Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 34. Подовжені м’які приголосні звуки
Мета: навчати учнів правильно вимовляти та переносити з рядка на рядок слова з подовженими м’якими приголосними звуками; формувати навички грамотного письма; виховувати почуття дружби, товаришування.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Знання життя зілля
2. Вправи на повторення
— Визначте кількість звуків у словах і поставте знаки <, >, =.
щітка > кішка дзиґа мотив джміль парта
рак мак щит вуж гора нора
лось ліс гриб гість щиглик дзвоник
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми працюватимемо над вимовою та написанням слів із подовженими м’якими приголосними.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 48–49)
— Прочитайте прислів’я. Спишіть.
— Прочитайте підкреслені слова. Який звук промовляємо подовжено? Який це звук?
— М’який подовжений приголосний звук на письмі позначають дві однакові букви.
— Прочитайте слова та їх значення. З’єднайте, спишіть.
— Підкресліть букви, якими позначені м’які подовжені приголосні звуки.
— Слова з подовженими м’якими приголосними переносити з рядка на рядок треба так: зі-лля, зіл-ля.
— Прочитайте текст. Про кого в ньому розповідається?
— Спишіть текст, уставляючи пропущені слова з довідки. Ці слова поділіть на склади для переносу.
— Зробіть звукові схеми підкреслених слів. Поділіть їх для переносу.
Станем в коло, дітвора,
Дітвора, дітвора.
Відпочити вже пора,
Нам пора, нам пора.
Станем в коло й покружляєм,
Покружляєм, покружляєм.
Зупинились й поплескаєм,
Поплескаєм, поплескаєм.
Тупаємо ніжками,
Мов йдемо доріжками.
Наче зайчики, йдемо,
Ідемо ми, ідемо.
Поплигали, поскакали
І за парти посідали.
V. Узагальнення й систематизація знань
— Чітко вимовляйте слова з подовженими м’якими приголосними звуками.
Полісся, волосся, колосся, узлісся, галуззя, мотуззя, змагання, навчання, проміння, каміння, вбрання, насіння, зілля, бадилля, рілля, Ілля.
— Складіть звукові моделі слів: волосся і насіння.
— Запишіть слова, поділивши їх для переносу. З одним зі слів складіть речення. Визначте і підкресліть у ньому головні слова. До кожного головного слова поставте питання.
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— За яким правилом переносять слова з м’якими подовженими звуками?
— Складіть і запишіть п’ять речень про свого друга (подругу).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»