Урок. 30
Тема. Написання великої літери А.
Мета: ознайомити учнів з великою рукописною літерою А; учити її писати; формувати вміння зєднувати велику буква А з малою та елементами букв; осконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка і надрядкової лінії, дотримувати поля.
Обладнання: зразок написання рукописної букви А; картки з зображенням фруктів та назвою; картки для гри буква заховалася.
Тип уроку: комбінований урок.
Освтні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
Всі почули вже дзвінок. На перерві постарався.
Він покликав на урок, Зараз сядуть лиш дівчатка,
Кожен з нас приготувався, А за ними – і хлоп ятка.
ІІ. Основна частина
1. Робота за сторінками зошита (с. 20)
1) Аналіз елементів, з яких складається рукописна буква «А» за малюнком.
2) Письмо рукописної букви «А».
письмо елементів букви в рядку;
письмо у повітрі (під рахунок «раз і, два, і три»);
самотійне письмо букви дітьми.
2. Пальчикова гімнастика.
Пальчик, пальчик, де ти був? (беремо мізинчик)
Я з цим братцем в ліс ходив, (беремо безіменний пальчик)
А з цим братцем борщ варив, (беремо середній пальчик)
А з цим кашу куштував, (беремо вказівний пальчик)
А з найбільшим заспівав, заспівпав. (беремо великий пальчик)
3. Продовження роботи в зошиті (с.20)
Вправння у написанні великої букви А.
Письмо поєдннн букви А з елементами букв та малої а.
ІІІ. Заключна частина.
1.Бесіда за малюнками.
- Яку літеру ми сьогодні вчилися писати?
- Називіть фрукти зображені на малюнку.
- Порахуйте кількість літер А у назвах фруктів.
2. Фізкультхвилинка по відео.












