Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 33. Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки
Мета: узагальнити вивчений матеріал про тверді та м’які приголосні звуки; збагачувати
словниковий запас учнів; формувати навички грамотного письма; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Який склад одержимо, якщо м’який звук у ньому замінимо на твердий?
— Який склад одержимо, якщо твердий звук у ньому замінимо на м’який?
2. Вправи на повторення
— Назвіть склади з м’якими приголосними в словах: тюлень, лисиця, ялина, тополя.
— Запишіть слова і позначте в дужках кількість звуків і букв у них (побудувати звукові моделі): сіль, дзьоб, маяк, бджола, щука, Юрась, льон.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми узагальнимо ваші знання про тверді і м’які приголосні, написання слів із ними.
IV. Узагальнення й систематизація знань
1. Робота за підручником (с. 47–48)
— Прочитайте вірш. Про яку пору доби в ньому розповідається?
— Спишіть два останні речення. Підкресліть букви, які позначають м’які приголосні звуки. Зробіть звукову схему виділеного слова.
— Прочитайте текст. Як утворюється дощ?
— Спишіть текст, уставляючи пропущені букви.
— Яку букву ви вписували?
— Зробіть звукову схему виділеного слова.
— Спишіть перші два речення. Вимовте звуки, назвіть букви у виділених словах.
— Зробіть звуко-буквений аналіз підкресленого слова.
Раз! Два! Час вставати,
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Засміялись,
Три рази понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у світлий клас.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
3. Списування з граматичним завданням
— Спишіть слова, поділяючи їх для переносу.
Донька, опеньки, синька, пальма, пісенька, гайка, чайник, впіймав.
4. Складання речень
— Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення.
опеньки, коло, ростуть, пеньків, восени співала, пісеньку, доньці, мама
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Назвіть пари приголосних звуків за твердістю — м’якістю.
— Який приголосний звук завжди м’який? Якою літерою він позначається?
— Якими буквами позначається м’якість приголосних звуків на письмі? Наведіть приклади таких слів.
— Як правильно переносити слова зі знаком м’якшення? Наведіть приклади.
— Спишіть другий абзац вправи 3, уставляючи пропущені букви та слова з довідки.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»