Урок 27. Славетні українці, їхній внесок у світову науку, культуру

Опис документу:
Урок 27. Славетні українці, їхній внесок у світову науку, культуру Мета: залучити учнів до пошуку інформації про славетних українців; вчити працювати самостійно та в групах; розвивати вміння аналізувати, робити висновки; збагачувати активний словник учнів; виховувати патріотичні почуття.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 27. Славетні українці, їхній внесок у світову науку, культуру

Мета: залучити учнів до пошуку інформації про славетних українців; вчити працювати самостійно та в групах; розвивати вміння аналізувати, робити висновки; збагачувати активний словник учнів; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Вправа «Мікрофон»

— Велич кожної країни — в людях, які в ній живуть. І особливо — в тих, хто зробив значний внесок у розвиток історії, культури і науки, спорту. Багато видатних людей прославили нашу Україну.

Кого, на вашу думку, називають славетними українцями?

— Нещодавно в нашій країні проходило опитування людей, під девізом «Кого ви вважаєте видатними українцями?». Якби ви взяли участь у цьому опитуванні, кого із видатних українців ви записали б у книгу імен «100 видатних українців»? Чому?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми будемо говорити про тих, хто проектував будинки, мости, створював музику, картини, ставив спортивні рекорди — про славетних українців, їхній внесок у світову науку, культуру.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 104–105)

— Прочитайте текст на с. 104 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

Робота в групі

— Прочитайте переклад оповідання Антона Лотоцького «Ярославова слава» на с. 104–105.

— Про кого ви дізналися з цієї розповіді?

— Які славетні імена згадуються в оповіданні?

Тепер ви знаєте про Ярослава Мудрого. Якщо хочете дізнатися більше про інших славетних українців, візьміть участь у проекті. Пригадайте правила роботи над проектом (с. 89).

— Розгляньте фотографії на с. 105. Про кого зі славетних українців сучасності вам цікаво дізнатися? Чому?

Інформація для вчителя

Євген та Борис Патони

Євген Патон — засновник вітчизняної школи мостобудування й електрозварювання. У 1934 р. заснував Інститут електрозварювання і 19 років очолював його. Навіть у роки Другої світової війни ця установа не припиняла роботу. «Шви Патона», які розробив академік, міцно з’єднували деталі танків.

Ім’я Євгена Патона також пов’язане зі справою мостобудування. Він спроектував понад 30 мостів. Один із відомих і найбільших мостів світу відомий як міст Патона (м. Київ).

Розвиток української школи електрозварювання продовжує його син, теж академік, Борис Патон. Інститут електрозварювання, який нині очолює Борис Патон, працює над проблемами зварювання трубопроводів, морських суден, над застосуванням зварювальних процесів у космосі. Співробітники Інституту і вчені-медики розробили новий спосіб з’єднання (зварювання) м’яких тканин людини і тварин, що широко використовується нині в хірургічній практиці.

Борис Патон має понад 400 винаходів, ученому першому за часів незалежності присвоєно високе звання Героя України.

Андрій Шевченко

Андрій Миколайович Шевченко — український футболіст, виступав за київське «Динамо» і Національну збірну України. Заслужений майстер спорту України з 2003 р. Нагороджений найвищою державною відзнакою — «Герой України». У 2003 р. став першим українцем, який виграв Лігу чемпіонів. Володар «Золотого м’яча» 2004 р. — призу, який вручають найкращому футболістові Європи. Один з найрезультативніших бомбардирів євро кубкових турнірів за всі сезони. Найкращий бомбардир Національної збірної в історії

України. Був капітаном збірної України. Тричі ставав найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів, двічі — чемпіонату Італії. Другий бомбардир за всю історію «Мілана».

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Робота в парах

— Чим прославили Україну ці видатні люди? З’єднайте відповідні пари.

Нестор конструктор літаків

Боян академік, електрозварювальник

Олег Антонов літописець

Петро Сагайдачний основоположник української класичної музики

Микола Лисенко славний співець

Євген Патон козацький гетьман

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Назвіть імена славетних українців, які ви запам’ятали на уроці?

— Чим прославились видатні українці?

— Які вулиці чи споруди у вашому місті носять імена видатних людей України. Чим відомі ці люди?

VІІ. Домашнє завдання

С. 132–137.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн