Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Мета: закріплювати навички правильної вимови та написання слів з апострофом; розвивати творчі здібності, мовлення учнів; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Це Вс ор го ап он ла ою ся при
Поми́лка і по́милка дикта́нт
Всім подобається це куце цуценя.
— Скільки складів у кожному з цих слів?
— У слові диктант підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.
— Які слова у скоромовці не можна перенести?
За вікном цвірінькає горобчик.
Василько намалював зоряну ніч.
Намальовані квіти були, як живі.
Тихо по морю сонце у хвилях грає.
Чому ти, Миколко, не вивчив уроки?
3. Вправи на повторення
— Спишіть слова за алфавітом, вставляючи апостроф, де це потрібно.
Здоров..я, цв..ях, хом..ячок, в..ється, гал..явина, моркв..яний, реп..ях, кур..ячий.
— Прочитайте слова, в яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про вживання апострофа.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 58–59)
— Прочитайте загадку. Які слова підказали вам відгадку?
— Поясніть правопис виділеного слова і слова-відгадки. Запишіть ці слова.
— «Зберіть» і запишіть слова, у яких пишемо апостроф.
— Прочитайте текст. Які почуття він у вас викликає?
— Спишіть текст, уставляючи апостроф. Поясніть, чому в підкреслених словах пишемо апостроф?
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
Добре ім’я дорожче від багатства.
Шукає на коржі м’якого, а в труді легкого.
— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.
Солов’ї —
Олово — ...
Дерево — ...
— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, із яких казок ці уривки.
Долі лежала мертва ластівка, її красиві крила були міцно притиснуті до тіла, ніжки й голівку вона сховала під пір’ячко.
Тільки рум’янцю на щічках нема, а так дуже гарна Снігуронька.
— Спишіть друге речення. Підкресліть слова з апострофом.
5. Робота в парах
— З поданих слів утворіть речення і запишіть його.
здоров’я, багатство, міцне, людини, Найбільше.
— Поставте наголос.
— Складіть словосполучення, додаючи слова з апострофом.
на ____ поверсі;
співають ____;
перед ____ будинком.
Слова для довідок: м’ячем, п’ятому, кам’яним, солов’ї.
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Після яких букв і перед якими ставиться апостроф?
— Як треба переносити слова з апострофом?
— Спишіть текст. Зробіть звуко-буквений аналіз виділеного слова. Поясніть правопис апострофа в підкресленому слові.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»