Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Урок 32. Правила перенесення слів із буквосполученнями ьо, йо (с. 54).

Українська мова

Для кого: 2 Клас

16.10.2021

94

2

0

Опис документу:

Мета. Навчальна: виробляти в учнів навички літературної вимови, систематизувати знання учнів про пом’якшення приголосних перед знаком м’якшення, вчити переносити слова з йо та ьо. Розвивальна: розвивати спостережливість, усне мовлення, пам’ять, увагу. Виховна: виховувати інтерес до навчання.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 32. Правила перенесення слів із буквосполученнями ьо, йо (с. 54).

Мета. Навчальна: виробляти в учнів навички літературної вимови, систематизувати знання учнів про пом’якшення приголосних перед знаком м’якшення, вчити переносити слова з йо та ьо. Розвивальна: розвивати спостережливість, усне мовлення, пам’ять, увагу. Виховна: виховувати інтерес до навчання.

Засоби навчання. Картки для індивідуальної роботи, цеглинки Lego.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Вправа «Гарна погода».

— Сьогодні вранці досить прохолодно на вулиці. Прохолодно і в нашому класі. Пропоную запросити тепло до нашого класу. Для цього ви скажете приємні слова один одному.

  • Пригадування правил поведінки на уроці

ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань.

• Бліц-опитування.

o Якими можуть бути звуки за звучанням?

o Скільки голосних звуків в українській мові?

o Скількома буквами позначають голосні звуки?

o Якими за звучанням можуть бути приголосні звуки?

o Яких звуків більше: голосних чи приголосних?

o Яка буква не позначає жодного звука?

o Яка буква завжди позначає м’який приголосний звук?

2. Мотивація навчальної діяльності.

- Діти, подивіться на дошку, уважно розгляньте малюки

о

• Виконання вправи 4 (с. 54). Вправа «Ребус».

  • Відгадайте яка квітка «заховалася» в ребусі.

  • МАЙОРАН – ЦЕ багаторічна ароматична трав'яниста рослина висотою до 60 см. З давніх-давен майоран був відомий як лікарський засіб та прянощі.

  • А ПОПРАЦЮЄМО В ЗОШИТІ

  • Запишіть число, класна робота

  • Пишучи, звертайте увагу на з’єднання.

• Каліграфічна хвилинка.

3. Оголошення теми уроку.

3.1 Робота в групах.

- Діти, а для того, щоб ми з вами дізналися, про, те що ми вивчимо сьогодні на уроці, на потрібно попрацювати групами.

- Не забувайте про те, що робота в групі залежить від рогожного її учасника. Бажаю успіху

1.

— Утворіть нове слово з перших літер кожного слова.

Морква + ананас + йогурт + огірок + напій + еклер + зефір = (майонез)


2.

— Утворіть нове слово з останніх літер кожного слова.

Буряк + молоко + кизил + сіль + авокадо + сир + кабачки = (кольори)

3.

— Утворіть нове слово з перших літер кожного слова.

Грім + авто + йорж + огірок + кава = (гайок)


4.

— Утворіть нове слово з останніх літер кожного слова.

Ніс + сокіл + сіль + небо+ хмиз + вода = (сльоза)


ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА


— Запишіть слова, що у вас утворилися в зошит, 4 рази.

- З якою проблемо ви зустрілися. (Нам потрібно перенести з рядка в рядок.)

- то, що нам потрібно робити, якщо слово не поміщається в рядок?

- діти як ви гадаєте, то про, що ми дізнаємося на сьогоднішньому уроці?

3. Повідомлення теми уроку

- Сьогодні на уроці ми поглибимо свої знання про перенесення слів з рядка в рядок, а конкретніше як правильно перенести слово, якщо в ньому є сполучення букв ьо, йо

(вивішування на дошку казкових літер)

- ДІТИ , а що ви вже знаєте про перенесення слів з літерами й та ь з попередніх уроків (від попередньої букви їх відривати не можна)

4. Мовне дослідження

• Виконання вправи 5. Мовне дослідження.

  • Зараз, ми з вами проведемо мовне дослідження, для того щоб навчитися правильно переносити слова з ьо, йо з рядка в рядок.

КРОК 1. Уважно роздивіться, як переносити слова. Зверніть увагу, чи розривають сполучення букв ьо, йо.

  • А як би ви перенесли слово «кольорові» ?

КРОК 2. Висновок.

Ознайомлення з правилом.

Сполучення букв ьо, йо при перенесенні слова

З рядка в рядок РОЗРИВАТИ НЕ МОЖНА.

• Виконання вправи 6 (два завдання).

  1. З останнього абзацу тексту «Паперова історія» випиши слова з буквосполученням ЬО ( бага-тьох, сього-дні, ньо-го, цьо-го, всьо-го). Поділіть їх рисками для переносу.



5. Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

• Самостійне виконання завдань на картках.

Картка 1.

Виписати з вірша слова зі сполученнями букв ьо, поділяючи їх на склади.

СИНІЙ ЛЬОН

При дорозі, де тополі,

синій льон зацвів у полі.

Біля льону — синя річка,

в небі синьому — синичка.

Стільки цвіту-синьодзвону,

засиніло все від льону.

Анатолій Камінчук

5. Гра «так чи ні»

- діти у вас на партах стоять башенки LEGO, візьміть дві цеглинки червоного та жовтого кольорів де

Червона – слова в яких є сполучення букв йо

Жовта – слова в яких є сполучення букв ьо

  • Я називаю вам слова, а ви відповідно то того чи є в цьому слові сполучення ьо чи йо підіймаєте цеглинку. А якщо слово без цих сполучень то ми нічого не підіймаємо

  • Приготувалися?

  • Будьте уважним!

Сьогодні, кольори, знайомий, альбом, бадьорий, льон, майонез.





ІІІ. Заключна частина.

  1. Домашнє завдання.

• Вправа «Оживи буквосполучення».

— Щоб ці буквосполучення жили у мирі та злагоді, які правила переносу ти їм нагадаєш? Розмалюйте вдома їх веселими, якщо ви засвоїли матеріал, і сумними якщо, у вас виникли труднощі.

Вправа 6 (два останніх завдання) на с.54. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

- Потрібно прочитати текст. Списати його. А потім, випишіть з нового рядочка, виділені слова, поділяючи їх рисками для переносу.

2. Рефлексія. Вправа «Рюкзак».

— Які з отриманих на уроці знань і вмінь ви візьмете з собою для використання на інших уроках?

— Про що цікаве розповісте вдома?

Відповіді «складають» у рюкзак (уявний чи справжній).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.