Урок 32. Скринька українських народних казок. Колобок

Опис документу:
Мета: поглиблювати знання учнів про казку; розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом; збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати власні думки; виховувати любов до народної творчості.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 32. Скринька українських народних казок. Колобок

Мета: поглиблювати знання учнів про казку; розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом; збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати власні думки; виховувати любов до народної творчості.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Розчитування за складовою таблицею

2. Читання скоромовки на одному мовленнєвому видиху

Їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.

3. Читайте чітко і швидко!

Забажала жабка в жбанку

На базар везти сметанку.

Їжакам

І жукам.

У банки

Наливає жабка сметанки.

А коли розпродасть

Цілий жбаник —

На зелений заробить жупанчик.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Завдання зі скриньки народних казок

— Чи знаєш ти українську народну казку, у якій пан загадав дівчині прийти до нього на гостину так, щоб ані йшла, ані їхала, ані взута, ані боса, ані з гостинцем, ані без гостинця? Як вона називається? («Мудра дівчина» — українська народна казка)

— Пригадайте, хто і в якій казці співає таку пісеньку.

— Я по засіку метений,

Я на яйцях спечений.

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Упізнайте казкового героя.

  • Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ. (Колобок)

— Сьогодні ми пригадаємо українську народну казку «Колобок».

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Технологія «Вмикаємо телевізор»

— Добрий день! В ефірі передача «У гостях у казки». Любі діти, послухайте українську народну казку «Колобок».

Читання казки вчителем (с. 35–36). (Перша пригода)

— Яких героїв казки запам’ятали?

2. Розповідання казки учнями

— Так завершилася перша пригода Колобка. Далі в казці з’являються нові герої, усе повторюється. Продовжте розповідь за схемою, уміщеною на першому форзаці підручника.

3. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування казки до кінця (с. 36–37)

— Чи можна назвати Колобка веселим, довірливим, хвальковитим? Доведіть.

— У чому виявилися хитрість і підступність лисички?

Фізкультхвилинка

4. Робота над загадками

— Відгадайте загадки. Назвіть персонажів казки. Хто зайвий? (Їжак)

— Кого бракує? (Діда, баби)

— У якій послідовності з’являються герої казки? (Учень, який відгадує казкового героя, надягає його маску. Після цього діти розігрують казку.)

  • В мене шубка з колючок,

В мене сіра спинка,

Ніс, як чорний п’ятачок,

Очі-намистинки.

Здогадався, мабуть, всяк,

Що зовуть мене… (їжак).

  • Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді й не п’є,

І не ходить, й не гуляє,

А у лігво спать лягає. (Ведмідь)

  • Не ходжу я, а скакаю,

Бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання

Перегнав би я коня. (Заєць)

  • Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Весь, як є, —

Жорстока лють,

Очі в нього так і ллють.

Зачаївся ось, примовк.

Грізний звір цей, звісно,... (вовк).

  • В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Та на місці не сидиться,

А зовуть її… (лисиця).

5. Гра «Хто що символізує?»

  • Хитрість, підступність, спритність... (лисиця).

  • Жорстокість, жадібність, злість... (вовк).

  • Силу, незграбність, вайлуватість... (ведмідь)

  • Боягузтво, слабкість, несміливість... (заєць)

VI. Підсумок уроку

— Яку казку читали? Чи є в неї автор?

— Цікаво бути артистом?

— Хто найкраще зобразив свого казкового героя?

VIІ. Домашнє завдання

Намалювати свою ілюстрацію до казки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стрес і стрес-менеджмент учасників освітнього процесу»
Левченко Вікторія Володимирівна
30 годин
590 грн