барвисті стрічки, рушники вишивані.

Полив’яний посуд — тарелі, горнятка,

Сопілки — хлоп’яткам, намисто — дівчаткам.

Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,

Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!

— Що таке ярмарок? Чи доводилося вам бувати на ярмарку? Розкажіть.

Ярмарок (нім. Jahrmarkt — річний ринок) — періодичні торги та місця, де відбувалася гуртова й роздрібна торгівля різними товарами; продавці й покупці з’їжджалися на ярмарок з різних сторін, у тому числі й з-за кордону.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 65–66)

Вправа 1. Робота в групах

— Прочитайте текст в особах.

Словникова робота

Глечик — висока, кругла, переважно глиняна посудина, розширена в нижній частині; дзбан.

Полив’яна — покрита поливою.

Полива — особливий склоподібний сплав, яким покривають керамічні вироби.

— Що продавали на ярмарку?

— Продовжіть речення.

— На які питання відповідають ці слова?

— Слова — назви неживих предметів відповідають на питання що?.

2. Фізкультхвилинка

3. Продовження роботи за підручником

Вправа 2

— Прочитайте текст.

— Хто повертався з ярмарку? Продовжіть речення.

— Слова — назви істот відповідають на питання хто?.

Вправа 3

— Дайте відповіді на запитання. Запишіть.

Заучування правила (с. 66).

— Послухайте вірш.

Який співець, поет, письменник

Уперше слово вигадав — іменник?

Іменник. Він узяв собі на плечі

Велике діло — називати речі, —

Ім’я, найменування, і наймення:

Робота, біль і радість, і натхнення.

— Яку роботу виконує іменник?

— На які питання він відповідає?

Гра «Хто? що?»

Дівчатка виписують слова, які відповідають на питання хто?, хлопчики що?

Школа, радість, тигр, книжка, зима, принцеса, спека, хлопчик, корова, кошеня, водій, вода, мрія, білка.

4. Робота в групах

Гра «Добери слово»

1-ша група. Іграшки: лялька, ...

2-га група. Звірі: вовк, ...

3-тя група. Дерева: тополя, ...

V. Підсумок уроку

— Що таке іменник?

— На які питання відповідають слова, що називають предмети?

— Які питання ставимо до назв істот?

— На які питання відповідають слова — назви неживих предметів?

VI. Домашнє завдання

С. 66.

— Розгляньте малюнки на с. 67. Хто кого чекає? Запишіть за зразком.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.