Урок 35. Подовжені м’які приголосні звуки

Опис документу:
Урок 35. Подовжені м’які приголосні звуки Мета: навчати учнів правильно писати слова з подовженими м’якими приголосними звуками; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; виховувати любов до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 35. Подовжені м’які приголосні звуки

Мета: навчати учнів правильно писати слова з подовженими м’якими приголосними

звуками; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфії

Ття ззя лля сся

Взуття вугілля волосся

2. Вправи на повторення

— Прочитайте скоромовку. Випишіть слова, у яких є м’які приголосні. У сіни Мусій сіно носив.

— Спишіть слова в алфавітному порядку. Запам’ятайте їх написання. Над словами поставте наголос.

Волосся, колосся, завдання, читання, суддя, насіння.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми працюватимемо над написанням слів із подовженими м’якими приголосними звуками.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 50–51)

Вправа 1

— Прочитайте вірш. Про які прикмети осені в ньому розповідається?

— Спишіть друге речення.

— Зробіть звуко-буквений аналіз підкреслених слів за зразком.

Вправа 2

— Прочитайте текст. Між ким відбувається розмова?

— Прочитайте діалог сонечка й осики. Про яке сонечко йдеться?

— Спишіть перші два речення. Зробіть звуко-буквений аналіз підкресленого слова за зразком попередньої вправи.

— Випишіть слова — назви комах, яким давала притулок осика, в абетковому порядку.

Вправа 3

— Прочитайте. «Зберіть» склади і запишіть слова.

— З одним словом на вибір складіть речення.

— Зробіть звукові схеми слів. Поділіть слова для переносу.

2. Фізкультхвилинка

Руки в сторони та вгору,—

На носочках піднялись.

Підняли голівку вгору

Й на долоньки подивись.

Руки в сторони розводим,

Опускаєм плавно вниз.

Присідати ми почнем,

Добре ноги розімнем.

Раз присіли — руки прямо.

Встали. Знову все так само.

Вправу дружно почали,

Нахил вліво — раз, два, три!

Повертаємося вправо.

Все виконуємо гарно.

Вліво, вправо повернулись,

Ось розминці вже й кінець.

Хто ж старався — молодець!

V. Узагальнення й систематизація знань

— Утворіть слова за схемою. Запишіть їх в алфавітному порядку.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

VII. Домашнє завдання

С. 50, вправа 2.

— Спишіть слова осики із вправи 2, уставляючи пропущені букви. Складіть і розкажіть закінчення казки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!